План роботи Навчально-практичного центру з підготовки кваліфікованих робітників за професіями «Муляр», «Штукатур», «Лицювальник-плиточник», «Опоряджувальник будівельний», «Монтажник систем утеплення будівель»
Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище»
на 2024 рік
План роботи Навчально-практичного центру з підготовки кваліфікованих робітників за професіями «Муляр», «Штукатур», «Лицювальник-плиточник», «Опоряджувальник будівельний», «Монтажник систем утеплення будівель»
Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище»
на 2023 рік
Конкурс фахової майстерності «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування»
У ДПТНЗ «Роменське ВПУ» проведено конкурс фахової майстерності серед здобувачів освіти професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» 3/4 кваліфікаційного розряду 23.10.2024 року. У змаганні брали участь 15 учнів.
З вітальним словом до учасників конкурсу звернувся в.о. директора Помаран Павло Іванович, який зазначив, що проведення конкурсу - найбільш ефективна форма демонстрації здібностей здобувачів освіти, підвищення рівня їх професійної підготовки, виявлення кращих індивідуальних показників та підвищення інтересу до професії. Побажав конкурсантам продемонструвати високий рівень практичних здібностей, впевненості та волі до перемоги.
Директор ТОВ фірма «Рембудсервіс» ЛТД Рябченко Михайло Іванович зазначив, що тісна співпраця училища та бізнесу сприяє оновленню матеріальної бази закладу, впровадженню новітніх технологій в освітній процес, підвищенню інтересу до професії та її популяризації. Наголосив, що конкурсанти мають великий потенціал, які після закінчення закладу поповнять робітничі колективи будівельних компаній України.
Конкурс складався з двох етапів:
- теоретична частина – індивідуальне тестування, що складається з 30 тестових запитань, де учасники могли набрати максимум 30 балів за виконання;
- практична частина «Монтаж зворотнього осмосу» триває 20 хв. Учасники конкурсу могли набрати максимум 70 балів за виконання практичної частини. Практичне завдання виконувалося одним учасником почергово на одному Конкурсному стенді.
Для виконання практичного завдання для учасників конкурсу Проєкт «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні», що впроваджується за фінансової підтримки Swiss Development & Cooperation - Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдінг», ТОВ «Сіка Україна» та виконується Swisscontact за підтримки Міністерства освіти і науки України, надав стенд-тумбу та осмос.
Дякуємо фахівцям Проєкту за підтримку в організації конкурсу фахової майстерності серед здобувачів освіти професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».
Конкурсанти успішно справились із запропонованими завданнями, продемонстрували вміння застосовувати отримані теоретичні знання на практиці.
Журі конкурсу (представники бізнесу та педагогічні працівники закладу освіти) здійснювали оцінювання конкурсних випробувань об’єктивно та справедливо.
Переможцями конкурсу фахової майстерності серед здобувачів освіти професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» стали:
І місце - Кріль Станіслав;
ІІ місце - Нечитайло В’ячеслав;
ІІІ місце - Гребінник Артур.
Переможці та учасники конкурсу отримали подарунки від команди Проєкту.
Участь у конкурсі стала для здобувачів освіти пізнавальним досвідом. Конкурсанти переконалися у власних знаннях та вміннях, намітили шляхи удосконалення своєї професійної майстерності.
Вітаємо переможців конкурсу та їх наставників.
Бажаємо переможцям нових звершень та досягнень.
Тренінг для фахівців центру розвитку кар’єри та випускниць будівельних професій
Відповідно до плану реалізації Проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні», що впроваджується за фінансової підтримки Swiss Development & Cooperation - Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдінг», ТОВ «Сіка Україна» та виконується Swisscontact за підтримки Міністерства освіти і науки України, заступник директора з навчально-виховної роботи (фахівець з центру розвитку кар’єри) ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Гулак І.В. та випускниця будівельної професії «Муляр, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» Запорожець Злата беруть участь у заходах зі створення і запровадження процесів та інструментів для професійної орієнтації та кар’єрного консультування, розвитку навиків професійного саморозвитку, ефективної комунікації в професійному середовищі, що проводяться у місті Києві (UBI Conference Hall).
Протягом триденного інтерактивного тренінгу для 25 фахівців з центрів розвитку кар’єри закладів П(ПТ)О – реципієнтів Проєкту, проведено тренінг «Від небажання до цілі: основи коучингу та розвиток мотивації» за напрямами:
- «Мотивація»: «Потреби - цілі - мрії. Цілепокладання і формування звичок», «Мотивація. Види мотивації. Значення мотивації для навчання, саморозвитку, професійного розвитку здобувачів освіти»;
- «Кар’єрний коучинг»: «Вступ до кар’єрного коучингу, запит в коучингу. Інструменти кар’єрного коучингу», «Основний інструмент коучингу. Навички активного слухання», Планування кар’єри. Практикум. Складання індивідуального кар’єрного плану»;
- «Інтеграція технік підвищення мотивації та основ коучингу у професійну діяльність фахівців»: «Групова робота. Портрет учня», «Позитивне мислення й рішення – орієнтований підхід як інструмент мотивації», «Мотивуючі та демотивуючі стилі комунікації у кар’єрному супроводі».
Для випускниць будівельних професій відкрили навчальну програму «Кар’єрний маршрут: мрій, плануй, реалізуй». У ході зустрічі учасники визначили правила роботи в групі, провели знайомство і презентацію один одного (вправа-знайомство «Бінго»), вправи, спрямовані на розвиток лідерських якостей «Джойстик».
Учасницям презентували проєктивну методика «Мій образ», вправи «С4» – самопрезентація через практичні завдання. Проведено тренінг «Цілепокладання: визначення короткострокових та довгострокових цілей, їх періодичний перегляд».
Ця навчальна програма створює потужний старт для молодих фахівниць у галузі будівництва та допомагає перетворювати мрії на реальність. Фінальний офлайн-тренінг відбудеться у січні 2025 року, де учасниці представлять свої досягнення та кар’єрні плани.
Навчальні матеріали від компанії ТОВ Хенкель Баутехнік (Україна)
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» щиро вдячні за надані інформаційні матеріали та посібники від ТОВ Хенкель Баутехнік (Україна) для навчання здобувачів освіти за програмою «Передові системи термомодернізації будівель і споруд», що впроваджується у рамках реалізації проєкту «Просування енергоефективності та впровадження Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER) та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Знання та розуміння особливостей застосування сучасних будівельних матеріалів і технологій від провідної компанії Хенкель Баутехнік (Україна) дозволять ефективно їх використовувати учнями училища під час навчання.
Платформа Junior – можливості для випускників закладів професійної освіти
Педагогічні працівники та випускники будівельних професій ДПТНЗ «Роменське ВПУ» долучилися до вебінару «Платформа Junior – можливості для випускників закладів професійної освіти», що проведено у рамках реалізації проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні» (EdUP).
Платформу Junior презентував Михайло Васянович, операційний директор платформи «Ліги майстрів».
Учасники вебінару ознайомилися з функціоналом платформи Junior, її використанням, способами комунікації, особливостями реєстрації та документами, які важливо додавати до анкети для підвищення рейтингу учасника.
Присутні отримали цікаву інформацію щодо можливостей платформи та її використання.
Перша навчально-практична конференція «Сучасні технології в лицюванні плиткою»
У рамках проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні», що впроваджується за фінансової підтримки Swiss Development & Cooperation - Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдінг», ТОВ «Сіка Україна» та виконується Swisscontact Eastern Europe за підтримки Міністерства освіти і науки України, 22 травня 2024 року проведено Першу навчально-практичну конференцію «Сучасні технології в лицюванні плиткою» для викладачів та майстрів виробничого навчання закладів профтехосвіти.
Серед 39 педагогів із 29 закладів професійної освіти з усієї України до учасників конференції долучився викладач ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Роман Берко.
Під час навчально-практичної конференції розглядались питання співпраці з представниками бізнесу і роботодавцями щодо залучення здобувачів профтехосвіти до роботи на виробництвах України, підняття рейтингу професії та володіння сучасними будівельними технологіями.
Фахівці компанії SIKA Ukraine представили учасникам конференції виконання робіт з підготовки та облицювання поверхонь; експерти від компанії DISTAR - обробку плитки спеціальним інструментом.
Для практичного модуля було запропоновано: укладання плитки на вертикальні та горизонтальні поверхні; підбір обладнання для свердління отворів та дотримання геометрії; різання керамічної та керамогранітної плитки.
