Наш девіз: "Хто не йде вперед - йде назад. Стану нерухомості не існує."

.

ДПТНЗ "Роменське ВПУ"
Наша адреса:
42000, Сумська обл.,
м.Ромни, вул.Коржівська, 44
Контактні телефони:
(05448) 5-19-56, 5-19-67, 5-12-71
Факс: (05448) 5-12-71
vpu14@ukr.net

Відповідальна особа з питань консультаційної допомоги:

Ірина Гулак, 096 744-93-21, 066 449-81-99

Відповідальна особа за сайт:

Юлія Іщенко, 068 062-62-94

Меню сайту

Штукатур – будівельна професія, що надає будівлі привабливого вигляду. Від якості роботи штукатура залежить, як буде виглядати будинок після введення його в експлуатацію. Висококваліфікований штукатур за своїм рівнем майстерності наближається до художника. Результати роботи штукатура завжди на видноті, тому кажуть, що його робота є візитною карткою всіх будівельників, які споруджували будівлю. Виконує звичайну, кольорову, декоративну штукатурку, архітектурні елементи, реставраційні роботи, які надають старим будинкам оригінальності та виразності.

Робота штукатура полягає у виконанні вирівнюючого або декоративного шару розчину на поверхнях стін, стель та інших конструкцій. Штукатурять поверхні, як всередині приміщень так і на фасадах. Штукатур готує поверхню до опорядження, готує розчин, наносить його вручну або механізованим способом на поверхню, розрівнює і затирає.

Професія штукатура займає особливе і дуже помітне місце серед інших будівельних професій та завжди користується попитом на ринку праці. 

      

Кухар одна з найдавніших і вічно сучасна професія. Добрий кухар цінується у всі часи і у всіх народів.

Фахівці з професії «Кухар» знають технологію приготування холодних, перших, других, третіх страв; кулінарних виробів масового попиту і випуск холодних страв, закусок; приготування різних видів соусів; других страв із м'яса, риби, овочів, круп в вареному, тушкованому, запеченому, смаженому вигляді; гарячих і холодних напоїв, солодких страв; приготування тіста і випікання виробів із нього.

Кухарі знають правила бракеражу їжі і порядок відбору сировини і готових виробів на лабораторний аналіз, правила складання меню, порядок користування збірником рецептур, основні види сировини і їх кулінарне позначення, ознаки доброякісності сировини і органолептичні методи їх визначення, умови, строки зберігання і реалізації готової продукції і напівфабрикатів, основні типи механічного, теплового, ваговимірювального і холодильного обладнання, правила техніки безпеки, охорона праці, виробничої санітарії, трудового розпорядку.

Однією з найдавніших професій у світі є професія кухаря. До речі, вона  досі залишається актуальною і на ринку праці.

Об’єктом вивчення та діяльності спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» є процеси проектування, створення, експлуатації, зберігання і реконструкції будівельних об’єктів, інженерних систем та технологічних процесів.

Будівельник - це дипломований професіонал, відповідальний за будівництво та обслуговування будівель. Будівельник - це той, хто повинен узгодити незліченну кількість робіт та матеріалів, необхідних для перетворення набору двовимірних малюнків у готову будівлю. 

Сучасний технік-будівельник повинен вільно орієнтуватися в особливостях виробництва, властивостях нових будівельних матеріалів, галузях їх застосування, сприяти комплексному й оптимальному використанню сировини, знати технологічні прийоми й устаткування для їх ефективного використання в будівельному процесі.

Фаховий молодший бакалавр (технік-будівельник) повинен вміти:

- розробляти проектно-технологічну документацію;

- виконувати роботи з прив’язки будівель до конкретних будівельних майданчиків;

- забезпечувати правильне використання будівельних матеріалів і конструкцій;

- забезпечувати організаційно-технологічні заходи будівельного виробництва;

- забезпечувати вірність складання і оформлення документів з нормування та оплати праці робітників;

- вести догляд за станом будівель і споруд та діагностику їх технічного стану.

Випускники можуть працювати в будівельних та проєктних організаціях державної та приватної форм власності.

