30 вересня на базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» відбулася семінар-нарада для бібліотекарів професійно-технічних навчальних закладів Сумщини «Створення електронної бібліотеки ПТНЗ», у якій взяли участь представники 30 навчальних закладів області. Проведення заходу в цей день стало зовсім не випадковим, адже саме наприкінці вересня бібліотекарі всієї країни відзначають професійне свято. Тож, окрім обговорення злободенних проблемних питань, що турбують незамінних збирачів духовних скарбів, в цей святковий день бібліотекарі області отримували від своїх колег та друзів численні привітання. Не обійшлося в цей насичений позитивними емоціями святковий день і без музичних привітань від учнівського та педагогічного колективів Роменського ВПУ.
Відкрила семінар-нараду методист НМЦ ПТО в Сумській області Ольга Іванівна Лісун, яка привітала всіх присутніх зі святом та наголосила на важливості питання, яке сьогодні зібрало всіх у стінах Роменського ВПУ, адже створення електронної бібліотеки в професійно-технічних навчальних закладах Сумської області – це не просто забаганка часу, це незамінний провідник учнівської молоді до отримання якісних знань та умінь в сучасному світі.
Презентував навчальний заклад, надбання учнівського й педагогічного колективів та ознайомив присутніх з матеріально-технічною базою директор ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Павло Іванович Помаран. Він також відзначив, що враховуючи процеси глобальної інформатизації, навчальний заклад просто не міг стояти осторонь такого питання як створення електронної бібліотеки. Звичайно, цьому передувала велика клопітка робота з її формування та наповнення інформацією, забезпечення комп’ютерною технікою та оснащення відповідними меблями. І хоч пройшло ще не багато часу, та учнівським й педагогічним колективами училища було відмічено, що створення електронної бібліотеки в Роменському ВПУ, по-перше, вирішило проблему інформаційної недостатності, по-друге, допомогло зацікавити читачів, й що головне, бібліотека, розширивши свої можливості, вийшла на більш якісний сучасний рівень послуг.
Майстер-клас на тему «Електронна бібліотека як засіб підвищення якості навчально-виховного процесу» провела бібліотекар ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Марина Миколаївна Картава. Вона розповіла присутнім про бібліотечний фонд училища та презентувала головне надбання, яке нещодавно почало діяти в навчальному закладі, - електронну бібліотеку.
Так, на сьогодні електронна бібліотека Роменського ВПУ - це сучасний потужний інформаційний простір. Читальний зал обладнаний комп’ютерами з доступом до мережі Інтернет та копіювальними пристроями. Будь-який користувач, отримавши відповідний пароль, без проблем може зайти до електронної бібліотеки та знайти необхідну літературу. Крім того, в бібліотеці працює Wi-Fi зв’язок, що дає можливість користувачам закладу працювати не лише за бібліотечними комп’ютерами, а й на власних носіях інформації - планшетах, смартфонах, телефонах тощо. Електронна бібліотека навчального закладу складається не лише з літератури загальноосвітніх предметів, а й містить інформацію професійного спрямування, окремо по кожній спеціальності, з якої ведеться підготовка в училищі. Окрім літератури, затвердженої Міністерством освіти і науки України, у базі бібліотеки містяться також підручники, навчальні посібники, методичні рекомендації до курсових й дипломних робіт, навчальні презентації, контролі знань, які були створені викладачами Роменського ВПУ. Працювати в електронній бібліотеці дуже просто – для цього необхідно мати пароль, який отримує кожен користувач бібліотекою та вміння працювати з комп’ютером. До речі, протягом вересня учні училища відвідували презентації та майстер-класи, де їх вчили користуватися електронною бібліотекою навчального закладу. Біля кожного комп’ютера знаходиться пам’ятка з користування.
Після презентації Марина Миколаївна запропонувала учасникам семінару безпосередньо перейти до практики, власноруч освоївши оперативність, легкість та якість користування електронною бібліотекою Роменського ВПУ.
На те, які комп’ютерні знання необхідні для створення електронних бібліотек, звернула увагу присутніх викладач ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Вікторія Вікторівна Рибкіна. Питання організаційного забезпечення роботи бібліотекарів затронула у своїй доповіді головний бухгалтер ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Світлана Михайлівна Жмака.
Крім того, учасники семінару мали змогу поспілкуватися в режимі скайп-зв’язку з заступником директора НМЦ ПТО в Сумській області Юрієм Миколайовичем Яковенко та обговорити питання створення електронної бібліотеки навчально-методичного центру, якою зможуть користуватися професійно-технічні навчальні заклади всієї області.
За круглим столом «Палітра досвіду роботи» найкращий передовий досвід зі створення електронних педагогічних напрацювань представили учасники зібрання: ДПТНЗ «Конотопське ВПУ» - Власова Олена Валеріївна, ДНЗ «Шосткинський центр ПТО» - Поворозка Ольга Григорівна, ДНЗ «Сумське міжрегіональне ВПУ» - Садовнича Світлана Григорівна, ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ» - Жадан Тетяна Володимирівна.
Завершенням семінару стало проведення анкетування серед бібліотекарів області.