Педагогічні працівники ознайомились з майстер-класами від досвідченого майстра-лицювальника і судді міжнародної категорії Олександра Вишинського.
Отримані знання та навички учасники конференції впроваджуватимуть під час навчання здобувачів освіти.
Навчально-практичний семінар «Інноваційні рішення для професійного навчання»
У рамках проведення заходів Тижня професійної (професійно-технічної) освіти у ДПТНЗ «Роменське ВПУ» відбувся навчально-практичний семінар «Інноваційні рішення для професійного навчання» для педагогічних працівників закладів П(ПТ)О, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників для галузі будівництва. До заходу долучилися педагоги закладів освіти в очному форматі та онлайн режимі.
З вітальним словом до учасників семінару звернулася директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області Наталія Самойленко, яка побажала продуктивної участі під час навчально-практичного семінару.
Павло Помаран, директор ДПТНЗ «Роменське ВПУ», запропонував учасникам семінару ознайомитися з сучасною матеріально-технічною базою навчально-практичних центрів закладу, майстер-класами, що продемонструють майстри виробничого навчання з будівельних професій.
Інна Кіхтенко, модератор семінару, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, окреслила порядок роботи семінару, наголосила на тому, що подібні заходи підвищують професійний рівень педагогічних працівників для підготовки кваліфікованих робітників з будівельних професій.
Під час теоретичного кейсу Наталія Самойленко ознайомила присутніх з методикою розроблення короткострокових програм та електронного контенту комплексно-методичного забезпечення, вимогами до змісту та організації виробничого навчання, ефективного впровадження електронних ресурсів в освітній процес.
Майстрами виробничого навчання училища з професій «Муляр», «Лицювальник-плиточник», «Штукатур», «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» проведено майстер-класи:
- різання каменю каменерізальним верстатом ZIPPER ZI-STM 350C;
- різання плитки електричним верстатом з верхнім розташуванням алмазного диска GLIPPER NR-202;
- нанесення фінішної шпаклівки за допомогою агрегата NTV-100 з ресивером;
- шліфування поверхонь апаратом STARK DWS-851;
- зварювання поліетиленових труб і фітингів різного діаметра апаратом «DNIPRO – PW-185;
- технологічний процес зварювання поліетиленових труб великого діаметра апаратом поліфузного зварювання WELTECH;
- підключення, запуск та балансування системи поверхневого опалення «Тепла підлога»;
- підключення та налагодження водопровідної насосної станції та подача води в мережу.
У ході зустрічі майстрами виробничого навчання були визначені особливості використання сучасного обладнання у процесі роботи.
Учасники семінару ознайомилися з робочими місцями здобувачів освіти, які організовані в укритті для організації виробничого навчання та теоретичної підготовки.
При підведенні підсумків семінару педагогічні працівники відзначили доцільність проведення таких семінарів, їх практичну значимість для підготовки кваліфікованих робітників будівельної галузі.
ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ: ІНТЕГРАЦІЯ КВАЛІФІКАЦІЙ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ В ПРОФЕСІЙНУ ОСВІТУ
16 квітня 2024 року проведено вебінар «Від теорії до практики: інтеграція кваліфікацій з енергоефективності в професійну освіту» за підтримки проєкту «Сприяння енергоефективності та впровадження Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», спрямований на покращення спроможності національних інституцій для ефективного впровадження Директиви ЄС з енергоефективності та просування енергоефективності в Україні.
Організатори вебінару:
Проєкт «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», GIZ; ГО «Міжнародна фундація розвитку».
Цілі вебінару:
- Підвищення обізнаності викладачів, майстрів виробничого навчання та методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти (П(ПТ)О) щодо сучасних підходів та інноваційних матеріалів у сфері енергоефективного будівництва.
- Представлення напрямів розширення можливостей закладів П(ПТ)О щодо впровадження інноваційних короткострокових навчальних курсів з енергоефективності для швидкої адаптації кваліфікованих кадрів до потреб ринку праці в умовах енергетичної кризи та воєнного стану.
- Обмін досвідом між викладачами, експертами та представниками підприємств для ідентифікації ефективних стратегій і методів навчання у сфері енергоефективності.
- Ознайомлення з міжнародними та національними ініціативами й ресурсами, доступними для підтримки енергоефективності при впровадженні освітніх програм П(ПТ)О.
- Формування мережі професійних спільнот, зацікавлених у розвитку та впровадженні енергоефективних технологій та методик навчання.
Із вступними словами до учасників вебінару звернулися Ігор Лепьошкін, радник проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації директиви ЄС про енергоефективність в Україні»; Вероніка Іванова, керівниця експертної групи, які у своїх зверненнях зазначили про важливість впровадження короткострокових програм для підготовки кадрів, розширення можливостей закладів П(ПТ)О з використання ефективних стратегій та методів навчання у сфері з енергоефективності.
Учасники вебінару - педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ», ознайомилися зі змістом запропонованих тем та їх складовими: «Сучасні енергоефективні матеріали та технології для утеплення будівель і споруд компанії Хенкель Баутехнік Україна»: «Теплрізоляція Ceresit. Ефективність. Надійність. Функціональність. Оновлення та очікування»; «Інтеактивні техології для короткострокового професійного навчання»; «Методологічні вимоги до формування освітніх і навчальних програм»; «Синергія зусиль закладів професійної освіти, регіональних органів влади та роботодавців для реалізації навчальних програм із енергоефективності та енергозбереження. Використання можливостей навчально-практичних центрів галузевого спрямування для забезпечення енергоефективного майбутнього України».
У ході зустрічі учасники вебінару мали нагоду дізнатися багато цікавої та корисної інформації, обговорити актуальні питання та визначити шляхи використання оптимальних форм і методів навчання з урахуванням інноваційних технологій та процесів.
Реалізація проєкту з енергоефективних технологій
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» 12.04.2024 року долучилися до участі у фінальній конференції «Енергомодернізація підприємств: сучасні напрями впровадження та кадрове забезпечення», що проводилася в межах проєкту «Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час», впроваджується ГО «Міжнародна фундація розвитку» за підтримки проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується DeutscheGesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).
Ціль заходу: презентація результатів проєкту; визначення важливих кроків та досягнень, які були зроблені в ході енергомордернізації підприємств у воєнний час; визначення майбутніх перспектив та можливостей розвитку енергомодернізації підприємств в умовах подальших воєнних загроз; презентація досвіду впровадження інноваційних методів навчання в закладах П(ПТ)О.
Учасники конференції ознайомилися з досвідом підготовки фахівців з енергоефективних технологій у закладах освіти, напрямами співпраці з бізнесом, впровадження короткострокових програм у будівельній галузі.
Проєкт «Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час» фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Команда проєкту ділиться результатами, зокрема цікавими кількісними показниками, яких вдалося досягти у ході реалізації проєкту «Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час», що впроваджується ГО «Міжнародна фундація розвитку», за підтримки проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO):
- 25 експрес-енергоаудитів проведено для виробничих 46 співробітників
з 25 компаній пройшли навчання з енергоефективності;
- 150 000 євро грантової допомоги отримали компанії для підтримки
заходів з енергоефективності;
- 50 закладів П(ПТ)О отримали обладнання для навчання;
- 15 історій успіху створено для поширення досвіду компаній та
результатів енергоефективних покращень.
Посилання на фото: https://ostrohliadk.wfolio.pro/disk/12-04-2024-r82p9p
Посилання на презентації спікерів та додаткові фото: https://drive.google.com/drive/folders/1ZpHKLz7eUV8r4flBynlW2elUB4MDRLfj?usp=drive_link
ДПТНЗ «Роменське ВПУ» протягом 2021-2024 років є учасником реалізації проєкту «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні» програми «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС про енергоефективність в Україні».
Між закладом освіти та німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH укладено Меморандум про взаєморозуміння з метою реалізації спільного програмного заходу впровадження навчальних курсів та матеріалів за компетентностями у сфері енергоефективності «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні».
Педагогічними працівниками училища були розроблено та затверджено навчальний курс з підготовки здобувачів освіти за програмою факультативу «Передові системи термомодернізації будівель і споруд».
Програма предмета «Технологія монтажу систем утеплення» інтегрована у робочий навчальний план з підготовки кваліфікованих робітників за професіями «Муляр, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».
У 2023 році закладом здійснено ліцензування професії 7129 «Монтажник систем утеплення будівель» за видами підготовки: професійно-технічне навчання та перепідготовка робітників.
Завдяки участі у реалізації проєкту один викладач та чотири майстри виробничого навчання професій будівельного напряму закладу пройшли підвищення кваліфікації з упровадження енергоефективних технологій та отримали відповідні сертифікати.
