Наш девіз: "Хто не йде вперед - йде назад. Стану нерухомості не існує."

.

ДПТНЗ "Роменське ВПУ"
Наша адреса:
42000, Сумська обл.,
м.Ромни, вул.Коржівська, 44
Контактні телефони:
(05448) 5-19-56, 5-19-67, 5-12-71
Факс: (05448) 5-12-71
vpu14@ukr.net

Електронна бібліотека ДПТНЗ «Роменське ВПУ» за посиланням 
http://bibliotekavpu.ucoz.com

Відповідальна особа з питань консультаційної допомоги:

Ірина Гулак, 096 744-93-21, 066 449-81-99

Відповідальна особа за сайт:

Юлія Іщенко, 068 062-62-94

Меню сайту

УЧНЯМ ТА ВИПУСКНИКАМ

Зустріч учнів випускних груп з роботодавцем

В рамках Тижня професійної (професійно-технічної) освіти 22 травня 2024 року проведено зустріч здобувачів освіти Роменського ВПУ з випускницею закладу Дар’єю Кириченко, яка на сьогодні є керівником кафе «Осама-суші».
     У ході спілкування з учнями випускних груп Дар’я розповіла про свій професійний шлях, кар’єрне зростання від учениці Роменського ВПУ до керівника. На питання: «Чи задоволена вибором професії?» Дар’я відповіла «Так, свій розвиток я бачу тільки у сфері громадського харчування».
     Під керівництвом Дар’ї працюють випускники училища. На базі закладу «Осама-суші» учні закладу з професії «Кухар, кондитер» проходять виробничу практику. Керівник закладу громадського харчування побажала здобувачам освіти успішно закінчити навчання та запропонувала робочі місця для випускників.
    

Онлайн курс «Працевлаштування без фільтрів»

       Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» долучилися до презентації онлайн курсу «Працевлаштування без фільтрів».
     Цей курс створено Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України (ПРОФБУД) та компанією Technomatix e-Learning Solutions в рамках проєкту Міжнародної організації праці з підтримки створення умов для дистанційного навчання в системі професійно-технічної освіти.
     Розробники гри окреслили  базові знання та навички, які отримує гравець, що знадобляться для захисту своїх трудових прав, переговорів з роботодавцями, дізнатися, якими мають бути умови праці, безпека праці, як оплачується робота, як вчиняти у кризових ситуаціях на роботі, навіть без досвіду роботи. У ході зустрічі учасники ознайомилися з правилами гри,  з типовими ситуаціями, які трапляються на робочих місцях, при прийомі на роботу, у разі хвороби, на лікарняному.
     Гра розрахована для молодих людей, приблизно у віці 15-29 років, які збираються вийти на ринок праці або нещодавно почали працювати. Гра підходить для молоді людей з різними рівнями освіти (середня, професійна, професійно-технічна, вища освіта) та універсальна для всіх професій.
     Ця гра дуже динамічна, орієнтовний час проходження історії одного героя – 10-15 хв.
     Долучайтеся до гри за посиланням (фото).

#Популяризація робітничих професій

    В рамках проведення Тижня професійної (професійно-технічної) освіти в Центрі розвитку професійної кар’єри Роменського ВПУ  для випускників закладу  проведені заходи спрямовані на  популяризацію робітничих професій.
     Психологічна служба училища провела практичне заняття з теми «Знаходить той, хто шукає». Під час  заняття здобувачі освіти отримали інформацію про джерела вакансій за запитом робітничих професій, ознайомилися з переліком українських сайтів з працевлаштування, отримали практичні рекомендації з питань пошуку роботи.

      Майбутні випускники  мали можливість самостійно скласти власне резюме, а також отримали інформаційні буклети з рекомендаціями щодо алгоритму пошуку роботи та актуальних вакансій на ринку праці.


