Професія «Муляр»
Кваліфікація – 2-3,4,5 розряди

Професія муляр шанована суспільством, адже саме вона допомагає втілювати у життя ідеї архітекторів та проектувальників і створює комфорт, зручність та відповідає за довговічність будівель.
Муляр – це будівельний робітник, професіонал, що споруджує будинки, зводить новобудови, різні інженерні споруди, бере участь у ремонті житлових будинків, мостів, промислових, цивільних та інших споруджень із природних та штучних будівельних матеріалів.
Муляр повинен знати основні види, властивості будівельних матеріалів, розчинів; гідроізоляційних матеріалів, що застосовують для ізоляції фундаментів, стін; різновиди теплоізоляційних матеріалів; прості, складні системи перев’язування швів; правила роботи ручним та електричним інструментом; вимоги до якості цегляної кладки та збірних залізобетонних конструкцій, що монтуються.
Муляр виконує такі операції: кладка й облицювання стін, перегородок, перемичок, арок, склепінь; кладка із бетонних, керамічних блоків; зведення фундаментів із природних та штучних матеріалів; монтаж залізобетонних балок, перекриттів і багато інших робіт.
Для даної професії необхідні такі визначальні якості, як працьовитість, відповідальність, порядність, а саме головне – це щира любов до своєї справи.
Потреба у робітниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання.
У переважній більшості регіонів України муляр без особливих ускладнень знаходить роботу в будівельних організаціях, на підприємствах та в установах різних форм власності. Ризик безробіття у мулярів мінімальний і пов’язаний, перш за все, з недостатнім досвідом або кваліфікацією.



Професія «Штукатур»
Кваліфікація – 2-3,4 розряди
Штукатур – будівельна професія, що надає будівлі привабливого вигляду, підвищує міцність споруди.
Висококваліфікований штукатур за своїм рівнем майстерності наближається до художника. Результати роботи штукатура завжди на видноті, тому кажуть, що його робота є візитною карткою всіх будівельників, які споруджували будівлю.
У своїй роботі застосовує різні високотехнологічні суміші. Виконує звичайну, кольорову, декоративну штукатурку, архітектурні елементи, реставраційні роботи, які надають старим будинкам оригінальності та виразності.
Штукатур є тим будівельним фахівцем, від якості роботи якого залежить, як буде виглядати будинок після введення його в експлуатацію.
Щоб досягти високої якості штукатурних робіт, особливо при оздобленні кутів або складних профілів поверхні, представнику цієї професії потрібно докласти чимало вольових зусиль. Йому мають бути притаманні витриманість, наполегливість та терпіння.
У процесі професійної підготовки в училищі учні отримують знання з матеріалознавства, технології штукатурних робіт, читання креслень, основ електротехніки та інших предметів.
Професія штукатура завжди користується попитом на ринку праці.





Урок виробничого навчання з теми: "Мурування кутів у півтори цеглини за багаторядною системою перев`язування швів" майстра виробничого навчання Товстоп`ята Олексія Івановича: https://youtu.be/lCINHAj5ivI