У 2023/2024 навчальному році до ДПТНЗ «Роменське ВПУ» за будівельними професіями на навчання зараховано 137 осіб (з них дівчат та жінок 22), залучено за програмою факультативу 30 осіб (з них 8 дівчат). Навчальні заняття проводяться у майстерні опоряджувальних робіт та навчальній дільниці монтажників систем утеплення будівель.
Для опанування учнями програми факультативу в закладі створена сучасна матеріально-технічна база у навчально-практичному центрі з професій будівельного напряму, яка обладнана новітнім обладнанням, інструментами та пристроями, відповідними робочими місцями для учнів.
Здобувачі освіти, які опанували часткові кваліфікації з енергоефективності та енергозбереження за програмою факультативу «Передові системи термомодернізації будівель і споруд», отримали сертифікати (29.02.2024 року).
У рамках проєкту проведено онлайн зустріч експертки зі зв’язків з громадськістю та пресою Анною Колесник та ученицями ДПТНЗ «Роменське ВПУ», які навчаються за професіями будівельного напряму, де 10 дівчат та жінок мали змогу обґрунтувати свій вибір, поділитися враженнями та думками про актуальність обраних ними «чоловічих» професій, визначали перспективи розвитку обраної професійної галузі, що можуть вплинути на подальше їх рішення та планування професійної кар’єри.
У центрі розвитку професійної кар’єри закладу зосереджено та представлено матеріали щодо переліку навчальних закладів для навчання за програмами з енергоефективності, порядок та зміст вже напрацьованих навчальних матеріалів, можливостей працевлаштування та відкриття власної справи після їх опанування.
Педагогічні працівники закладу відвідали ТОВ «Котельня північного промислового вузла» (м. Суми) для ознайомлення з передовими технологіями та практиками, які допомагають знижувати споживання енергії на підприємстві.
В рамках проведення предметних тижнів, днів відкритих дверей педагогічні працівники та здобувачі освіти училища поширюють інформацію для учнів загальноосвітніх закладів освіти про порядок та вибір програм підготовки у сфері енергоефективного будівництва, запровадження нових механізмів здобуття професійних компетенцій з енергоефективних технологій, проводять майстер-класи з утеплення та опорядження поверхонь сучасними матеріалами.
У рамках співпраці у реалізації проєкту ДПТНЗ «Роменське ВПУ» було надано 6 ноутбуків з програмним забезпеченням, інтерактивну дошку з мобільною стійкою, проектор, інтерактивний комплект у складі інтерактивної панелі та мобільного стенду, мережевий комутатор, джерело безперебійного живлення, зовнішня та внутрішні точки доступу Wi-Fi, навчальні посібники.
Педагогічні працівники закладу використовують надану комп’ютерну техніку та навчальну літературу в освітньому процесі для ефективного впровадження навчального курсу факультативу, популяризації сучасних цифрових форм та методів навчання, доступу до інформаційних ресурсів компаній у сфері енергоефективних технологій та перспектив навчання у даній галузі будівництва.
Для ДПТНЗ «Роменське ВПУ» є й надалі актуальним залучення здобувачів освіти до участі у реалізації проєкту «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні». Це дасть можливість удосконалювати практичні навички з енергоефективних технологій, розширювати напрями співпраці з бізнесом, вирішувати ключові завдання ефективного використання енергетичних ресурсів у довгостроковій перспективі.
Енергомодернізація підприємств: сучасні напрями впровадження та кадрове забезпечення
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» 12.04.2024 року долучилися до участі у фінальній конференції «Енергомодернізація підприємств: сучасні напрями впровадження та кадрове забезпечення», що проводилася в межах проєкту «Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час», впроваджується ГО «Міжнародна фундація розвитку» за підтримки проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується DeutscheGesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).
Ціль заходу: презентація результатів проєкту; визначення важливих кроків та досягнень, які були зроблені в ході енергомодернізації підприємств у воєнний час; визначення майбутніх перспектив та можливостей розвитку енергомодернізації підприємств в умовах подальших воєнних загроз; презентація досвіду впровадження інноваційних методів навчання в закладах П(ПТ)О.
Учасники конференції ознайомилися з досвідом підготовки фахівців з енергоефективних технологій у закладах освіти, напрямами співпраці з бізнесом, впровадження короткострокових програм у будівельній галузі.
Онлайн курс «Працевлаштування без фільтрів»
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» долучилися до презентації онлайн курсу «Працевлаштування без фільтрів».
Цей курс створено Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України (ПРОФБУД) та компанією Technomatix e-Learning Solutions в рамках проєкту Міжнародної організації праці з підтримки створення умов для дистанційного навчання в системі професійно-технічної освіти.
Розробники гри окреслили базові знання та навички, які отримує гравець, що знадобляться для захисту своїх трудових прав, переговорів з роботодавцями, дізнатися, якими мають бути умови праці, безпека праці, як оплачується робота, як вчиняти у кризових ситуаціях на роботі, навіть без досвіду роботи. У ході зустрічі учасники ознайомилися з правилами гри, з типовими ситуаціями, які трапляються на робочих місцях, при прийомі на роботу, у разі хвороби, на лікарняному.
Гра розрахована для молодих людей, приблизно у віці 15-29 років, які збираються вийти на ринок праці або нещодавно почали працювати. Гра підходить для молоді людей з різними рівнями освіти (середня, професійна, професійно-технічна, вища освіта) та універсальна для всіх професій.
Ця гра дуже динамічна, орієнтовний час проходження історії одного героя – 10-15 хв.
Долучайтеся до гри за посиланням (фото).
Практичний досвід із впровадження енергоефективних заходів
В рамках реалізації проєкту «Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час», що реалізується Громадською організацією «Міжнародна фундація розвитку» за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, для педагогічних працівників ДПТНЗ «Роменське ВПУ» організовано візит до підприємства ТОВ «Котельня північного промислового вузла» міста Суми, яке успішно впроваджує енергоефективні заходи.
Метою даного заходу є сприяння обміну досвідом та підвищенню кваліфікації педагогічних працівників закладу в сфері впровадження енергоефективних технологій.
Товариство забезпечує населення, підприємства, установи та організації Сумської міської територіальної громади послугами з постачання теплової енергії та гарячої води.
В ході візиту фахівці Товариства ознайомили педагогічних працівників училища із структурою товариства, обладнанням, що допомагає ефективно споживати енергоресурси, заходами щодо управління енергетичними ресурсами.
Відкритий урок виробничого навчання
Майстром виробничого навчання Литвиненком В.Х. проведено відкритий урок з учнями групи ММ-1 «Муляр, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» з теми «Кладка простінків за однорядною системою перев’язування швів у півтори цеглини з четвертями».
Для кращого засвоєння матеріалу майстер провів повторення матеріалу. Учні під час повторення виконували кладку простінків в одну цеглину за однорядною системою перев’язування швів.
Під час демонстрації прийомів роботи за новою темою увага майстра виробничого навчання була сконцентрована на формування в учнів практичних навичок кладки простінків за однорядною системою перев’язування швів у півтори цеглини з четвертями, організації робочого місця, безпечним прийомам виконанні навчально-виробничих робіт.
Матеріал уроку майстром викладався чітко, лаконічно, використовувались наочні, технічні засоби навчання.
Відкритий урок з професії «Муляр»
Майстром виробничого навчання Товстоп’ят Олексієм Івановичем з учнями групи ММ-2 проведено відкритий урок за темою «Кладка кута у півтори цеглини за багаторядною системою перев’язування швів».
Під час вступного інструктажу учні повторили попередню тему, отримали та закріпили уміння виконувати роботи з кладки кута у півтори цеглини за багаторядною системою перев’язування швів.
На уроці застосовувались інформаційні засоби навчання, обладнання, інструменти та матеріали, що сприяло кращому засвоєнню учням групи нового матеріалу.
Застосування сучасних матеріалів і технологій у будівельному виробництві — це якість, надійність і висока продуктивність — основні складові вимог сьогодення
У рамках проведення тижня будівельних професій майстром виробничого навчання Панченко А.І. проведено майстер-клас для учнів за професією «Муляр, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» з теми «Опорядження поверхонь декоративною штукатуркою Ceresit СТ 35 короїд».
