План роботи Навчально-практичного центру з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування
Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище» на 2023 рік
Співпраця з проектом «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні»
Відповідно до плану реалізації проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні», затвердженого на засіданні Наглядової ради Проєкту, ДПТНЗ «Роменське ВПУ» отримав схвалення заявки на надання фінансування для проведення закупівлі зварювального обладнання у сумі 1 000 000 грн .
Придбане обладнання дозволить детально опрацювати всі нюанси зварювальних робіт в реальних умовах, а також теоретичні особливості поведінки металів в різних середовищах. Його використання при підготовці кваліфікованих робітників дозволить підвищити якість освітніх послуг, мінімізувати ризики виробничого травматизму під час зварювання, заощадити витратні матеріали й електроенергію, відпрацьовувати нові навички, практикуватися у підвищенні точності та швидкості зварювання.
Щиро вдячні команді Проєкту за надану можливість модернізації матеріально-технічної бази зварювальної майстерні закладу освіти.
Платформа Junior – можливості для випускників закладів професійної освіти
Педагогічні працівники та випускники будівельних професій ДПТНЗ «Роменське ВПУ» долучилися до вебінару «Платформа Junior – можливості для випускників закладів професійної освіти», що проведено у рамках реалізації проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні» (EdUP).
Платформу Junior презентував Михайло Васянович, операційний директор платформи «Ліги майстрів».
Учасники вебінару ознайомилися з функціоналом платформи Junior, її використанням, способами комунікації, особливостями реєстрації та документами, які важливо додавати до анкети для підвищення рейтингу учасника.
Присутні отримали цікаву інформацію щодо можливостей платформи та її використання.
Навчально-практичний семінар «Інноваційні рішення для професійного навчання»
Кращі практики розвитку системи професійної освіти для керівників закладів
У рамках реалізації проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти України» 1-2 травня 2024 року проведено ряд заходів для керівників та майстрів виробничого навчання закладів-реципієнтів проєкту, які здійснюють підготовку за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».
Серед учасників тренінгу «Мислення в креативний спосіб», проведених для керівників закладів професійної освіти, директор ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Памаран Павло Іванович.
У ході програми тренінгу керівники закладів виконували практичні завдання, індивідуальні вправи, засвоювали креативні техніки своєї роботи, які повинні впроваджуватися у стратегію закладу.
Під час форуму «Будуємо профтех: кращі практики» обговорювалися сучасні тенденції розвитку системи професійної (професійно-технічної) освіти, шляхи для залучення бізнесу, ключові зміни для роботодавців у новому законі про професійну освіту і потребу в кадрах будівельної галузі.
Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, наголосив на посиленні співпраці між освітянами та підприємцями, навчанні майстрів виробничого навчання та викладачів закладів освіти.
Ніна Іларіонова, керівниця напряму «Організаційний розвиток закладів профосвіти» вбачає, що з кожним наступним заходом, проведеним у рамках реалізації проєкту EdUP, відчувається підвищення якості фахової підготовки майстрів виробничого навчання; здійснюється вдосконалення матеріально-технічної бази у навчально-практичних центрах закладів за рахунок наданого обладнання проєктом. Зазначила, що за статистикою найбільша кількість створення навчально-практичних центрів у будівельному секторі. Кращий досвід їх створення - це результат співпраці закладів, місцевої влади та бізнесу.
У ході форуму учасники ознайомилися з моделлю підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання; ключовими навичками управлінця, якими володіє сучасний керівник закладу освіти; платформою Junior, що створена для взаємодії випускників закладів професійної освіти з роботодавцями; подальшими кроками проєкту, направленими на розвиток професійної освіти.
Досягнення майстра виробничого навчання ДПТНЗ «Роменське ВПУ» у конкурсі фахової майстерності
Конкурс фахової майстерності для майстрів виробничого навчання з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» проводився у рамках реалізації проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні», що впроваджується за фінансової підтримки Swiss Development $ Cooperation – Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдінг», ТОВ «Сіка Україна» та виконується Swisscontact Eastern Europe за підтримки Міністерства освіти і науки України.
Конкурс фахової майстерності є частиною 6-го кубку України з монтажу сантехніки , водопроводу та водоочищення – Install FEST CUP 2024, який відбувається у рамках Міжнародної виставки Install FEST Ukraine 2024.
Серед 18 учасників конкурсу із закладів реципієнтів проєкту EdUP майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Довбня Едуард Ігорович.