 

Зустріч з працівниками Управління Державної служби з питань праці

     Для здобувачів освіти ДПТНЗ «Роменське ВПУ» 24 травня проведено бесіду Тетяною Яременко, головним державним інспектором відділу з питань праці північного регіону Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального Управління Державної служби з питань праці, з теми «Задекларована праця - трудові права і соціальні гарантії для найманих працівників».
     Фахівець ознайомила з трудовими правами та соціальними гарантіями для найманих працівників, зокрема: умовами праці, укладання договору та виконання посадових обов'язків на робочих місцях, тривалість робочого часу, порядок проведення інструктажів. Повідомила про розміри заробітної плати та сплату податків, утримання із заробітної плати, передбачені законодавством.

     Наголосила на якості навчання та підвищенні кваліфікації працівників на виробництві, гарантії та компенсації, які передбачені працюючим. Зазначила про дотримання інструкцій з безпечного ведення робіт на робочих місцях підприємств, порядок розслідування нещасних випадків.

     Тетяна Яременко побажала здобувачам освіти отримати знання та вміння з обраних професій у закладі та визначитися з місцями працевлаштування, звертатися за допомогою до служби, у разі потреби, за консультацією.

 

Зустріч з роботодавцем «Працевлаштування випускників – крок у майбутнє»

     Під час зустрічі з учнями ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Микола Пономаренко, керівник підприємства оптово-роздрібної торгівлі (ФОП Пономаренко М.В.), ознайомив з порядком проходження виробничої практики на його підприємстві, організацією роботи із супровідними документами щодо приймання товару за кількістю та якістю, підготовки його до продажу, надання покупцям характеристик та їх консультування щодо правильного вибору. Наголосив про підготовку кожного випускника училища до проведення співбесіди з роботодавцем при влаштуванні на перше робоче місце, надав поради як себе презентувати, щоб досягти бажаного результату.

     Роботодавець звернув увагу на особисті якості працюючого: мотивацію до праці, дисципліну, здатність працювати в колективі, уміння швидко адаптуватися до виробничого процесу, почуття гумору, бажання вдосконалюватися.
     Микола Пономаренко зосередив увагу здобувачів освіти на отримання первинних знань, умінь та навичок у майстернях та лабораторіях закладу для успішного працевлаштування на підприємствах.

   

    Роботодавець побажав учням якісного засвоєння освітніх програм та запросив на своє підприємство для проходження виробничої практики і подальшого працевлаштування.

 

Бесіда зі здобувачами освіти з питань працевлаштування

 Зі здобувачами освіти ДПТНЗ «Роменське ВПУ» 7 березня 2023 року державним інспектором відділу з питань праці північного регіону Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального Управління Державної служби з питань праці Яременко Тетяною Борисівною проведено бесіду з питань працевлаштування випускників.

    

    Були висвітлені особливості працевлаштування випускників ПТНЗ на підприємствах регіону після закінчення повного курсу навчання, порядок оформлення договорів при прийнятті на роботу, переваги офіційного працевлаштування, надання пільг та соціальних гарантій при працевлаштуванні неповнолітніх, адаптацію випускників та закріплення їх на першому робочому місці. Яременко Тетяна Борисівна залишила контакти для індивідуальних консультацій.

 

ПОРЯДОК ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВИПУСКНИКІВ

     14 лютого 2023 року головним державним інспектором відділу з питань праці північного регіону Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального Управління Державної служби  з питань праці Тетяною Яременко проведено бесіду для учнів випускних груп ДПТНЗ «Роменське ВПУ» щодо працевлаштування після закінчення навчання. 
     В ході зустрічі Тетяна Яременко повідомила про тривалість робочого часу, особливі умови при прийомі на роботу, надання щорічних відпусток, умови праці, додаткові гарантії при працевлаштуванні на підприємства. Звернула увагу на особливостях працевлаштування неповнолітніх осіб та оформлення відповідних документів.

      

     Учні виявили зацікавленість до даної теми, ставили питання щодо укладання трудових угод із роботодавцями в умовах правового режиму воєнного стану та особливості оплати праці неповнолітніх осіб.
     Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» постійно здійснюють моніторинг робочих місць регіонального ринку праці, проводять консультування та інформаційну підтримку випускників з питань працевлаштування та уникнення проблем у сфері трудових відносин.