Майстер розповіла про величезний асортимент будівельних матеріалів марки Ceresіt на основі сухих модифікованих полімерами сумішей для опоряджувальних, реставраційних, відновлювальних, теплоізоляційних робіт, без застосування яких вже неможливо уявити сучасне будівництво. Вона ознайомила учнів із властивостями сучасної будівельної суміші Ceresit СТ 35 короїд, її перевагами, інструментами, які використовуються, особливостями опорядження поверхонь та способами формування фактур. При показі виробничих прийомів нанесення та створення фактур майстер звернула увагу на привабливість такого опорядження, його естетичні показники, якість виконання роботи для остаточного вигляду будинку та приміщення.
Учні опрацювали прийоми приготування, нанесення та формування різних фактур декоративної штукатурки.
Майстер зосередила увагу учнів про значення опорядження інтер’єрів та фасадів будівель різними за фактурою, текстурою і кольором опоряджувальними матеріалами, які підкреслюють особливу виразність, парадність та високі естетичні властивості будівель.
Реалізація ефективних програм з термомодернізації будівель і споруд
У рамках участі у реалізації проєкту «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні», організаторами якого є Міністерство освіти і науки України, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Paeradigms (постачальник послуг GmbH), у ДПТНЗ «Роменське ВПУ» розроблено навчальну з теми «Передові системи термомодернізації будівель і споруд».
Опановували навчальну програму 30 здобувачів освіти з навчальних груп за професіями «Муляр, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування», «»Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, електрогазозварник», «Штукатур, лицювальник-плиточник».
Під час навчання учні знайомилися з новими підходами до визначення необхідного рівня утеплення будівель та огороджувальних конструкцій; використанням сучасних матеріалів та сумішей при виконанні монтажних робіт; системами скріпленої теплоізоляції Ceresit; технологією термоізоляції вікон та балконних дверей; виконували практичні завдання з теплоізоляції з використанням сучасних будівельних матеріалів.
Після завершення курсу навчання здобувачі освіти отримали сертифікати про успішне опанування навчальної програми факультативу «Передові системи термомодернізації будівель і споруд».
Отримані знання та вміння з облаштування систем термомодернізації будівель і споруд сприятимуть формуванню у здобувачів освіти професійних навичок, умінню самостійно застосовувати їх на практиці.
Ключові навички для успішного навчання
Зміни у сфері виробничих технологій обумовлюють необхідність формування у здобувачів освіти особливих знань, умінь та навичок, властивостей, якостей і здібностей, що забезпечують їх професійну мобільність, конкурентоспроможність і соціальну захищеність.
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» 22.02.2024року долучилися до засідання фокус-групи, проведеної за участі Інституту професійних кваліфікацій спільно з Інститутом демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України експерти Інституту в рамках реалізації Проєкту «Оцінка потреб українського ринку праці у навичках та їх картування у секторах, що мають відношення до відновлення», який підтримується Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ).
У ході онлайн зустрічі обговорювалися особливості підготовки кваліфікованих робітників у закладах освіти будівельної та інших галузей, отримання нових навичок під час навчання здобувачами освіти та затребуваність їх у довгостроковій перспективі.
Родіон Колишко, радник Конфедерації роботодавців України, директор Інституту професійних кваліфікацій, у своєму виступі зазначив про важливість навички комунікації, вміння працювати в команді, бути адаптованим до змін, професійних навичок, які потрібні для того, щоб бути затребуваними на ринку праці.
Учасники зустрічі поділилися власним досвідом щодо розвитку ключових навичок в учнів, діяльності педагогічних працівників щодо їх мотивації для досягнення успіхів у навчанні та професії.
Семінар-тренінг з енергоефективних технологій
Під час семінару-тренінгу 31.01.2024 року, проведеного в рамках проєкту «Енергоефективний навчальний заклад. Термомодернізація закладів П(ПТ)О у рамках розроблених курсів енергоефективності. 2.0» #GIZ_ENEFEDU2.0, що реалізується Благодійний фонд Людина / Charity fund Human за підтримки Міністерство освіти і науки України та виконується за технічної підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH Energy Efficiency and Climate Projects в межах більшого проєкту «Просування енергоефективності та впровадження Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER) та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» ознайомитися з сучасними технологіями та енергоефективними матеріалами, які застосовуються у важливих сферах будівництва.
Після вступних слів та привітань учасників запрошені спікери Тарас Холеван та Вадим Литвин доповідали про основні цілі й способи теплоізоляції та визначили основні помилки при виконання робіт.
Ігор Лепьошкін, радник проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», зосередив увагу на проведенні таких заходів з метою опанування педагогічними працівниками закладів освіти нових навичок та кваліфікацій, вдосконалення професійних здібностей.
Катерина Мірошниченко, голова Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти, експертка проєкту #GIZ_ENEFEDU 2.0., зробила акцент на важливості впровадження проєктів та проведенні тренінгів, семінарів, що дасть змогу підвищити рівень підготовки здобувачів освіти для забезпечення ринку праці висококваліфікованими спеціалістами у сфері енергоефективності, що зможуть впроваджувати новітні рішення та технології на підприємствах.
Учасники семінару поставили запитання та обмінялися досвідом щодо практичних кроків для скорочення витрат на впровадження енергоефективних заходів.
Дівчата із профтеху
У рамках українсько-швейцарський проєкту, який впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдінг», ТОВ «Сіка Україна» та виконується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Swisskontakt» за підтримки Міністерства освіти і науки України, 01 лютого відбулася онлайн зустріч експерти зі зв’язків з громадськістю та пресою Анни Колесник та ученицями ДПТНЗ, які навчаються за професіями будівельного напряму.
У ході спілкування дівчата мали змогу обґрунтувати свій вибір, поділитися враженнями та думками про актуальність обраних ними «чоловічих» професій.
Шляхом конструктивного діалогу обговорили перешкоди та труднощі, з якими стикаються дівчата, обираючи будівельні професії. Визначили перспективи розвитку обраної професійної галузі, що можуть вплинути на подальше рішення та планування професійної кар’єри.
Зустріч була атмосферною та творчою.
СЕМІНАР-ТРЕНІНГ «ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ»
29 січня 2024 року в рамках проєкту № 81298093 «Енергоефективний навчальний заклад. Термомодернізація закладів П(ПТ)О у рамках розроблених курсів енергоефективності. 2.0» #GIZ_ENEFEDU 2.0, що реалізується Благодійний фонд Людина / Charity fund Human за підтримки Міністерство освіти і науки України та виконується за технічної підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH Energy Efficiency and Climate Projects в межах більшого проєкту «Просування енергоефективності та впровадження Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER) та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), відбувся семінар-тренінг «Використання сучасних технологій та енергоефективних матеріалів в процесі реалізації навчальних програм «Передові системи термомодернізації будівель і споруд» та «Монтажник плоских покрівель».
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» долучилися до участі у семінарі–практикумі.
Ігор Лепьошкін, радник проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», підкреслив на необхідності поєднання освітньої складової реалізації проєкту та її практичного впровадження за принципом Learning by doing.
Андрій Ізовіта, представник благодійної організації ««Людина», наголосив на важливості впровадження проєкту з сучасних енергоефективних технологій для підвищення кваліфікації педагогічних працівників у цій сфері та рівня успішності учнів, які навчаються за програмами енергоефективності.
Катерина Мірошниченко, голова Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти, експертка проєкту ENEFEDU 2.0, приділила увагу програмам короткострокового навчання, їх значенню для опанування нових знань, основним вимогам до формування їх змісту та структури.
Володимир Кузьменко та Ігор Гриньків, запрошені спікери, приділили суттєву увагу Q&A сесії.
Учасники семінару-тренінгу отримати актуальні знання та вдосконалити навички у сфері енергоефективності та будівництва, обмінялися досвідом практичної реалізації отриманих знань., що забезпечить підвищення рівня знань здобувачів освіти з питань енергозберігаючих технологій та сприятиме їх працевлаштування.
Вебінар «Презентація сучасного технічного обладнання та цифрових платформ для підтримки безперервного освітнього процесу в умовах воєнного часу»
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» долучилися до вебінару «Презентація сучасного технічного обладнання та цифрових платформ для підтримки безперервного освітнього процесу в умовах воєнного часу» в межах проєкту «Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час», що впроваджується ГО «Міжнародна фундація розвитку», в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).
Цілі вебінара:
- презентація використання сучасного технічного обладнання та цифрових платформ для підтримки безперервного освітнього процесу в умовах воєнного часу;
- взаємодія та обмін досвідом між представниками закладів П(ПТ)О з метою вирішення спільних завдань у важливих питаннях освіти та енергоефективності.
