11 грудня ДПТНЗ «Роменське ВПУ» щиро та привітно запросив у свої обійми учасників ІІ етапу ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів професійно-технічних навчальних закладів Сумської області у 2014-2015 навчальному році.
![Фото 01. 12.12.2014](/news/12.12.2014/001.jpg)
![Фото 02. 12.12.2014](/news/12.12.2014/002.jpg)
Цей знаменний для багатьох день був насиченим та цікавим. Конкурсанти не лише гарно попрацювали, продемонструвавши глибокі знання з улюбленого предмету, але й відпочили та поспілкувалися у колі своїх однолітків.
З самого ранку манила до себе всіх присутніх в навчальному закладі виставка учнівських робіт «Наша творчість тобі, Україно!», що мерехтіла яскравими барвами вишитих рушників та сорочок, ляльками-мотанками, різноманітними виробами із тіста, тканини, паперу.
![Фото 03. 12.12.2014](/news/12.12.2014/003.jpg)
![Фото 04. 12.12.2014](/news/12.12.2014/004.jpg)
![Фото 05. 12.12.2014](/news/12.12.2014/005.jpg)
![Фото 06. 12.12.2014](/news/12.12.2014/006.jpg)
![Фото 08. 12.12.2014](/news/12.12.2014/008.jpg)
![Фото 07. 12.12.2014](/news/12.12.2014/007.jpg)
Урочисте відкриття конкурсу пройшло в актовому залі Роменського ВПУ. На свято завітали почесні гості: Олена Іванівна Попова - директор департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації; Олена Миколаївна Чхайло - головний спеціаліст відділу координації діяльності вищих навчальних закладів та закладів професійно-технічної освіти; Сергій Андрійович Салатун - Роменський міський голова; Ігор Володимирович Тетірко - заступник Роменського міського голови з гуманітарних питань; Валерій Олександрович Білоха - голова Роменської районної державної адміністрації; Ірина Олексіївна Івницька - начальник відділу освіти Виконавчого комітету Роменської міської ради; Ольга Петрівна Смоленко - методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, Роменська поетеса, депутат Роменської міської ради Тетяна Станіславівна Лісненко. Вони привітали учасників конкурсу та побажали юним даруванням Сумщини отримати високі результати та, звичайно, дійти до перемоги.
![Фото 09. 12.12.2014](/news/12.12.2014/009.jpg)
![Фото 10. 12.12.2014](/news/12.12.2014/010.jpg)
![Фото 25. 12.12.2014](/news/12.12.2014/025.jpg)
![Фото 11. 12.12.2014](/news/12.12.2014/011.jpg)
![Фото 12. 12.12.2014](/news/12.12.2014/012.jpg)
![Фото 13. 12.12.2014](/news/12.12.2014/013.jpg)
![Фото 14. 12.12.2014](/news/12.12.2014/014.jpg)
![Фото 16. 12.12.2014](/news/12.12.2014/016.jpg)
Звернувся до присутніх директор ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Павло Іванович Помаран. Він висловив слова радості бачити гостей з усіх куточків славетної Сумщини у стінах свого навчального закладу та зазначив, що всі конкурсанти вже є переможцями, адже здобули перші місця у І етапі конкурсу, тож побажав юнакам та дівчатам подальших успіхів.
![Фото 15. 12.12.2014](/news/12.12.2014/015.jpg)
До слова була запрошена учениця ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Продченко Наталія, яка напочатку 2014 року гідно представила Сумщину у фінальному етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика, посівши ІІ місце.
![Фото 18. 12.12.2014](/news/12.12.2014/018.jpg)
Благословив учасників конкурсу настоятель Троїцької церкви, протоієрей Букай Іван.
![Фото 17. 12.12.2014](/news/12.12.2014/017.jpg)
![Фото 19. 12.12.2014](/news/12.12.2014/019.jpg)
![Фото 20. 12.12.2014](/news/12.12.2014/020.jpg)
![Фото 21. 12.12.2014](/news/12.12.2014/021.jpg)
![Фото 22. 12.12.2014](/news/12.12.2014/022.jpg)
![Фото 23. 12.12.2014](/news/12.12.2014/023.jpg)
![Фото 24. 12.12.2014](/news/12.12.2014/024.jpg)
![Фото 26. 12.12.2014](/news/12.12.2014/026.jpg)
![Фото 27. 12.12.2014](/news/12.12.2014/027.jpg)
![Фото 28. 12.12.2014](/news/12.12.2014/028.jpg)
Далі на конкурсантів – учнів І, ІІ та ІІІ курсів ПТНЗ Сумської області - чекала довга напружена робота та виконання письмових завдань. Не зважаючи на складність та багатогранність української мови, всі добре справилися із завданнями.
![Фото 30. 12.12.2014](/news/12.12.2014/030.jpg)
![Фото 32. 12.12.2014](/news/12.12.2014/032.jpg)
![Фото 36. 12.12.2014](/news/12.12.2014/036.jpg)
![Фото 29. 12.12.2014](/news/12.12.2014/029.jpg)
![Фото 31. 12.12.2014](/news/12.12.2014/031.jpg)
![Фото 33. 12.12.2014](/news/12.12.2014/033.jpg)
![Фото 34. 12.12.2014](/news/12.12.2014/034.jpg)
![Фото 35. 12.12.2014](/news/12.12.2014/035.jpg)
А оцінювало учасників конкурсу журі, до складу якого увійшли: голова журі - Олена Миколаївна Чхайло - головний спеціаліст відділу координації діяльності вищих навчальних закладів та закладів професійно-технічної освіти; члени журі: Надія Іванівна Баклан - учитель української мови і літератури Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5; Ольга Григорівна Ковган - учитель української мови і літератури Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7; Катерина Володимирівна Кочура - учитель української мови і літератури Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 імені П.І. Калнишевського; Олена Володимирівна Троян - учитель української мови і літератури Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 імені А.Ф. Йоффе; Альбіна Миколаївна Хоменко - завідуюча методичним кабінетом відділу освіти Виконавчого комітету Роменської міської ради.
Вже надвечір журі визначило переможців ІІ етапу ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Ними стали учениці ДПТНЗ «Роменське ВПУ» - Гирич Катерина Віталіївна (серед учнів І курсів) та Продченко Наталія Сергіївна (серед учнів ІІ-ІІІ курсів).
Для керівників команд години перебування в Роменському ВПУ також пройшли цікаво та захоплююче. Адміністрація училища організувала для гостей екскурсію по місту Ромни, до Краєзнавчого музею та огляд матеріально-технічної бази навчального закладу.
![Фото 37. 12.12.2014](/news/12.12.2014/037.jpg)
![Фото 38. 12.12.2014](/news/12.12.2014/038.jpg)