 
ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ ПОЗИТИВНОГО РЕЗУЛЬТАТУ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ДО СПІВБЕСІДИ З РОБОТОДАВЦЕМ ВАМ ПОТРІБНО ДОТРИМУВАТИСЬ ДЕЯКИХ ПРАВИЛ, ВИКОРИСТОВУВАТИ ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИЙОМИ, А САМЕ:
1. Якщо Ви хвилюєтесь перед співбесідою, знайдіть можливість побути „наодинці із собою". Заплющіть очі і зробіть кілька глибоких, повільних вдихів і видихів. Уявляйте при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте хвилювання, невпевненість. Відведіть кілька хвилин на приємні спогади. Вміння долати стрес – це тренування до випробувань, яких не можна уникнути у великій школі життя.
2. Вдало підготуватись до співбесіди, перебороти невпевненість, лінь, страх – це теж маленька перемога, яка не завжди приходить до найсильнішого чи найспритнішого. Рано чи пізно вона приходить до того, хто повірив у себе.
3. Налаштуйтесь на позитивний результат. Ніколи не слід думати про те, що можете не впоратись. Повірте у себе, щоб виграти. Пам`ятайте: занепокоєння – це емоція, а не метод вирішення проблем.
4. Заздалегідь підготуйте відповіді на деякі питання, що найбільш часто зустрічаються в ході співбесіди.
5. Гарно відпочиньте перед співбесідою, виспіться, адже ніяка косметика не замалює темних кругів під очима і втомлений вигляд.
6. Перед тим, як зайти до приміщення, де на Вас чекають, згадайте ситуацію успіху, яка вже сталася у вашому житті. Що Ви тоді відчували? Гордість, піднесення, радість? Запам`ятайте це відчуття, розправте плечі, посміхніться і з таким настроєм заходьте.
7. Пам`ятайте, що перше враження – це візуальне сприйняття. У Вас не буде другого шансу справити перше враження!
8. Ви маєте виглядати впевненими у собі. Говорити неголосно, але чітко, ясно й упевнено, усміхатися, не шепотіти. Покажіть себе на співбесіді якнайкраще!
9. Одягніться по-діловому, чисто, охайно. Не одягайте червоного. Цей колір може дратувати оточуючих, викликати неусвідомлену агресію.
10. Пам`ятайте, що людина, яка проводить співбесіду, підбирає найбільш відповідного співробітника для компанії, яку представляє, відповідно Вам, як претендентові, є сенс налагодити контакт з нею.
БУДЬТЕ ВПЕВНЕНИМИ І ЩИРИМИ!
НАЙПОШИРЕНІШІ УКРАЇНСЬКІ САЙТИ ПОШУКУ РОБОТИ:
САЙТИ ПОШУКУ РОБОТИ У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ:
Ознаки обману при працевлаштуванні за кордоном і де таким шукати інформаційну і не тільки підтримку
Роботу за кордоном знайти непросто, тим більше, якщо шукати її перебуваючи в іншій країні. Бажання заробити багато за короткий проміжок часу штовхає багатьох українців на працевлаштування за кордоном. Високий попит породжує безліч пропозицій — наприклад, на сайті Work.ua зараз є понад 1200 вакансій в інших країнах.
Як перевірити посередника у пошуку роботи за кордоном, щоб не стати чиїмось заручником, будучи в чужій країні?
Ознаки нелегального працевлаштування
Серед безлічі пропозицій заробити за кордоном можна зіткнутися з обманом. Сергій Марченко, директор з розвитку Work.ua, пропонує перевіряти помічників у пошуку роботи за кордоном за 7 маркерами, щоб визначити нелегальних роботодавців і не попастися в чіпкі руки аферистів.
1. Відсутність ліцензії Мінсоцполітики
Перше і легке, що можна перевірити – наявність ліцензії у посередника, який допомагає вам у пошуку роботи за кордоном. Повний перелік ліцензіатів можна знайти на сайті Міністерства соціальної політики, в Департаменті ринку праці та зайнятості якого і створено відділ ліцензування діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.
Крім ліцензії, фірма-посередник повинна мати свідоцтво про державну реєстрацію та договір з іноземною фірмою-роботодавцем.
2. Гроші за працевлаштування
Згідно з умовами ліцензування Мінсоцполітики, рекрутери, які працевлаштовують українців за кордон, не можуть брати гроші за працевлаштування — підбір роботи. Можуть брати кошти за проїзд, оформлення документів (візовий збір), але не за те, що знайдуть роботу.