Із вступним словом до учасників тренінгу звернулася Ірина Шумік, генеральна директорка директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України, яка підкреслила важливість проведення таких зустрічей для покращення організації освітнього процесу у закладах освіти із впровадженням нового технічного обладнання, наданого у рамках проєкту.
У своєму виступі Ігор Лепьошкін, радник проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації директиви ЄС про енергоефективність в Україні», наголосив на правильності використання нового обладнання для підвищення якості навчання здобувачів освіти.
Олеся Ващук, керівниця проєкту, ГО «Міжнародна фундація розвитку», зазначила, що свій вклад у покращення матеріальної бази закладів та якість освітнього процесу робить «Міжнародна фундація розвитку», надаючи новітні технічні засоби навчання та навчаючи педагогічних працівників їх використанню.
Команда проєкту надала інформацію учасника тренінгу щодо інноваційного застосування короткофокусного проєктора в освітніх цілях, застосування мережевого обладнання, впровадження інтерактивної панелі для підвищення ефективності тренінгів та презентацій в закладах освіти.
Учасники тренінгу поділилися враженнями та отримали вичерпні відповіді на запитання.
Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» долучилися до вебінару «Презентація результатів конкурсного відбору підприємств для грантового фінансування енергозберігаючих заходів» в межах проєкту «Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час», що впроваджується ГО «Міжнародна фундація розвитку», в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).
У ході вебінару експерти проєкту оголосили переможців конкурсного відбору підприємств для грантового фінансування енергозберігаючих заходів, ознайомили з методологією та критеріями відбору виробничих підприємств. Своїм досвідом участі у грантовому відборі поділилися керівники підприємств, зазначили порядок упровадження енергоефективних технологій на їх підприємствах.
Андрій Ізовіта, заступник керівника проєкту ГО «Міжнародна фундація розвитку», окреслив подальші кроки у реалізації проєкту «Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час», зазначив роль закладів професійно (професійно-технічної) освіти у проєкті та безпосередню їх участь під час проведення екскурсій на підприємства для ознайомлення з упровадження термомодернізації виробництв.
Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час
Громадською організацією «Міжнародна Фундація Розвитку» в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH GIZ Ukraine за дорученням урядів Німеччини та Швейцарії.» для ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище» надано технічне обладнання Ноутбуки Lenovo V15 (4 шт.) для підтримки безперервного освітнього процесу в умовах воєнного часу та забезпечення проведення навчально-практичних онлайн-вебінарів з питань підвищення енергоефективності в промисловості. Це в свою чергу додаткові спроможності у рамках реалізації проєкту «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні» для зміцнення матеріально-технічної бази училища та організації освітнього процесу з вивчення й упровадження енергоефективних технологій.
Щиро дякуємо представникам проєкту за технічну підтримку закладу.
Семінар з теми «Оштукатурювання поверхні механізованим способи: особливості процесу і вибору обладнання»
Для педагогічних працівників будівельного профілю закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумської області 31 жовтня 2023 року відбувся семінар з теми «Оштукатурювання поверхні механізованим способи: особливості процесу і вибору обладнання».
Під час семінару методист НМЦ ПТО у Сумській області Віта Лубинець визначила основні особливості технологічного процесу будівельних робіт та вибору обладнання для їх виконання. Зазначила переваги та недоліки використання агрегатів для опорядження поверхонь, окреслила характеристики, за якими здійснюється їх підбір. Надала інформацію про проведене стажування педагогічних працівників на базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» з використанням технологій опоряджувальних робіт та сучасного обладнання навчально-практичного центру, створеного на базі закладу.
У ході зустрічі педагогічні працівники поділилися враженнями про участь у стажуванні на базі будівельного навчально-практичного центру ДПТНЗ «Роменське ВПУ», визначили основні напрями роботи щодо впровадження сучасних технологій та обладнання під час проведення уроків професійно-теоретичної та практичної підготовки.
Викладач спецдисциплін ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Новак О.І. у своєму виступі окреслила основні напрями вдосконалення технології виконання опоряджувальних робіт, детально ознайомила з вимогами до будівельних машин і механізмів, характеристиками та їх призначенням, надала приклад складання технологічної картки для штукатурного агрегату KALETA-4, де описано послідовність роботи агрегату та виконання операцій з опорядження поверхні.
Було продемонстровано відео виконання опорядження поверхні за допомогою штукатурного агрегату KALETA-4, відзнятого у навчально-практичному центрі ДПТНЗ «Роменське ВПУ», з теми «Сучасні засоби механізації штукатурних робіт, їх використання та підготовка до роботи».
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» запропонували учасникам семінару підвищити свою кваліфікацію на базі навчально-практичного за напрямом «Будівництво».
Нові можливості у сфері енергомодернізації та підвищення кваліфікації з енергоефективності
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» 13 вересня 2023 року долучилися до роботи круглого столу-презентації «Нові можливості у сфері енергомодернізації та підвищення кваліфікації з енергоефективності», метою якого було ознайомлення партнерів з напрямами та умовами надання технічної допомоги через реалізацію двох грантових проєктів, які впроваджуються а рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні».
В ході зустрічі обговорювалися питання реалізації короткострокових навчальних програм та викликів в процесі здобуття часткових кваліфікацій із енергоефективності; планування й звітності в процесі реалізації проєкту; надавалися зразки оформлення плануючої документації при інтеграції короткострокових програм в освітні програми за технологічно суміжними професіями. Визначалися нові підходи та напрями підтримки закладів П(ПТ)О з боку GIZ у сфері енергомодернізації та підвищення кваліфікації з енергоефективності, особливості організації освітнього процесу при впровадженні короткострокових навчальних програм, ключові вимоги щодо надання звітної інформації про результати навчання.
Подарунки для учнів від компанії Хенкель Баутехнік (Україна) у рамках реалізації проєкту з енергоефективності
У рамках реалізації проєкту «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні», організаторами якого є Міністерство освіти і науки України, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Paeradigms (постачальник послуг GIZ GmbH), ДПТНЗ «Роменське ВПУ» здійснює навчання здобувачів освіти за програмою «Передові системи термомодернізації будівель і споруд», що здійснюється в рамках компоненту «Професійні кваліфікації» проєкту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні».
До змісту робочої програми факультативного заняття включено вивчення системи скріпленої теплоізоляції CERESIT: матеріали для влаштування та їх технологічна послідовність виконання; види утеплювачів, характеристика та здійснення контролю за якістю виконання робіт та ін. Учні училища опанували як теоретичну її складову, так і практичну. Найкращими серед 30 учнів визначено Кроля Станіслава, Миколенка Максима, Мирона Дениса.
Компанія Хенкель Баутехнік (Україна) надала подарунки для учнів, які мають найкращі результати при опануванні навчальної програми з енергоефективності (робочі інструменти для виконання утеплення та опоряджувальних робіт).
Щиро дякуємо компанії Хенкель Баутехнік (Україна) за плідну співпрацю та надані можливості опанування навчальних програм з енергоефективності сучасними будівельними матеріалами CERESIT.
Навчання здобувачів освіти з енергоефективності
У рамках реалізації проєкту «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні», організаторами якого є Міністерство освіти і науки України, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Paeradigms (постачальник послуг GmbH) здобувачі освіти ДПТНЗ «Роменське ВПУ» пройшли навчання з навчальної програми «Передові системи термомодернізації будівель і споруд». Учні ознайомилися з сучасними вимогами до термомодернізації будівель; виробами, матеріалами та технологіями для влаштування систем скріпленої фасадної теплоізоляції; матеріалами теплоізоляції CERESIT та технологією їх влаштування; питаннями екології та енергозбереження; практично опрацювали вправи з підготовки огороджувальних конструкцій та опорядження їх поверхонь теплоізоляційними матеріалами; влаштування декоративного оздоблення.
Після завершення курсу навчання здобувачі освіти отримали сертифікати про успішне опанування навчальної програми факультативу «Передові системи термомодернізації будівель і споруд».
Стажування педагогічних працівників у ДПТНЗ «Роменське ВПУ»
На базі навчально-практичного центру з підготовки кваліфікованих робітників за професіями «Муляр», «Штукатур», «Опоряджувальник будівельний», «Лицювальник-плиточник», «Монтажник систем утеплення будівель» уДПТНЗ «Роменське ВПУ» з 05 червня по 09 червня 2023 року проведено підвищення кваліфікації (стажування) десяти педагогічних працівників з восьми навчальних закладів професійної (професійно-технічної) освіти за напрямом «Використання сучасного будівельного обладнання при виконанні опоряджувальних робіт».