Завдання для учасників полягало у монтажі: компонентів інсталяції для підвісного унітазу, пневматичної кнопки механізму зливу, елементів вбудованого змішувача, кухонного змішувача, ділянки каналізаційної труби, компонентів сталевого радіатора.
Запропоновані конкурсні роботи від фахівців проєкту вимагали від учасників зосередженості, уваги, швидкості та точності виконання завдань.
Знання та сучасні навички, отримані під час конкурсу, майстри зможуть передати учням у своїх закладах освіти.
Майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Довбня Едуард Ігорович виборов призове 3 місце.
Вітаємо з перемогою! Бажаємо подальших успіхів і високих здобутків!
Інновації в сантехнічній освіті
Відповідно до плану реалізації Проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні», який впроваджується за фінансової підтримки Swiss Development & Cooperation – Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдінг», ТОВ «Сіка Україна» та виконується Swisscontact Eastern Europe за підтримки Міністерства освіти і науки України, 16-17 квітня 2024 року для майстрів виробничого навчання закладів–реципієнтів Проєкту у м. Києві проводилася VІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Інновації в сантехнічній освіті».
Для учасників конференції, серед яких майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Довбня Е.І., протягом двох днів було запропоновано різноманітні майстер-класи та тренінги, що сприяють вдосконаленню технічних умінь, розвитку м’яких навичок.
Завдання для учасників від компанії Леон-Сервіс Плюс полягало у виготовленні ділянки труби з використанням газового пальника та електричного (індукційного) нагрівача.
Майстри виробничого навчання виготовляли ділянки труби з використанням фітингів шляхом пресування та методом натяжної гільзи за підтримки компанії FADO.
Відпрацьовували навички монтажу баків непрямого нагріву, за сприяння компанії ariston. Ukraine, монтаж теплої підлоги від компанії ТЕСЕ Україна.
Тренінг з ізолювання трубопроводів проводила компанія К-Flex Ukraine, під час якого учасники знайомилися з новим матеріалом – каучуком, який має багато переваг; ізолювали ділянки трубопроводів (спінений поліетилен та каучук).
Виконували завдання з читання креслень, ескізування схем (створення специфікації на схему). Це завдання виконувалося на основі стенду з котлом та бойлером непрямого нагріву.
Відпрацьовували м’які навички під час тренінгу «Стратегії взаємодії розкриття мотивації для комунікації з бізнесом».
Виконували практичні завдання зі штробування і пробивання отворів у бетонному блоці; монтаж радіаторів, інсталяцію термостатичного радіаторного комплекту на радіатор і трубопроводи.
Брали участь у майстер-класі від компанії Ekosoft «Фільтри побутового осмосу», вивчали особливості встановлення та обслуговування.
Для майстрів виробничого навчання проведені практичні завдання, майстер-класи від провідних компаній значно підвищують їх професійний рівень з використання сантехнічних виробів та технологій, дадуть змогу використовувати набуті знання та навички для підготовки кваліфікованих робітників з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».
Перша навчально-практична конференція зі зварювання
Майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Литвиненко Роман Вікторович став учасником Першої навчально-практичної конференції зі зварювання, що відбулася у на базі ВХПТУ Вище художнє училище №5 міста Вінниця. До участі у конференції долучилися майстри виробничого навчання з 25 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які протягом двох днів опановували сучасні практики у галузі зварювання.
Фахівці провідних компаній у галузі: українських - заводу Донмет і заводу Патона, філії компанії Кеmppi – ТОВ «САММІТ», провели презентації майстрам виробничого навчання щодо використання обладнання. Про особливості зварювальних матеріалів розповіли представники компанії «Суми-Електрод».
Педагогічні працівники закладів освіти виконали практичні роботи на обладнанні компаній за 4-ма різними методами зварювання, поділилися досвідом виконання зварювальних робіт.
Перша конференція зі зварювання для майстрів виробничого навчання організована у рамках реалізації проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні», що впроваджується за фінансової підтримки Swiss Development & Cooperation – Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдінг», ТОВ «Сіка Україна» та виконується Swisscontact Eastern Europe за підтримки Міністерства освіти і науки України.
Розроблення професійних стандартів для будівельних професій: успішні кейси і поширені помилки
Сприяння розробки професійних стандартів для професій, які мають ключове значення для відбудови України і стійкості економіки у період війни, – завдання, яке втілює в життя проєкт EdUP у співпраці з приватними партнерами і закладами професійної (професійно-технічної освіти).