Вимога передоплати за консультацію, пересилання документів роботодавцю тощо є індикатором нечесного агентства. Якщо вам кажуть: «Дай 150 євро і поїдеш в Польщу на круту роботу», — швидше за все, це обман.
3. Не робоча віза, а будь-яка інша
На роботу в іншу країну потрібно їхати тільки по робочій візі і ніяк інакше: туристичні, культурні та інші візи — явні ознаки нелегальних аспектів працевлаштування.
4. Прихованість деталей працевлаштування
Якщо вам підшукують роботу за кордоном і дають лише загальну інформацію про компанію, в якій потенційно будете працювати, — не називають точну назву компанії, загальними фразами пояснюють сферу її діяльності і так само описують ваші майбутні обов’язки, — будьте впевнені в спланованому обмані.
Ви маєте право знати повну інформацію про майбутнього роботодавця, графік роботи, розмір оплати праці, умови проїзду та проживання, порядок медичного і соціального страхування — про всі нюанси працевлаштування.
5. Без питань про навички
Шахраї практично ніколи нічого не питають про професійні навички потенційного кандидата — беруть всіх, хто відгукнеться. Це логічно, якщо вам не потрібно наймати людей на роботу, а просто забезпечити якомога більшу кількість людей, які заплатять гроші за працевлаштування. На роботу так не наймають. Справжній роботодавець завжди запитає, що ви вмієте і який досвід у вас є», — роз’яснює Сергій Марченко.
6. Маніпуляції з договором
Не підписуйте документи наосліп, уважно читайте договір, який, до речі, має бути перекладено на рідну мову.
Ніколи не ставте підпис на порожньому аркуші паперу, не піддавайтеся на вмовляння увкладення «подвійного» трудового договору (чорнового варіанту з більш низькими сумами оплати праці тощо) і контракту, який містить умови: «та інші види робіт», «всі види робіт на вимогу роботодавця».
Ще один маркер нелегальної роботи — часто обіцяють платити більше, ніж за легальну. Багато хто забуває про обережність і, спокушені високими заробітками, попадаються на гачок аферистів. З цього питання у Сергія Марченка слушна порада для претендентів:
«Перша робота за кордоном завжди повинна бути легальною. Їдьте, придивіться. Найчастіше на місці можна знайти свого наступного роботодавця, який буде платити більше. Виїжджаючи на заробітки в перший раз важливо в першу чергу звертати увагу на надійність, а гроші прийдуть з досвідом».
7. Боротьба за оригінал паспорта
Не віддавайте оригінал паспорта потенційним роботодавцям ні під яким приводом! Копія паспорта потрібна при оформленні документів, оригінал паспорта особисто показуєте прикордонникам при перетині кордону. Ніяких причин комусь віддавати оригінал немає і бути не може. Прохання віддати оригінал документів для збереження до прибуття до місця роботи або формулювання «це обов’язкова умова» повинні вас насторожити.
Де шукати допомоги
Контакти, де можна проконсультуватися до від’їзду працювати за кордон і під час, юристи радять такі.
1. Центр консультування мігрантів Міжнародної організації міграції
В ЦКМ Вам допоможуть у тлумаченні умов угоди, запропонованої іноземним роботодавцем і фірмою-посередником, нададуть інформацію про права людей, що працюють за кордоном. Всі послуги центру безкоштовні.
2. Всеукраїнська профспілка працівників-мігрантів в Україні та за її межами
В профспілку варто звернутися ще до від’їзду за кордон, для того, щоб фахівці опрацювали» вашу робочу візу. А протягом усього часу перебування за кордоном, зарубіжний партнер української профспілки (така ж профспілка), буде тримати вас на обліку, відстежуючи відносини з роботодавцем. У разі порушення ваших трудових прав ви можете звернутися в дану профспілку.
3. Інформаційно-консультаційний проект за сприяння людям, які виїжджають за кордон — Universal Assistance