Програмою стажування передбачено опанування її теоретичноїчастини та виконання практичних робіт з опорядження поверхонь агрегатом KALETA–4 KRUMIX; апаратом для шпаклівки та штукатурки з ресивером NVT-100; машиною для шліфування STARK DWS 851; станком для різання тротуарної плитки Zipper ZI-STM350C; станком для різання керамічної плитки з верхнім розміщенням алмазного диску NORTON clipper TR 202.
Педагогічні працівники закладів освіти ознайомилися з матеріально-технічною базою навчально-практичного центру училища, різновидами матеріалів для виконання опоряджувальних робіт сучасним будівельним обладнанням, його видами та призначенням. Під час практичних завдань готували засоби механізації та матеріали для виконання опоряджувальних робіт; механізовано наносили розчинову суміш між маяками агрегатом KALETA–4 KRUMIX; наносили шпаклівки апаратом NVT-100 з ресивером з послідуючим розрівнюванням шпателем; з’єднували пилозбірник з шліфувальною машиною STARK DWS 851 та здійснювали шліфування поверхні; готували верстати для різання тротуарної плитки Zipper ZI-STM 350C та для різання керамічної плитки NORTON clipper TR 202 до роботи, нарізати цеглу та плитку.
Майстри виробничого навчання Роменського ВПУ Товстоп’ят О.І., Божко К.І., Панченко А.І., Холод В.О., Воскобойніков Г.О., Литвиненко Р.В. забезпечили якісну підготовку об’єктів для організації стажування та виконання її програми сучасними будівельними агрегатами.
Після завершення навчання педагогічні працівники успішно пройшли демонстраційний іспит з виконання опоряджувальних робіт будівельним обладнанням та отримали сертифікати.
Забезпечення будівельними матеріалами для виконання практичного навчання здобувачів освіти з упровадження енергоефективних технологій
Педагогічний та учнівські колективи ДПТНЗ «Роменське ВПУ» висловлюють вдячність за надані будівельні матеріали від компанії «Хенкель Баутехнік Україна» для організації практичного навчання здобувачів освіти у рамках реалізації проєкту «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні», організаторами якого є Міністерство освіти і науки України, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Paeradigms (постачальник послуг GmbH).
Отримані матеріали учні закладу використають під час виконання практичних робіт навчальної програми факультативного заняття «Передові системи термомодернізації будівель і споруд». Це в свою чергу додаткові спроможності у рамках проєкту для зміцнення матеріально-технічної бази училища та опорядження будівель сучасними матеріалами, що сприятиме популяризації професій будівельного напряму та впровадженню енергоефективних технологій в освітньому процесі.
Реалізація проєкту щодо упровадження короткострокових програм із енергоефективності та енергозбереження
У рамках реалізації проєкту технічного співробітництва «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄСз енергоефективності в Україні» (проєктFEER), який реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини 13 квітня 2023 року педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» долучилися до проведення робочої зустрічі та обговорення питань: впровадження короткострокових навчальних програм та кількості підготовлених фахівців із частковими професійними кваліфікаціями; проходження стажування педагогічними працівниками до упровадження навчальної програми «Монтажник плоских покрівель»; проведення профорієнтаційних заходів щодо популяризації короткотермінових навчальних програм та здобуття часткових професійних кваліфікацій; визначення перспектив співпраці у наступному 2023/2024 навчальному році.
В ході зустрічі Катерина Мірошниченко, експерт ГО «Міжнародна фундація розвитку», надала рекомендації щодо алгоритму підготовки звітів щодо результатів упровадження короткострокових навчальних програм та кількості підготовлених фахівців із частковими професійними кваліфікаціями; систематизувала здобутки закладів освіти з підготовки фахівців з енергоефективності.
Людмила Василега, експерт ГО «Міжнародна фундація розвитку», ознайомила з програмами проходження стажування педагогічними працівниками, що будуть долучатися до впровадження навчальної програми «Монтажник плоских покрівель» у рамках міжнародного партнерства.
Аліса Сухіх, експерт ГО «Міжнародна фундація розвитку», зосередила увагу на проведенні профорієнтаційних заходів закладами П(ПТ)О та центрами ПТО ДСЗ щодо популяризації короткотермінових навчальних програм та здобуття часткових професійних кваліфікацій.
Андрій Ізовіта, керівник проєкту, ГО «Міжнародна фундація розвитку», повідомив учасників про розширення співпраці з асоціаціями роботодавців країн Європи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти з метою отримання трудових навичок з енергоефективності.
Андрій Ізовіта та Ірина Юр’єва, керівник компоненту «Професійні кваліфікації», (GIZ) GmbH, підвели підсумки реалізації проєкту, визначили перспективи співпраці у наступному 2023/2024 навчальному році.
КОРОТКОСТРОКОВЕ НАВЧАННЯ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ДЛЯ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ
У рамках реалізації проєкту технічного співробітництва «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (проєкт FEER), який реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини та співфінансується урядом Швейцарії проводиться короткострокове навчання з енергоефективності для будівельної галузі.
Навчання здійснюється за програмами підготовки:
- Передові системи термомодернізації будівель і споруд.
- Монтажник віконних та дверних конструкцій.
- Ізолювальник з термоізоляції.
- Монтажник пласких покрівель.
Під час навчання на Вас чекає:
- Мінімум теорії, максимум практики (70% часу - це практична підготовка);
- Сучасні майстерні та обладнання для навчання;
- Сучасні цифрові форми та методи навчання;
- Майстер-класи від провідних компаній у сфері енергоефективних хабів;
- Практична підготовка на підприємствах будівельної галузі.
Після навчання на Вас чекає:
Сертифікат про здобуття часткової кваліфікації.
Перспективне працевлаштування та висока заробітна плата.
Можливість відкриття власної справи.
НАВЧАТИСЯ МОЖНА МАЙЖЕ У ВСІХ РЕГІОНАХ УКРАЇНИ.
Оберіть свою програму та долучайтеся до короткострокового навчання з енергоефективності для будівельної галузі.
З ПЕРЕЛІКОМ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ УКРАЇНИ, ЯКІ НАДАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ НАВЧАННЯ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ МОЖНА ОЗНАЙОМИТИСЯ ЗА ОR-КОДОМ.
ДПТНЗ «РОМЕНСЬКЕ ВПУ» у рамках реалізації проєкту співробітництва «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (проєкт FEER) здійснює навчання здобувачів освіти за короткостроковою програмою факультативу «Передові системи термомодернізації будівель і споруд» на базі створеного сучасного навчально-практичного центру за напрямом «Будівництво».
Запрошуємо випускників закладів освіти на навчання до ДПТНЗ «Роменське ВПУ», де Ви можете отримати часткові кваліфікації з енергоефективності.
Вебінар «Нові підходи та тенденції щодо запровадження енергоефективних технологій»
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» в рамках проєкту технічного співробітництва «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (проєкт FEER), який реалізує Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH долучилися до вебінару «Нові підходи та тенденції щодо запровадження енергоефективних технологій».
Організатори вебінару: Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH; ГО «Міжнародна фундація розвитку»; Федерація роботодавців України; Cпілка покрівельників Латвії.
Цілі вебінару: представлення енергоефективних технологій та навчальних програм з енергоефективності й особливостей їх впровадження.
Армандс Лієде, президент Спілки покрівельників Латвії, член Ради Міжнародної Федерації покрівельників, ознайомив учасників вебінару з сучасними видами покрівельних матеріалів, заходами щодо збереження невідновлювальних енергетичних ресурсів, застосування покрівель під використання сонячних енергетичних систем та потребою в отриманні додаткових кваліфікацій з енергоефективності.
Учасники вебінару мали можливість отримати відповіді на питання, які стосуються нових енергоефективних підходів.
14 лютого 2023 року головним державним інспектором відділу з питань праці північного регіону Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального Управління Державної служби з питань праці Тетяною Яременко проведено бесіду для учнів випускних груп ДПТНЗ «Роменське ВПУ» щодо працевлаштування після закінчення навчання.
В ході зустрічі Тетяна Яременко повідомила про тривалість робочого часу, особливі умови при прийомі на роботу, надання щорічних відпусток, умови праці, додаткові гарантії при працевлаштуванні на підприємства. Звернула увагу на особливостях працевлаштування неповнолітніх осіб та оформлення відповідних документів.
Учні виявили зацікавленість до даної теми, ставили питання щодо укладання трудових угод із роботодавцями в умовах правового режиму воєнного стану та особливості оплати праці неповнолітніх осіб.