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» 26 березня 2024 року долучилися до роботи круглого столу «Розроблення професійних стандартів для будівельних професій: успішні кейси і поширені помилки», організаторами якого є українсько-швейцарський освітній проєкт EdUP і Національне агентство кваліфікацій.
Проєкт «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні» впроваджується за фінансової підтримки Swiss Development & Cooperation - Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдінг», ТОВ «Сіка Україна» та виконується Swisscontact Eastern Europe за підтримки Міністерства освіти і науки України.
Оксана Редюк, представниця компанії АТ «Укргазвидобування», поділилася досвідом успішного розроблення і затвердження професійних стандартів.
Ігор Дядюра, представник Української асоціація операторів безпілотних апаратів #uauvo, презентував кейс розроблення професійного стандарту за групою професій «Оператор безпілотних авіаційних систем», визначив і сформулював мету їх розробки та наповнення компетенціями.
Юлія Мартин, представниця Національного агентства кваліфікацій, зазначила про можливості отримання кваліфікацій набутих шляхом неформальної та інформальної освіти.
Сергій Коваленко, державний експерт МОН, наголосив на відповідність професійних стандартів нормативній базі та чітко прописаним трудовим компетенціям, окреслив досвід Європейського Союзу, що є прикладом ефективності системи професійних стандартів.
Педагогічні працівники ознайомилися з процедурою розробки професійних стандартів, поділилися досвідом їх розроблення.
Допомога проєкту EdUP у створенні безбар’єрного середовища в ДПТНЗ «Роменське ВПУ»
Швейцарська фундація технічного співробітництва Swisscontact у рамках проєкту EdUP «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні» надала ДПТНЗ «Роменське ВПУ» комплекти інклюзивних сантехнічних систем для людей з особливими потребами.
Облаштування інклюзивних вбиралень – це не лише безбар’єрний доступ для здобувачів освіти у закладі, але й водночас можливість для учнів здобути унікальні навички із монтажу посилених інсталяційних систем з підвісним обладнанням, безконтактними кнопками зливу, спеціальними системами поручнів.
Дякуємо проєкту за сучасні інсталяції та допомогу у створенні безбар’єрного середовища у нашому закладі.
Відкритий урок виробничого навчання
Майстер виробничого навчання Богомол С.О. провів відкритий урок з учнями групи МС-1 «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» з теми «Монтаж водомірного вузла».
Мета уроку передбачала вдосконалення знань та умінь учнів з будови водомірного вузла, особливостей його збирання та застосування.
Урок проходив у традиційній формі з дотриманням всіх етапів та відповідних вимог. Під час вступного інструктажу майстер продемонстрував учням прийоми збирання водомірного вузла, акцентував увагу на помилках, які можуть виникнути при монтажі вузла, способах їх усунення.
Для підвищення рівня мотивації майстер виробничого навчання використовував презентаційні матеріали, що зацікавило й зосередило увагу учнів на правильних способах монтажу водомірного вузла та сприяло кращому засвоєнню матеріалу уроку.
Велике значення для ефективності показу виконання навчально-виробничих робіт мало правильне співвідношення демонстрації та слова майстра. Майстер пояснював прийоми робіт, їх сутність та значимість, давав попутні пояснення, звертаючи увагу учнів на найбільш суттєві й спонукав учнів до аналізування та показу прийомів.
Урок отримав схвальні відгуки від учасників заходу.
Практичний семінар на тему «Упровадження ІКТ на уроках професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки»
26 лютого 2024 року для педагогічних працівників методичної комісії за напрямом «Будівництво» ДПТНЗ «Роменське ВПУ» проведено практичний семінар на тему «Впровадження ІКТ на уроках професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки». Обговорювалися питання застосування інформаційно-комунікаційних технологій у процесі професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки учнів закладу.
Під час виступу майстер виробничого навчання Редька К.Я. висвітлив питання формування й розвитку кожним майстром виробничого навчання методики викладання та розробки планів-конспектів уроків виробничого навчання із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій у процесі професійної підготовки. Звернув увагу на певні обов'язки та завдання педагога, що накладає на нього застосування таких технологій, насамперед неперервне опанування як апаратної, так і програмної частини ІКТ й інтеграції її в освітній процес. Надав практичні поради щоб так засоби стали реальними помічниками в роботі, а не прикрим тягарем у роботі педагога.
Розглядалися корисні властивості інтерактивних дощок, а також програмних засобів (застосування 3D моделей як засобу візуалізації технологічних процесів і роботи агрегатів), впровадження їх під час навчання. Обговорювалися питання самоосвіти педагога на основі ІКТ, надавалися поради з більш раціонального використання освітніх і навчальних інтернет-ресурсів.