Тут можна отримати юридичну консультацію та інформаційну підтримку, якщо зіткнулися з проблемами за кордоном, у тому числі і в сфері трудових відносин. Як і в попередніх випадках, про свою безпеку варто подумати заздалегідь і звернутися до фахівців проекту ще до від’їзду.
4. Консульство України в країні перебування
По приїзді за кордон стати на консульський облік в українському консульстві. Для цього варто особисто звернутися в установу. У разі порушення ваших прав консульство має надати вам допомогу захист.
5. Місцева поліція
Якщо вас обдурили, звертайтеся в найближчий поліцейський відділок. Ви маєте повне право на захист з боку місцевих органів влади, перебуваючи в країні на легальних підставах по робочій візі. 
Захист прав при неофіційному працевлаштуванні
Як узаконити зарплату, якщо вона виплачувалася в конверті? І як захистити свої права тим, хто працював без оформлення?
Перш за все, потрібно розуміти, що виплата зарплати в конвертах - це серйозне кримінальне правопорушення. Тому Вам залишається перетворити власну проблему в проблему роботодавця. Для початку можна звернутися в прокуратуру і повідомити про такі злочини, як невиплата зарплати, грубе порушення законодавства про працю, ухилення від сплати податків.
Скаржитися краще письмово, представивши всі наявні докази. Якщо ж Ваша мета - не зарплата, а помста, то можна зателефонувати, наприклад, на гарячу лінію «Пульс податкової»: (044) 284-00-07. За Вашою заявою будуть зроблені перевірки на підприємстві, і якщо порушення будуть виявлені, то проблем роботодавцю не уникнути.
Факт нелегальної зайнятості можна донести до Державної інспекції з питань праці, яка також проведе перевірку і встановить наявність на підприємстві неоформлених працівників.
Пам`ятайте, що не все втрачено, якщо Ви працювали без належного оформлення. Все одно є конституційне право на оплату праці з моменту фактичного початку трудових відносин. І неважливо, чи є у Вас на руках трудовий договір чи ні. Звичайно, якщо немає ніяких письмових доказів, то доведеться, скажімо, через процедуру опитування свідків встановлювати факт перебування в трудових відносинах. При цьому можна використовувати абсолютно всі докази: наприклад, той же пропуск на територію підприємства вже буде свідчити про Ваш працевлаштуванні.
Іноді ціна питання така, що вимагає інших, неюридичних методів. Ефективним може виявитися візит до роботодавця з камерою з вимогою повернути зароблені гроші, таким чином створивши медіа-резонанс.
Отже, кілька порад:
  1. Перш, ніж погоджуватися на роботу в будь-якій організації, почитайте про неї відгуки в Інтернеті: практично про всіх непорядних роботодавців іншим людям вже відомо.
  2. Простежте, щоб запис в трудову книжку внесли відразу ж в день Вашого зарахування на роботу.
  3. Звертайте увагу на реквізити договорів, які підписуєте при працевлаштуванні.
  4. Уважно читайте сам договір і підписуйтесь на кожній його сторінці.
  5. Робіть копії або фотографуйте договір для збереження його тексту собі.
ПОРАДИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Офіційний сайт президента України     Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України     Сумська Обласна Державна Адміністрація     Сумський Державний Університет     Інститут професійно-технічної освіти НАПН України     Департамент освіти і науки Сумської ОДА    Національна академія педагогічних наук України     Державне підприємство     Навчально-методичний центр Професійно-технічної освіти у Сумській області

© 2007-2020 ДПТНЗ "Роменське ВПУ". Офіційний сайт

ДПТНЗ "Роменське ВПУ"
Наша адреса:
42000, Сумська обл.,
м.Ромни, вул.Коржівська, 44
Контактні телефони:
(05448) 5-19-56, 5-19-67, 5-12-71
Факс: (05448) 5-12-71
vpu14@ukr.net

Електронна бібліотека ДПТНЗ «Роменське ВПУ» за посиланням 
http://bibliotekavpu.ucoz.com

Відповідальна особа з питань консультаційної допомоги:

Ірина Гулак, 096 744-93-21, 066 449-81-99

Відповідальна особа за сайт:

Юлія Іщенко, 068 062-62-94

Меню сайту