Кабінет професійно-теоретичної підготовки з опоряджувальних робіт Роменського ВПУ є центром навчальної, науково-методичної роботи з підготовки кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів для будівельної галузі. Керівництво роботою кабінетом здійснює досвідчений педагог, викладач вищої категорії Новак Олександра Іванівна.
![Фото 1.Обласний конкурс-огляд кабінетів](/news/23.03.2012/001.jpg)
Новак О.І. під час підготовки матеріалів на конкурс-огляд кабінету професійно-теоретичної підготовки з опоряджувальних робіт
Основною метою діяльності кабінету опоряджувальних робіт є створення відповідних умов навчання й організації системної планомірної колективної та індивідуальної діяльності учнів, спрямованої на отримання грунтовних знань, умінь і навичок та особистісний розвиток вихованців.
![Фото 2.Обласний конкурс-огляд кабінетів](/news/23.03.2012/002.jpg)
Кабінет професійно-теоретичної підготовки з опоряджувальних робіт
Важливим напрямком роботи, яку планує та координує завідувач кабінетом, голова методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельних професій Новак О.І., є здійснення науково-дослідницької, експериментальної діяльності з удосконалення змісту освіти, впровадження у навчальний процес інноваційних технологій.
Свідченням ефективної діяльності викладача є участь у 2002 -2006 роках у складі творчої групи Всеукраїнського експериментального педагогічного майданчика з теми «Розробка, апробація та впровадження державних стандартів для підготовки фахівців будівельного профілю з напряму «Будівництво» за ступеневою системою навчання», результатом роботи якої стало затвердження державних стандартів ПТО за професіями «муляр», «штукатур», за якими здіснюють підготовку заклади ПТО України.
![Фото 3.Обласний конкурс-огляд кабінетів](/news/23.03.2012/003.jpg)
Консультація учнів перед уроком
Як голова методичної комісії Новак О.І. спрямовує творчу діяльність педпрацівників на створення сучасного комплексно-методичного забезпечення професій, на пошук шляхів удосконалення змісту, форм і методів навчально-виробничого процесу. Викладач ефективно працює над розробкою дидактичних засобів, електронних навчальних систем із предметів «Технологія кам’яних робіт», «Технологія штукатурних робіт», впровадженням у навчальний процес сучасних будівельних технологій та матеріалів.
![Фото 4.Обласний конкурс-огляд кабінетів](/news/23.03.2012/004.jpg)
Творча атмосфера на уроці – це запорука успіху
![Фото 7.Обласний конкурс-огляд кабінетів](/news/23.03.2012/007.jpg)
Теорія завжди поєднується з практикою
За плідну науково-дослідницьку, методичну, навчальну діяльність Новак О.І. неодноразово нагороджувалася Почесними Грамотами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Грамотою Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України, дипломами обласного управління освіти, має звання «Відмінник освіти».
У 2011-2012 рр. Новак О.І. представляла документи для участі у обласному конкурсі кабінетів професійно-теоретичної підготовки з опоряджувальних робіт, який проходив у декілька етапів. Робота кабінету опоряджувальних робіт спрямована на всебічне підвищення професійної майстерності викладачів, майстрів, створення належних умов для ефективної організації навчально-виховного процесу вивчення предметів, розвиток творчого потенціалу учнів відділення «Будівництво».
![Фото 5.Обласний конкурс-огляд кабінетів](/news/23.03.2012/005.jpg)
Під час перерви з’являється безліч питань
Журі конкурсу мало змогу ознайомитися з пакетами документів за предметами, планами роботи кабінету, методичними напрацюваннями викладача, впровадженням робочих зошитів для учнів, які постійно знаходять своє місце на всіх виставках комплексно-методичного забезпечення та вивчаються педагогічними працівниками інших навчальних закладів.
За результатом роботи кабінету опоряджувальних робіт Новак Олександра Іванівна посіла ІІ місце в обласному конкурсі-огляді. За умовами конкурсу переможець ІІ місця отримує від організаційного комітету диплом управління освіти і науки Сумської облдержадміністрації та цінний подарунок.
Перемогу отримувати не просто, адже попереду кропітка робота над удосконаленням організації навчально-виховного процесу, підвищенням ефективності професійної діяльності викладача.
![Фото 6.Обласний конкурс-огляд кабінетів](/news/23.03.2012/006.jpg)
Контрольна робота – важливий інструмент підвищення якості навчання учнів
Н.Г.Міщенко
Завідувач відділення «Будівництво»