Викладач Берко Р.С. ознайомив учасників семінару з використанням мобільних застосунків в освітньому процесі з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», які впроваджуються в рамках проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні» (EdUP). Ці інтерактивні застосунки створено за навчальними посібниками та мають покрокові ілюстрації виконання завдань, тести для самоперевірки та відео, які додаються до кожного розділу. Використання мобільних застосунків під час проведення занять із застосуванням мультимедійних технологій, як то інтерактивні дошки, у повній мірі розкриває їхній мотиваційний та наочний потенціал для підвищення ефективності освітнього процесу.
В ході практичного семінару також обговорювалися питання організації та упровадження дистанційного навчання, використання різних програмних та ресурсних платформ для підвищення якості засвоєння знань і умінь учнів та підготовки педагогів до занять з використанням інтернет-ресурсів.
Під час проведення семінару доповідачі спиралися на інформативні й цікаві презентації, наочні матеріали.
Семінар-тренінг для облаштування безбар’єрних санітарно-гігієнічних приміщень
Для учасників проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні» у місті Києві 22.02.2024 року проведено семінар-тренінг з облаштування інклюзивного санвузла. До участі у семінарі долучився майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Довбня Е.І.
Під час тренінгу фахівці компанії Geberit ознайомили учасників з будівельними нормами розміщення сантехнічного обладнання для людей з особливими потребами, способами їх установлення. Експерти проєкту демонстрували порядок монтажу та демонтажу такого обладнання.
Учасники тренінгу працювали на стенді з кресленнями санвузлів, детально знайомитися з посиленою інсталяційною системою та вишукували ефективні рішення встановлення сантехнічного обладнання для людей з особливими потребами згідно своїх креслень.
Сантехнічну продукцію для людей з особливими потребами для оснащення навчально-практичних центрів чи оновлення інфраструктури заплановано надати закладам професійної (професійно-технічної) освіти – учасникам Проєкту.
Дівчата із профтеху
У рамках українсько-швейцарський проєкту, який впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдінг», ТОВ «Сіка Україна» та виконується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Swisskontakt» за підтримки Міністерства освіти і науки України, 01 лютого відбулася онлайн зустріч експерти зі зв’язків з громадськістю та пресою Анни Колесник та ученицями ДПТНЗ, які навчаються за професіями будівельного напряму.
У ході спілкування дівчата мали змогу обґрунтувати свій вибір, поділитися враженнями та думками про актуальність обраних ними «чоловічих» професій.
Шляхом конструктивного діалогу обговорили перешкоди та труднощі, з якими стикаються дівчата, обираючи будівельні професії. Визначили перспективи розвитку обраної професійної галузі, що можуть вплинути на подальше рішення та планування професійної кар’єри.
Зустріч була атмосферною та творчою.
Інновації в сантехнічній освіті
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» долучилися до V конференції «Інновації в сантехнічній освіті», яка проведена в рамках реалізації проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» в м. Києві 30.11.2023-01.12.2023 року.
У навчально-практичному заході брали участь майстри виробничого навчання та викладачі професійно-теоретичної підготовки з 26 закладів професійної (професійно-технічної) освіти України.
Запрошені доповідачі та тренери компаній провідних виробників Geberit, Grundfos, Herz, та Wavin знайомили педагогів з передовими технологіями в галузі інженерних систем. Провідними фахівцями компанії проєкту були проведені лекції, практичні заняття із вивчення конструкцій насосу опалення і налаштування системи підлогового опалення. Кожен освітянин міг долучитися до практичних занять на навчальних стендах.
Під час конференції компанія Geberit презентувала підручник із проєктування санвузлів. Його примірники отримали усі учасники конференції. Педагогічні працівники отримали два насоси для підвищення тиску води у системах опалення від компанії Grundfos for Installers у партнерстві з Асоціацією інсталяторів інженерних систем, які будуть використані у закладах освіти для навчання кваліфікованих робітників за професією «Монтажник систем утеплення будівель».
Науково-практичний вебінар «Кращі практики державно-приватного партнерства у країнах Європейського Союзу»
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» 28 вересня 2023 року долучилися до науково-практичного вебінару «Кращі практики державно-приватного партнерства у країнах Європейського Союзу», метою якого є знайомство з найактуальнішими здобутками країн Європейського Союзу в рамках реалізації публічно-приватного партнерства і розгляд потенціалу їх інтеграції у вітчизняний освітній простір професійної освіти.