Професія інженера-будівельника – це завжди актуальна, високооплачувана, динамічна та цікава професія.

  

 

Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення – це висококваліфікований робітник, який вміє не тільки працювати з офісними додатками (текстовим редактором, електронними таблицями, базами даних, графікою, презентаціями), а й є технічним фахівцем в області інформаційних технологій.

Сферою професійного використання випускників даної професії є сервісні центри з продажу та ремонту комп’ютерної, офісної та побутової техніки; Інтернет-провайдери; фірми-розробники програмних продуктів; підприємства, установи та організації всіх видів економічної діяльності.

   

   

Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення 
це цікава та корисна професія, професія майбутнього!

Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення дотримується порядку виконання технологічних операцій з обробки текстової та табличної інформації, комп’ютерної графіки тощо. Здійснює комп’ютерну верстку. Підтримує установлене системне та прикладне програмне забезпечення. Створює та підтримує відповідні бази даних. Обслуговує обладнання інформаційних систем. Встановлює, налагоджує та забезпечує роботу окремих компонентів та конфігурацій операційних систем. Підтримує у належному стані окремі вузли апаратури з обробки інформації та програмного забезпечення. У межах своєї компетенції забезпечує захист інформації на комп’ютерному обладнанні та у локальних мережах. Готує та розміщує відповідні матеріали у мережі Інтернет.

   

Спеціалізація:

 Випускники за професією «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» можуть працювати на підприємствах, об'єднаннях, установах різних форм власності, в банківських установах, у видавництвах, типографіях, редакціях, в офісах фірм, діяльність яких:

супроводжується виконанням технологічних операцій з обробки інформації та програмного забезпечення;

- обслуговуванням інформаційних систем;

пов’язана з розробкою, розміщенням і супроводом Веб-сайтів та пошуком інформації у інформаційних мережах;

- орієнтована на супроводження та захист інформаційно-комунікаційних комплексів.

Спеціальність «Підприємництво та торгівля» – підготовка фахівців у сфері розроблення бізнес-проектів і бізнес-планів, генерування стартапів, провадження підприємницької діяльності з використанням як традиційних, так і новітніх методів торгівлі (зокрема, інтернет-трейдинг, електронна комерція, онлайн та офлайн рітейл).

Навчання за спеціальністю «Підприємництво та торгівля» забезпечує отримання знань з:

  • аналізу, планування та організації підприємницької та торговельної діяльності;
  • транспортного та складського обслуговування підприємницької діяльності;
  • прогнозування, розробки стратегії та розвитку власної справи у сферах виробництва, посередництва та надання послуг;
  • надання якісних послуг.

Під час навчання за даною спеціальністю студенти отримують навички роботи з організації комерційної діяльності, маркетингу послуг та інтернет маркетингу, реалізації цінової та асортиментної політики, електронної комерції, рекламної діяльності та SMM, ведення онлайн бізнесу, бренд-менеджменту та розробки інтернет стратегій просування.

Отже, спеціальність 076 «Підприємництво та торгівля» на сьогодні не тільки затребувана, але й дуже цікава. Вона є однією з найперспективніших, оскільки сьогодні активні та перспективні підприємці є особливо затребуваними на ринку праці.

  

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Офіційний сайт президента України     Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України     Сумська Обласна Державна Адміністрація     Сумський Державний Університет     Інститут професійно-технічної освіти НАПН України     Департамент освіти і науки Сумської ОДА    Національна академія педагогічних наук України     Державне підприємство     Навчально-методичний центр Професійно-технічної освіти у Сумській області

© 2007-2020 ДПТНЗ "Роменське ВПУ". Офіційний сайт

ДПТНЗ "Роменське ВПУ"
Наша адреса:
42000, Сумська обл.,
м.Ромни, вул.Коржівська, 44
Контактні телефони:
(05448) 5-19-56, 5-19-67, 5-12-71
Факс: (05448) 5-12-71
vpu14@ukr.net

Відповідальна особа з питань консультаційної допомоги:

Ірина Гулак, 096 744-93-21, 066 449-81-99

Відповідальна особа за сайт:

Юлія Іщенко, 068 062-62-94

Меню сайту