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» постійно здійснюють моніторинг робочих місць регіонального ринку праці, проводять консультування та інформаційну підтримку випускників з питань працевлаштування та уникнення проблем у сфері трудових відносин.
Навчально-методичний тренінг учасників реалізації проєкт з енергоефективності «Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності»
23 січня 2023 року для учасників реалізації проєкту з енергоефективності проведено навчально-методичний тренінг «Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності».
Організатори заходу:
Міністерство освіти і науки України;
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH;
Благодійна організація «Благодійний фонд «Людина».
Мета тренінгу: забезпечення методичного супроводу впровадження навчальних курсів «Енергоефективні вікна та двері», «Утеплення фасадів», «Пласкі покрівлі», «Ізолювальник з термоізоляції»; інформування закладів про сучасні цифрові онлайн платформи для навчання професійної освіти; організація комунікації між викладачами, які читають відповідні курси у закладах ПТО.
Учасники тренінгу: представники GIZ GmbH та благодійної організації «Благодійний фонд «Людина»; експерти-методисти сфери професійної (професійно-технічної) освіти; представники закладів ПТО.
Із вступним словом до учасників тренінгу звернувся Ігор Лиман, керівник проєкту «Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності», який ознайомив з програмою тренінгу та подальшими планами реалізації проєкту.
Катерина Мірошниченко, експерт, ГО «Міжнародна фундація розвитку», у своєму виступі «Перспективи інтеграції короткострокових навчальних програм у освітні програми та робочі плани закладів професійної освіти у якості додаткових професійних компетентностей» визначила основні завдання, які стоять перед педагогічними працівниками закладів ПТО, що займаються розробкою освітніх програм, особливостями інтеграції навчальної програми в освітню програму за технологічно суміжними професіями, навела приклади їх упровадження з різних тем. Надала інформацію про нормативно-правові підстави для розробки та упровадження закладами власних освітніх та короткострокових навчальних програм, про зміни до Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» щодо окремих аспектів підготовки кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану та відновлення економіки.
Родіон Колишко, директор «Інституту професійних кваліфікацій» Конфедерації роботодавців України, представив учасникам тренінгу структуру використання онлайн цифрової платформи «Світ професій» закладами професійної освіти для визначення потреб у нових навчальних програмах та формування навчально-методичного забезпечення для здобуття професій і кваліфікацій.
Педагогічні працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ» ознайомилися з наданими презентаціями, позитивним досвідом колег закладів освіти щодо упровадження короткострокових курсів у діяльності закладів, представленими навчальними матеріалами та підручниками.
Модератор зустрічі Теодозія Яцишин зазначила актуальність впровадження вже розроблених курсів або розробку власних навчальних курсів у сфері енергоефективності, які орієнтовані на задоволення наявного попиту у професіях.
Вебінар «Запровадження енергоефективних технологій (від будинку до підприємства) та реалізація програм навчання персоналу компаній з енергоефективності»
Педагогічні працівники ДПТЗ «Роменське ВПУ» 10 січня 2023 року брали участь у вебінарі «Запровадження енергоефективних технологій (від будинку до підприємства) та реалізація програм навчання персоналу компаній з енергоефективності», проведений в рамках проєкту технічного співробітництва «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (проект FEER), який реалізує Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини та співфінансується урядом Швейцарії.
Компонент проєкту «Професійні кваліфікації» спрямований на розвиток кваліфікаційних можливостей, орієнтованих на попит на ринку з акцентом на енергоефективність для працівників та молодих спеціалістів.
Організатори вебінару:
- DeutscheGesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
- ГО «Міжнародна фундація розвитку».
- Федерація роботодавців України.
- Державна служба зайнятості.
Цілі вебінару: представлення енергоефективних технологій; навчальних програм з енергоефективності та особливостей їх впровадження; визначення шляхів співпраці між закладами П(ПТ)О та роботодавцями.
Учасники вебінару: представники компаній, які впроваджують енергоефективні технології; представники Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ); МОН України; заклади П(ПТ)О; представники Федерації роботодавців України та компаній, підприємств і установ.
Андрій Ізовіта, керівник проєкту, ГО «Міжнародна фундація рохвитку», представив учасників вебінару, зосередив увагу на реалізації навчальних програм з енергоефективності закладами освіти.
Людмила Василега, директорка Центру компетенції та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України, модератор вебінару, наголосила на налагодженні більш тісних контактів між роботодавцями та закладами освіти з метою збільшення можливостей щодо упровадження освітніх програм, використання енергоефективних матеріалів та виробів при навчанні кваліфікованих робітників.
Виробником ТОВ «РЕХАУ» було представлення енергоефективних віконних технологій, а саме: структура витрат первинної енергії; потенціал підвищення енергоефективності; ЕЕ заходи в Україні та Німеччині; структура споживання енергії в побуті; структура будівель в Україні; енергоспоживання будівель; структура теплових втрат у будинку; елементи вікна та склопакета; ДБН В.2.6-31:2021 «Теплова ізоляція та енергоефективність будівель», що набув чинності з 01.09.2022; вимоги до профілю та армування; порівняльні характеристики вікон; вимоги до монтажу; принцип «теплого монтажу»; зменшення теплових втрат; система сонцезахисту; модернізація системи вентиляції та опалення; санація багатоповерхових будинків та ін.
Оксана Зигалова, представник Рівненського центру ПТО ДСЗ, поділилася досвідом впровадження та реалізації навчальних програм з енергоефективності закладами освіти та навчальними центрами.
Педагогічні працівники закладу ознайомилися з представленням енергоефективних віконних технологій виробника ТОВ «РЕХАУ», запропонованим менеджером зі збуту відділу віконних та світлопрозорих конструкцій Василем Ціолковським, ознайомилися з досвідом роботи реалізації навчальних програм з енергоефективності.
План роботи Навчально-практичного центру з підготовки кваліфікованих робітників за професіями "Муляр", "Штукатур", "Лицювальник-плиточник", "Опоряджувальник будівельний", "Монтажник систем утеплення будівель" на 2022 рік
План роботи Навчально-практичного центру з підготовки кваліфікованих робітників за професіями "Муляр", "Штукатур", "Лицювальник-плиточник", "Опоряджувальник будівельний", "Монтажник систем утеплення"
на 2021 рік
НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧННИЙ ЦЕНТР ІЗ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ ЗА ПРОФЕСІЯМИ БУДІВЕЛЬНОГО ПРОФІЛЮ
У рамках участі у реалізації проєкту «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Paeradigms (постачальник послуг GIZGmbH), ДПТНЗ «Роменське ВПУ» отримав матеріальні цінності: портативні ноутбуки, програмне забезпечення, бездротові мишки та сумки для ноутбуків (у кількості 6 штук).
ДПТНЗ «Роменське ВПУ» щиро дякує команді проєкту за надане комп’ютерне обладнання: Імі Хреновій-Шимкіній, керівнику Програми «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні»; Катерині Мірошниченко, експерту, ГО «Міжнародна фундація розвитку»; Андрію Ізовіті, керівнику проєкту «Міжнародна фундація розвитку»; Аліні Рекрутяк, координатору компоненту «Професійні кваліфікації», GIZ GmbH; Ірині Юр’євій, менеджеру компоненту, іншим консультантам та фахівцям проєкту.
Педагогічні працівники закладу використають надану комп’ютерну техніку в освітньому процесі для впровадження навчальних курсів та матеріалів із енергоефективності, спрямують наступні кроки участі в реалізації проєкту для підвищення кваліфікації працівників та успішності здобувачів освіти, впровадження енергоефективних заходів.
ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ
У рамках реалізації проєкту «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні», організаторами якого є Міністерство освіти і науки України, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Paeradigms (постачальник послуг GIZ GmbH), ДПТНЗ «Роменське ВПУ» здійснював розробку навчальних матеріалів з теми «Передові системи термомодернізації будівель і спору», що здійснюється в рамках компоненту «Професійні кваліфікації» проєкту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні». Заклад покроково здійснює реалізацію проєкту: підписання партнерських угод з GIZ, розроблення навчальних курсів адаптованих до закладу, підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання та викладачів за обраними програмами, формування групи здобувачів та їх навчання за обраним курсом, подання відповідних звітів у часових рамках проєкту.
22 грудня 2021 року заклад з метою вивчення упровадження програм із енергоефективності та енергозбереження відвідали Катерина Мірошниченко, експерт проєкту «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні» та Дмитро Марусич, технічний експерт, Paeradigms.