У ході науково-практичного вебінару доповідачі ознайомили присутніх з питаннями: провідні тенденції розвитку публічно-приватного партнерства у закладах професійної освіти за кордоном; практичні підходи до реалізації публічно-приватного партнерства у сфері професійної освіти ЄС; перспективи застосування кращого європейського досвіду публічно-приватного партнерства у сфері професійної освіти України; новий досвід і нові можливості від участі у німецько-українському проєкті «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні».
Майстер-клас «Тепла підлога»
Здобувачі освіти з професії «Монтажник санітарно-технічних систем» та педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» 12 травня 2023 року взяли участь у майстер-класі «Тепла підлога», проведений Олександром КРИВОХАТЬКО, регіональним менеджером компанії Kermi з розвитку в східному регіоні України.
Олександр презентував «Системи поверхневого опалення і охолодження Kermi», новітні технології планування та розробки теплої підлоги, продемонстрував сучасні матеріали, що забезпечують надійну фіксацію і економію затрат. Представник компанії Kermi мотивував учнів до опанування професією.
Учні та майстри виявили зацікавленість продемонстрованими сучасними сантехнічними технологіями.
Четверта навчально-практична конференція «Інновації в сантехнічній освіті»
27-28 квітня в м. Київ відбулася четверта навчально-практична конференція «Інновації в сантехнічній освіті». Близько 40 учасників із 21 закладу профтехосвіти – учасника проєкту приїхали, щоб підвищити свою майстерність, поділитись досвідом, дізнатись про інновації в сантехнічній сфері. Роменське ВПУ представляли майстри виробничого навчання Редька Костянтин Якович та Довбня Едуард Ігорович.
Програма роботи, як завжди, була дуже насиченою:
- 9 практичних майстер-класів від компаній-виробників сантехнічної та теплотехнічної продукції;
- 3 теоретичних тренінга від фахівців у сфері маркетингу та комунікацій.
Проєкт "Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні" впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ "Геберіт Трейдінг" та виконується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку "Свісконтакт" за підтримки Міністерства освіти і науки України.
Конкурс фахової майстерності з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування»
Конкурс фахової майстерності у ДПТНЗ «Роменське ВПУ» з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» проведено 20 квітня 2023 року в рамках реалізації проєкту EdUP «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні», який впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва і ТОВ «Геберіт Трейдінг» та виконується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Свісконтакт».
Склад журі :
- Юлія ЄПІФАНОВА, експертка проєкту EdUP «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні»;
- Роман ЛЕТНЯНКА, інсталятор, дворазовий переможець міжнародних змагань EURO ВATTLE, призер Grundfos Installer Championship в Мілані;
- Анатолій ЄРМОЛЕНКО, технічний консультант.
Підтримати учасників конкурсу завітали Назаренко Валентина Олександрівна, перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації, роботодавці Михайло РЯБЧЕНКО, директор ТОВ фірма «Рембудсервіс» ЛТД та Юрій ЗАВАДЬКО, директор КП «Житло-Експлуатація».
У конкурсі взяли участь 12 учнів закладу, які здобувають професію «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».
Конкурс складався з теоретичної та практичної частин.
Теоретична частина – індивідуальне письмове тестування, що складалось з 30 тестових запитань (максимальна кількість за виконання теоретичної частини 30 балів).
Практична частина - індивідуальне практичне завдання (максимальна кількість за виконання практичної частини 70 балів). Практичне завдання виконувалось одночасно 4 учасниками. Учасники виконували практичне завдання згідно переліку робіт: підготовка та перевірка деталей водомірного вузла; збірка монтажного блоку відповідно до схеми; під’єднання водомірного вузла до випробувального стенду відповідно до схеми.
Юлія ЄПІФАНОВА провела бесіду щодо особливостей складання мотиваційного листа, його стилю та структури.
Учасники конкурсу та учні закладу з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» ознайомилися з майстер-класом «Робота з профілем ТЕСЕ».
Переможці конкурсу:
І місце – Олександр КРИЖОВ,
ІІ місце – Нікіта ТЕТЕРЮК,
ІІІ – місце – Максим П’ЯВКА.
Всі учасники конкурсу отримали подарунки. Бажаємо учням нових досягнень та перемог.
КОРОТКОСТРОКОВЕ НАВЧАННЯ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ДЛЯ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ
У рамках реалізації проєкту технічного співробітництва «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (проєкт FEER), який реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини та співфінансується урядом Швейцарії проводиться короткострокове навчання з енергоефективності для будівельної галузі.
