-
Творчій особистості підійде професія лицювальника-плиточника, яка передбачає створення мозаїчної, плиткової або облицьованої мармуром підлоги, стін, деталей різних архітектурних споруд.
Вишукані фасади та інтер'єри будинків, облицьовані плитками і оздоблені різнокольоровими візерунками, є витвором майстерності лицювальників-плиточників. Вони широко застосовують різноманітні природні та штучні оздоблювальні матеріали: плити з каменю, граніту та мармуру, вапняків і вулканічних порід; декоративні бетонні та залізобетонні плити; керамічні, скляні, фаянсові глазуровані та інші плити і блоки, які надають будівлям привабливого вигляду, зміцнюють та захищають їх від атмосферних і механічних ушкоджень.
Професія лицювальник-плиточник у наш час стала найпопулярнішою серед усіх будівельних професій. Робітники-плиточники завжди потрібні як у державних будівельних компаніях, так і в приватних. Важливо і те, що, здобувши цю професію, ви завжди зможете власними силами переобладнати свій будинок на свій розсуд і смак.
На уроці виробничого навчання за професією "Лицювальник-плиточник"На фото: облицювання вертикальних поверхонь способом "по діагоналі", учень групи МШП-3 Щепітков ІванНа фото: підготовка плитки до роботи, учень групи МШП-3 Задніченко ВіталійРезультати роботи професії "Лицювальник-плиточник"На фото: облицювання поверхонь керамічними плиткамиНа фото: облицювання приміщень за сучасними технологіямиУ ДПТНЗ «Роменське ВПУ» проводять роботу з підготовки професії „Муляр, штукатур, лицювальник-плиточник” готують висококваліфіковані майстри та викладачі, які мають спеціальну вищу освіту, великий досвід педагогічної і методичної роботи. Для підвищення якості підготовки фахівців, педагогічні працівники систематично підвищують свій професійний рівень, вдосконалюють методи і засоби роботи з учнями.
В училища створені всі умови для підготовки висококваліфікованих робітників з професії «Муляр, штукатур, лицювальник-плиточник». Наявна потужна матеріально – технічна база, сучасні майстерні та лабораторії, навчальні кабінети. Учні забезпечені необхідним обладнанням, інструментами, матеріалами.
Після закінчення повного курсу навчання випускники отримують диплом кваліфікованого робітника з присвоєнням відповідного розряду. А учні, що показали високий рівень навчальних досягнень, мають змогу отримати кваліфікацію молодшого спеціаліста за спеціальністю: «Будівництво та експлуатація будівель і споруд».
Ми вже давно звикли до того, що в сучасному світі багато різних будівель, автомобільних доріг, через ріки побудовані мости, а в наші будинки по багатокілометровими системами трубопроводів і електромереж надходять вода, газ, електрика. Все це зроблено руками робітників під керівництвом кваліфікованих фахівців - техніків -будівельників.
Технік-будівельник, безпосередньо керує на будівництві технологією укладання матеріалів у конструкції, він знає сучасні технології і вміє оцінювати їх властивості.
На фото: майбутні техніки-будівельники працюють над проектом будівлі, учні групи МШП-2 Білоусов Олексій, Нехань Олексій, Удовиченко МаксимНа фото: на уроці інженерного креслення викладач Новак О. І. та учні Коваленко Ігор й Чигрин Андрій вивчають план будівліБудівельні професії завжди були, є і будуть перспективними, конкурентно-спроможними на ринку праці. Обравши дану професію людина зможе знайти собі роботу на сучасному ринку праці. Отримати професію будівельника та стати справжнім майстром своєї справи може кожен.
Отже, юний друже, якщо ти хочеш обрати професію будівельника пам’ятай, що вона є однією з найнеобхідніших для людини. Від цієї професії залежить комфорт, затишок наших осель.А здобути ці професії можна в ДПТНЗ «Роменське ВПУ».