Будівельник - це покликання, нескінченна творчість і пошук. Прекрасно усвідомлювати, що твоя праця необхідна людям всіх професій, що плоди твоєї праці переживуть століття. Про будівельників написано книги, знято кінофільми, складено пісні та вірші, що оспівують романтику цієї професії. Кожний будівельник відчуває гордість за свою професію, вважає її найцікавішою, найзахоплюючою серед інших.
![Фото 1.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/001.jpg)
Виступ директора училища Помарана Павла Івановича
З 19 березня по 24 березня відділення «Будівництво та експлуатація будівель і споруд» провело тиждень будівельних професій та предметів. Навчальні групи відділення випустили стіннівки, у яких висвітлили велич місії будівельників, масштаби їх діяльності, цікаві факти та події, проекти на майбутнє, відвідали кінолекторій із теми: «Сучасні матеріали та технології у будівництві».
У заходах, присвячених учнівській молоді, взяли участь і учні шкіл. Вони мали змогу познайомитися із матеріально-технічною базою навчального закладу, переглянули виступ агітбригади, який супроводжувався демонстрацією фільму про училище, презентацією професій будівельного напряму (муляр, штукатур, лицювальник-плиточник; електрогазозварник, слюсар з ремонту автомобілів; столяр будівельний, монтажник гіпсокартонних конструкцій). Виступ драматичного гуртка та пісні додали настрою присутнім.
![Фото 2.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/002.jpg)
Презентація професій будівельного відділення
![Фото 3.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/003.jpg)
Виступ драматичного гуртка
У навчальних майстернях учні шкіл взяли безпосередню участь у проведенні практикуму-тренінгу «Обери професію муляра, штукатура», де разом із учнями першого курсу групи МШП-1 з великим задоволенням виконували мурування різних конструкцій з цегли. Майстри виробничого навчання Товстоп’ят О.І., Литвиненко В.Х. проводили індивідуальні інструктажі щодо вирішення труднощів, які виникли при виконанні завдання, здійснювали контроль за якістю мурування цегли, правильністю перев’язки швів та їх товщину.
![Фото 4.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/004.jpg)
Укладання першої цеглини
![Фото 5.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/005.jpg)
Майстри виробничого навчання майстерні кам’яних робіт завжди готові допомогти
![Фото 6.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/006.jpg)
Огляд майстерні штукатурів, лицювальників-плиточників
Вправність зварювання металоконструкцій, які будуть випробовуватися під тиском повітря показали учні групи ЕГЗ-1 при проведенні конкурсу професійної майстерності за професією «електрогазозварник» під пильномим контролем майстра виробничого навчання Богомола С.О.
![Фото 7.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/007.jpg)
Інформація майстра виробничого навчання Богомола С.О. про професію електрогазозварника
![Фото 8.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/008.jpg)
Учасники конкурсу професійної майстерності за професією «електрогазозварник» при виконанні завдання
Майстер-клас роботи системи запалення легкового двигуна, перевірки свічок запалення на працездатність, запуску двигуна автомобіля ВАЗ продемонстували учні групи АСЕ-1 за професією «слюсар з ремонту автомобілів» під керівництвом майстра виробничого навчання Циса С.В.
![Фото 9.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/009.jpg)
Розповідь майстра виробничого навчання Циса С.В. про обладнання майстерні слюсарів з ремонту автомобілів
![Фото 10.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/010.jpg)
Приведення приводу в дію виявилося цікавим
![Фото 11.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/011.jpg)
Інструктаж учня групи АСЕ-1 Черниша Дмитра про запуск двигуна автомобіля
![Фото 12.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/012.jpg)
Запустити двигун навіть після інструктажу не так просто
Велику цікавість у майстерні ручної та механізованої обробки деревини викликали готові вироби учнів груп столярів, монтажників гіпсокартонних конструкцій.
![Фото 13.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/013.jpg)
Готові вироби з дерева у майстерні столярів, монтажників гіпсокартонних конструкцій вражають
![Фото 14.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/014.jpg)
У майстерні столярних робіт відчуваєш як оживає дерево
![Фото 15.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/015.jpg)
Перший урок учням шкіл міста дає викладач спеціальної технології столярних дисциплін Гурін В.А.
Виробничі роботи, показані у навчальних майстернях відділення, дозволили учням шкіл відчути творчий порив до виконання ремонтних робіт автомобілів, отримати задоволення від процесу мурування, виконання столярних робіт, а можливо і відкрити в собі талант, про який раніше і не підозрювали. Оглянуті майстерні та лабораторії училища запам’ятаються учням шкіл своїм гарним естетичним виглядом, зосередженими учнями у майстернях та лабораторіях, турботливими майстрами та викладачами.
![Фото 16.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/016.jpg)
У лабораторії кухарів
![Фото 17.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/017.jpg)
Дівчата з лабораторії кравців-закрійників зможуть одягнути кожного бажаючого
![Фото 18.Тиждень будівельників](/news/26.03.2012/018.jpg)
Магазин-лабораторія пропонує широкий вибір товару
Цікавим та насиченим був тиждень будівельного відділення. При підведенні підсумків його роботи практичний психолог надала рекомендації членам методичної комісії будівельних професій щодо розвитку творчого потенціалу учнів, напрямів роботи з обдарованими учнями.
Люди будуватимуть завжди. Нині масштаби будівництва величезні, треба будувати ще більше.
Пропонуємо випускникам шкіл обрати першу сходинку у своїй трудовій біографії у нашому навчальному закладі. Ми завжди відкриті для спілкування.