Навчання здійснюється за програмами підготовки:
- Передові системи термомодернізації будівель і споруд.
- Монтажник віконних та дверних конструкцій.
- Ізолювальник з термоізоляції.
- Монтажник пласких покрівель.
Під час навчання на Вас чекає:
- Мінімум теорії, максимум практики (70% часу - це практична підготовка);
- Сучасні майстерні та обладнання для навчання;
- Сучасні цифрові форми та методи навчання;
- Майстер-класи від провідних компаній у сфері енергоефективних хабів;
- Практична підготовка на підприємствах будівельної галузі.
Після навчання на Вас чекає:
Сертифікат про здобуття часткової кваліфікації.
Перспективне працевлаштування та висока заробітна плата.
Можливість відкриття власної справи.
НАВЧАТИСЯ МОЖНА МАЙЖЕ У ВСІХ РЕГІОНАХ УКРАЇНИ.
Оберіть свою програму та долучайтеся до короткострокового навчання з енергоефективності для будівельної галузі.
З ПЕРЕЛІКОМ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ УКРАЇНИ, ЯКІ НАДАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ НАВЧАННЯ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ МОЖНА ОЗНАЙОМИТИСЯ ЗА ОR-КОДОМ.
ДПТНЗ «РОМЕНСЬКЕ ВПУ» у рамках реалізації проєкту співробітництва «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (проєкт FEER) здійснює навчання здобувачів освіти за короткостроковою програмою факультативу «Передові системи термомодернізації будівель і споруд» на базі створеного сучасного навчально-практичного центру за напрямом «Будівництво».
Запрошуємо випускників закладів освіти на навчання до ДПТНЗ «Роменське ВПУ», де Ви можете отримати часткові кваліфікації з енергоефективності.
Практичний семінар на тему «Упровадження ІКТ на уроках професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки»
21 лютого 2023 року для педагогічних працівників методичної комісії за напрямом «Будівництво» ДПТНЗ «Роменське ВПУ» проведено практичний семінар на тему «Упровадження ІКТ на уроках професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки», в ході якого обговорювалися питання застосування інформаційно-комунікаційних технологій у процесі професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки учнів закладу.
Під час виступу майстер виробничого навчання Редька К.Я. зосередив увагу на практичну спрямованість учнів під час професійно-практичної підготовки, формування кожним майстром виробничого навчання методики викладання та розробку планів-конспектів уроків виробничого навчання, враховуючи матеріально-технічне оснащення майстерень, створення нових зразків методичного забезпечення, що сприятиме індивідуалізації та диференціації освітнього процесу. Використання засобів ІКТ під час уроків виробничого навчання сприятиме підвищенню мотивації молоді до опанування навчального матеріалу, ефективності процесу навчання в цілому.
Викладач Берко Р.С. ознайомив учасників семінару з використання мобільних застосунків в освітньому процесі з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», які впроваджуються в рамках проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» (EdUP). Застосунки створено за навчальними посібниками та мають покрокові ілюстрації виконання завдань, тести для самоперевірки та відео, які додаються до кожного розділу. Особливістю мобільних застосунків є їхня доступність: учні можуть навчатись офлайн незалежно від місця перебування та під’єднання до Інтернету. Такий формат навчання підходить як учням, так і педагогам. Він допомагає адаптувати освітній процес до нових реалій.
В ході практичного семінару обговорювалися питання організації та упровадження дистанційного навчання, використання різних платформ для підвищення якості засвоєння знань та умінь учнів, упровадження найбільш поширених новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, підготовки дидактичних матеріалів, презентацій, завдань та програм для комп’ютерного тестування, переглянули презентаційні та навчальні матеріали за тематикою семінару.
Порядок працевлаштування випускників
14 лютого 2023 року головним державним інспектором відділу з питань праці північного регіону Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального Управління Державної служби з питань праці Тетяною Яременко проведено бесіду для учнів випускних груп ДПТНЗ «Роменське ВПУ» щодо працевлаштування після закінчення навчання.
В ході зустрічі Тетяна Яременко повідомила про тривалість робочого часу, особливі умови при прийомі на роботу, надання щорічних відпусток, умови праці, додаткові гарантії при працевлаштуванні на підприємства. Звернула увагу на особливостях працевлаштування неповнолітніх осіб та оформлення відповідних документів.