Під час перебування у закладі експерти ознайомились з матеріально-технічною базою навчально-практичних центрів із підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, за напрямом будівництво та комунальне господарство, центром військово-патріотичного виховання, оглянули навчальні кабінети, майстерні та гуртожиток для здобувачів освіти.
З виконавцями проєкту закладу обговорено зміст розробленої освітньої програми, переглянуто навчальне заняття факультативу з учнями за програмою «Передові системи термомодернізації будівель і споруд» з теми «Влаштування термоізоляції скатних покрівель та перекриття. Контроль за якістю виконання робіт, дотримання вимог до безпеки праці».
У ході зустрічі визначалися поміжні результати навчального курсу та пріоритетні напрями для подальшої спільної співпраці над реалізацією проєкту.
НАВЧАЛЬНО–ВИРОБНИЧА БУДІВЛЯ №1 З ПРИБУДОВОЮ ДПТНЗ «РОМЕНСЬКЕ ВПУ» ПІСЛЯ ПРОВЕДЕННЯ РЕКОНСТРУКЦІЇ ГОТОВА ДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ
На підставі рішення комісії Міністерства освіти і науки України від 23.04.2020 року за №544, згідно проєкту ДПТНЗ «Роменське ВПУ», з метою оновлення матеріально-технічної бази закладу та сприяння якісній підготовці робітничих кадрів відповідно до сучасних потреб економіки, здійснювалася реконструкція навчально-виробничої будівлі №1 з прибудовою.
В рамках затверджених заходів завершено реконструкцію навчально-виробничої будівлі закладу та зареєстровано Державною інспекцією архітектури та містобудування України 24.11.20212 року про готовність до експлуатації об’єкта.
У навчально-виробничої будівлі №1 створено навчально-практичний центр із підготовки кваліфікованих робітників за професіями «Муляр», «Штукатур», «Лицювальник-плиточник», «Опоряджувальник будівельний», «Монтажник систем утеплення будівель», який забезпечений сучасним обладнанням, пристроями для здійснення первинної професійної підготовки, професійно-технічного навчання, перепідготовки, підвищення кваліфікації, стажування майстрів виробничого навчання, викладачів професійно-теоретичної підготовки закладів професійної (професійно-технічної освіти) та робітників підприємств і організацій.
СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ З РОБОТИ НА КП «ІВК»
23 березня 2021 року на базі навчально-практичного центру з підготовки кваліфікованих робітників за професіями «Муляр», «Штукатур», «Лицювальник-плиточник», «Опоряджувальник будівельний», «Монтажник систем утеплення будівель» був проведений семінар-практикум для учнів на тему: «Складання кошторисів у програмі ІВК».
Метою проведеного семінару є ознайомлення учасників заходу з програмою «Інпроект – Випуск кошторисів» (ІВК) та її можливостями.
За допомогою програми ІВК складаються кошториси на будівельні роботи з реконструкції, капітального ремонту чи технічного переоснащення будівель і споруд. Програма дає можливість швидко і точно дізнатися вартість будівельних робіт будь-якого виду, отримати звіт про використання необхідних матеріалів, вивести акти на приймання виконаних робіт за формою КБ-2в, локальні та об’єктні кошториси, відомості ресурсів, довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат за формою КБ-3 і багато іншого. Програма ІВК формує документацію у повній відповідності до вимог ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» і ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 «Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво».
Опрацювавши новітні технології з використання КП «ІВК» фахові молодші бакалаври зі спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» зможуть швидко і якісно здійснювати розрахунок кошторисів.
ЗАСІДАННЯ КРУГОГО СТОЛУ «ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ ЗАВДАНЬ
НА УРОКАХ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ»
22 березня 2021 року на базі Навчально-практичного центру із підготовки кваліфікованих робітників будівельного профілю Роменського ВПУ відбулося засідання круглого столу на тему «Використання інтерактивних завдань на уроках виробничого навчання». Під час проведення круглого столу члени методичної та циклової комісії за напрямом «Будівництво» обговорювали питання ефективної організації та проведення виробничого навчання учнів з використанням інтерактивних технологій, закріплення отриманих навичок та професійних умінь, самостійного виконання робіт, оволодіння сучасною технікою, механізмами, інструментами, технологією, опанування передовими формами організації праці.
Використання інтерактивних технологій дає змогу педагогу вирішити низку методичних завдань:утримання уваги,постійної й активної взаємодіїучнів протягом усього заняття;залучення до роботи над темою уроку всіх без виключення учнів;підвищення рівня засвоєння навчального матеріалу.
Методи інтерактивного навчання захоплюють учнів, пробуджують в них інтерес до професії та стимулюють мотивацію, навчають самостійності в розумовій діяльності.
Під час засідання порушувалися питання щодо адаптації учнів до такоїсистеми навчання та прийняття ними нових вимог, проявів активності, висловлювання думок та самостійного розв’язання певних виробничих завдань і проблем, що у свою чергу, впливатиме на ефективність їх навчальної діяльності в цілому. Реалізація інтерактивного навчання потребує від педагога створення певних умов, що надають інші можливості для організації виробничого навчання: сприятлива та позитивна атмосфера, відповідні засоби навчання, різні форми і методи їх використання та ін.
Застосування інтерактивних завдань у навчальному процесі зумовлено з одного боку, необхідністю підготувати учня до його майбутньої трудової діяльності, з іншого – необхідністю більш ефективної передачі знань, умінь та навичок, що має на меті підвищення рівняякості інформаційної компетентності та компетенції майбутнього фахівця.
Уході спілкування визначено ряд питань, що потребують більш ретельного розгляду, а саме: методичні та технологічні особливості використання інтерактивних засобів, структура інтерактивного уроку виробничого навчання та відповідні вимоги до його планування і проведення.
Історія створення Центру
Оновлення освітнього простору закладів професійної освіти – невід‘ємна складова реформи цієї освітньої ланки. Пріоритетом діяльності МОН у модернізації інфраструктури закладів професійної (професійно-технічної) освіти є створення на їх базі навчально-практичних центрів. Навчально-практичні центри (НПЦ) – це осередки з новим обладнанням та технікою, які створюються у закладах ПТО. Там для учнів проводять практичні заняття, а для дорослих — підвищення кваліфікації або перенавчання.
У 2020 році на створення навчально-практичних центрів між закладами профосвіти за новим, чітким та прозорим конкурсом розподіляються 259 млн. гривень. Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 23.04.2020 р. № 544 “Про затвердження Переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких будуть створені навчально-практичні центри за рахунок коштів державного бюджету у 2020 році” Комісія Міністерства освіти і науки визначила ДПТНЗ «Роменське ВПУ» єдиним закладом у Сумській області, який отримає кошти на створення навчально-практичного центру.
Старт реалізації цього проекту дав наказ Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації №278-ОД від 3.06.202 року «Про створення на базі ДПНЗ «Роменське ВПУ» навчально-практичного центру будівельного напряму». До початку нового навчального року пройшли тендери на придбання будматеріалів і обладнання та визначення підрядної організації, яка здійснюватиме будівельні роботи.
Обов’язки з виготовлення проектно-кошторисної документації та виконання авторського нагляду за об’єктом «Реконструкція навчально-виробничої будівлі №1» покладалися на ТОВ «Крокус Інжиніринг». Кошти на реконструкцію виготовлення проектно-кошторисної документації та поточний ремонт внутрішніх приміщень навчально-виробничої будівлі №1 за результатами тендерів отримав ФОП Змисля С.П.
Згідно тендерної документації електричні та ручні інструменти (пневматичні чи моторизовані), верстати, будівельні товари, вишки-тури, будівельні підмости та матеріали для ремонту закуповували кілька підрядників (ФОП Безручко Д.В., ТОВ «Мезон», ТОВ «УТД ПРОФІ», ТОВ «АРМАТО»). Відбулися торги на закупівлю офісних меблів (виконавець ТОВ «УТП ГРУП»).
Роботи зі створення НПЦ на базі Роменського ВПУ проводилися згідно графіка. Здійснена реконструкція майстерень штукатурних та лицювальних робіт. На цьому етапі майстри виробничого навчання та учні, що навчаються за професією «муляр, штукатур, лицювальник-плиточник» виконали демонтаж застарілих конструкцій.
Одночасно проходили процедури закупівлі підйомно-транспортного та будівельного обладнання, комп’ютерів і ноутбуків, а також виконано умови прямих договорів на закупівлю проекторів, принтерів, інтерактивних дощок, посібників, підручників та програмного забезпечення для потреб майбутнього центру.
Роботи зі створення сучасного навчально-практичного центру будівельного напряму завершилися у середині грудня 2020 року.