Під впливом процесів глобальної інформатизації, світове суспільство переходить до більш широкого, гуманітарного розуміння завдань освіти. Нова школа і новий навчальний процес потребують нових форм та методів роботи і від бібліотек навчальних закладів, які мають бути тісно пов’язані з процесами їх інформатизації та комп’ютеризації, аби повністю забезпечити інформаційні потреби користувачів.
Тож, ДПТНЗ «Роменське ВПУ», не відстаючи від процесів інформатизації суспільства та модернізації освіти, втілив в реальність свою давню мрію – створив електронну бібліотеку.
![Фото 01. 26.09.2014](/news/26.09.2014/001.jpg)
![Фото 02. 26.09.2014](/news/26.09.2014/002.jpg)
![Фото 09. 26.09.2014](/news/26.09.2014/009.jpg)
![Фото 10. 26.09.2014](/news/26.09.2014/010.jpg)
Електронна бібліотека Роменського ВПУ розпочала свою роботу з вересня 2014 року. Цьому передувала велика клопітка робота з її формування та наповнення інформацією. Нині, електронна бібліотека навчального закладу складається не лише з літератури загальноосвітніх предметів, а й містить інформацію професійного спрямування, окремо по кожній спеціальності, з якої ведеться підготовка в училищі. У базі бібліотеки містяться також підручники, навчальні посібники, методичні рекомендації до курсових й дипломних робіт, навчальні презентації, контролі знань, які були створені викладачами Роменського ВПУ.
На сьогодні бібліотека училища – це сучасний потужний інформаційний простір. Читальний зал обладнаний комп’ютерами з доступом до мережі Інтернет і спеціальними програмами для пошуку необхідної інформації. Будь-який користувач, отримавши відповідний пароль, без проблем може знайти необхідну літературу. Крім того, в бібліотеці працює Wi-Fi зв’язок, що дає можливість користувачам закладу працювати не лише за бібліотечними комп’ютерами, а й на власних носіях інформації - планшетах, смартфонах, телефонах тощо. А заважаючи на те, що гуртожиток навчального закладу вже понад 2 років підключений до Wi-Fi зв’язку, то мешканці гуртожитку Роменського ВПУ можуть навіть не виходячи з кімнати, підготуватися до уроків.
Наявність електронної бібліотеки має чимало переваг: оперативний пошук потрібних видань, робота з електронними копіями, що значно економить час учня, можливість використовувати бази даних у зручний час.
![Фото 05. 26.09.2014](/news/26.09.2014/005.jpg)
![Фото 07. 26.09.2014](/news/26.09.2014/007.jpg)
![Фото 08. 26.09.2014](/news/26.09.2014/008.jpg)
Протягом вересня, згідно затвердженого графіку, учні училища відвідують презентації та майстер-класи, де їх вчать користуватися електронною бібліотекою навчального закладу. Бібліотекар Роменського ВПУ Марина Картава розповідає про структуру електронної бібліотеки, її особливості, швидкий пошук інформації. Біля кожного комп’ютера знаходиться пам’ятка користування електронною бібліотекою.
![Фото 03. 26.09.2014](/news/26.09.2014/003.jpg)
![Фото 04. 26.09.2014](/news/26.09.2014/004.jpg)
![Фото 06. 26.09.2014](/news/26.09.2014/006.jpg)
Хоч пройшло ще не багато часу, та учнівським й педагогічним колективами навчального закладу було відмічено, що створення електронної бібліотеки в ДПТНЗ «Роменське ВПУ», по-перше, вирішило проблему інформаційної недостатності, по-друге, допомогло зацікавити читачів, й що головне, бібліотека, розширивши свої можливості, вийшла на більш якісний сучасний рівень послуг.