Учні виявили зацікавленість до даної теми, ставили питання щодо укладання трудових угод із роботодавцями в умовах правового режиму воєнного стану та особливості оплати праці неповнолітніх осіб.
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» постійно здійснюють моніторинг робочих місць регіонального ринку праці, проводять консультування та інформаційну підтримку випускників з питань працевлаштування та уникнення проблем у сфері трудових відносин.
Тренінг учасників реалізації україно-швейцарського проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» з грантрайтингу
Починаючи з 11 січня 2023 року педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» беруть участь у тренінгах з грантрайтингу.
Команда EdUP разом із Центрально-європейською академією навчання та сертифікації (CEASC) та Erasmus+ офісом в Україні підготувала великий тренінг з грантрайтингу для команд закладів-учасників Проєкту, до складу яких входить і ДПТНЗ «Роменське ВПУ». Тренінги триватимуть два місяці. Проводить тренер Микола Смолінський, президент Центрально-Європейської Академії Навчань та Сертифікації (CEASC), бізнес-тренер, експерт із залучення грантового фінансування з фондів Європейського союзу, Норвезьких та Вишеградських фондів, тренерський досвід більше 10 років, запрошений викладач МІМ-Київ, КМБШ, запрошений тренер Центрів інформаційної підтримки бізнесу. Серія тренінгів проводиться з метою реалізації ідей, які приведуть до досягнення стратегічних цілей закладу. Під час першої зустрічі 11 січня 2023 року з теми «Обмін досвідом між учасниками курсу. Вступ до проектного підходу. Філософія донорів та підготовка до грантової діяльності» Микола Смолінський описав ключові етапи та компоненти написання проєктів, зробив огляд напрямів діяльності фундації CEASC, пояснив, як працює система доступу до дотаційних ресурсів, розглянув типи проєктів та структуру проєктної заявки.
Модератор тренінгу Максим Пеховка підкреслив актуальність даного тренінгу - оскільки практично у всіх закладів вже є розроблені ідеї, які потрібно їх структурувати.
Бізнес-планування як інструмент сучасного управління закладами професійної (професійно-технічної) освіти. Фінальна презентація
Участь у реалізації проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні»
У рамках реалізації проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» (EdUP) педагогічні працівники закладу долучилися до семінарів-тренінгів, присвячених тематиці «Бізнес-планування як інструмент сучасного управління закладами профтехосвіти».
Проєкт реалізується за підтримки Міністерства освіти і науки України та здійснюється Урядом Швейцарської конфедерації через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва, компанією «ГеберітТрейдінг». Виконавцем проєкту є швейцарська фундація технічного співробітництва з розвитку «Свіссконтакт».
У попередній фазі проєкту для викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання закладу проведено семінари, навчально-практичні конференції, тренінги, курси з підвищення кваліфікації.
У ході онлайн-консультацій обговорювались питання щодо написання бізнес-плану, надавались рекомендації щодо проблем, які виникали в ході виконання домашніх завдань, визначались типові помилки для ефективного їх вирішення та здійснювався зворотній зв’язок з командою проєкту.
Інновації у сучасній сантехнічній освіті
З 8 по 10 лютого 2022 року розпочала роботу ІІ Всеукраїнська навчально-практична конференція «Інновації у сучасній сантехнічній освіті», яка об’єднала майстрів та викладачів з 22 закладів професійної (професійно-технічної) освіти з різних регіонів України – учасники Проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні».
Метою конференції є підвищення професійної кваліфікації майстрів виробничого навчання та викладачів спеціальних дисциплін, налагодження зв’язків з бізнесом з питань працевлаштування випускників та організації практичної підготовки для учнів.
Учасників Конференції привітали Ірина Шумік, генеральна директорка Директорату професійної освіти та Соня Луслі, швейцарська фундація Свіссконтакт, керівниця Проєкту. Захід відвідав Сергій Коваленко, державний експерт з питань управління та державно-приватного партнерства.
У конференції взяв участь викладач спеціальних дисциплін ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Роман Берко.
Впродовж першого дня учасники конференції розглядали теорію роботи та особливості монтажу систем опалення, ознайомилися з методами промивки систем опалення, ознайомилися, як скоротити експлуатаційні витрати та підвищити рівень безпеки будинку та підвищити комфорт проживання. Окремо зупинилися на перевагах системи «Розумного будинку», розібралися в основних його функціях та принципах роботи. Учасники дізналися про те, які є основні переваги та недоліки насосних станцій, ознайомилися з особливостями каналізаційних та дренажних насосів їх видами, типами та особливостями використання.
Під час конференції велике значення приділялось практичному застосуванню теоретичної інформації, представленої кращими фахівцями у галузі сантехнічного виробництва. Кожен із учасників мав можливість поставити своє запитання спікеру та отримати на нього компетентну відповідь.
У рамках конференції учасники обговорили проблеми, з якими стикаються заклади профтехосвіти, визначили спільні проблемні моменти, висловили своє ставлення до них, кожен мав можливість аргументувати свою точку зору та поділитися своїм досвідом їх вирішення.
Робота була інтенсивною та вкрай корисною для реалізації майбутніх цілей.
Практичні аспекти бухгалтерського та податкового обліку,
бюджетування діяльності закладів професійної освіти
Відповідно до плану реалізації проекту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» на листопад 2021- квітень 2022, затвердженого на засіданні Наглядової ради Проєкту 11 листопада 2021 року, заплановано проведення низки заходів, спрямованих на розвиток спроможності керівництва закладів-реципієнтів Проєкту до лідерства, управління змінами та системних змін.
07.02.2022 року головний бухгалтер та фахівці бухгалтерії закладу долучитися до вебінару «Практичні аспекти бухгалтерського та податкового обліку, бюджетування діяльності закладів професійної освіти» та ознайомилися з основними питаннями запланованої програми:
- неприбуткові організації: аспекти бухгалтерського та податкового обліку;
- аспекти організації бухгалтерського обліку у закладах освіти, облікова політика;
- аспекти відображення в бухгалтерському обліку коштів державної підтримки (розподілення рахунків і обліку);
- бюджетування діяльності: загальні аспекти складання бюджетів, розрахунок вартості платних послуг, точка беззбитковості – як розраховується та навіщо та інші аспекти;
- бізнес-план: як підготувати бізнес-план та техніко-економічне обґрунтування.
Під час вебінару розглянуто та обговорено питання законодавчого регулювання, особливості бухгалтерського обліку, облікової політики, обліку коштів цільового фінансування, калькулювання собівартості робіт (послуг), класифікація витрат, групування витрат за економічними елементами та за статтями калькуляції, податкові аспекти, надано практичні рекомендації з відображення в бухгалтерському обліку коштів фінансової підтримки та обліку коштів цільового фінансування, формування виробничої собівартості продукції (робіт, послуг).
Участь експертів проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні»
в засіданні фокус-групи
23.11.2021 року навчально-практичний центр із підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування відвідали Соня Луслі, керівник проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні», Ніна Іларіонова та Максим Пеховка, експерти проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні».
Експерти взяли участь у засіданні фокус-групи з питань «Соціально-економічний розвиток Роменського району та місце професійної (професійно-технічної) освіти в його реалізації» та «Публічно-приватне партнерство як механізм формування кадрового потенціалу».
Участь педагогічних працівників училища в проєкті щодо поліпшення санітарно-технічної освіти реалізується за підтримки Міністерства освіти і науки України та здійснюється Урядом Швейцарської конфедерації через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва, компанією «Геберіт Трейдінг». Виконавцем проєкту є швейцарська фундація технічного співробітництва з розвитку «Свіссконтакт». У попередній фазі проєкту для викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання закладу проведено Всеукраїнські семінари, навчально-практичні конференції, тренінги, курси з підвищення кваліфікації. Педагогічні працівники училища входять до робочої групи з розроблення стандарту професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».
Керівник та експерти проєкту детально ознайомилися з матеріально-технічною базою навчально-практичного центру з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування: сучасним обладнанням, навчальними модулями для виконання навчально-виробничих робіт, діючими системами опалення, монтажем систем санітарно-технічних приладів, забезпеченням новітніми матеріалами для виконання сантехнічних робіт. Учасники проєкту відвідали Центр розвитку професійної кар’єри, переглянули запропоновані майстер-класи з професій будівельного напрямку.
В ході зустрічі з педагогічними працівниками закладу були обговорені питання подальшої співпраці у рамках реалізації проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні».
- План роботи Навчально-практичного центру з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування
Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище» на 2022 рік - План роботи Навчально-практичного центру з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище» на 2021 рік
- Інформація про Навчально-практичний центр із підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування в ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище»
- Відеофільм про професію "Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування" можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/xfFWQtA3-io
- Діяльність Навчально-практичного центру протягом 2017-2020 років
- Відкриття Навчально-практичного центру з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище»(2017 рік)