Днями, на пропозицію Роменського міського голови Сергія Салатуна щодо культурно-громадської співпраці між Україною та Литвою, до нашого міста завітала делегація з міста Каунаса. З метою налагодження контакту, до Ромнів з литовської республіки прибули: кандидат у почесні консули Литви в Україні Петро Крайсвітній, директор інституту біомаси та сталого розвитку Олексій Рій, засновник Міжнародного фонду «Унія 1219» Волдімарас Ажубаліс та керівник фонду Анатолій Лен.
![Фото 1. 01.08.2014](/news/01.08.2014/001.jpg)
Литовська делегація відвідала і Державний професійно-технічний навчальний заклад «Роменське вище професійне училище», де їх радо зустріла адміністрація навчального закладу. Почесні гості оглянули матеріально-технічну базу Роменського ВПУ, високо оцінивши роботу директора Павла Помарана та всього педагогічного колективу. Також розповіли про особливості навчального процесу в містах Литви.
![Фото 2. 01.08.2014](/news/01.08.2014/002.jpg)
![Фото 3. 01.08.2014](/news/01.08.2014/003.jpg)
У ході зустрічі було обговорено питання про подальшу співпрацю. Зокрема, Міжнародний фонд «Унія 1219» планує налагодити зв’язки із Вільнюським колегіумом. Тож, на базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» передбачається створення Культурно-освітнього Центру, де будуть проводиться скайп-лекції з молоддю міста Ромни.
![Фото 4. 01.08.2014](/news/01.08.2014/004.jpg)
![Фото 5. 01.08.2014](/news/01.08.2014/005.jpg)
Вбачаючи подальші перспективи розвитку навчального закладу та відкритість і активне бажання до співпраці, заплановано провести першу зустріч у режимі відео-мосту вже у серпні цього року, що стане першим кроком до впровадження європейського досвіду в галузі освіти та успішної співпраці з навчальними закладами міст Каунас і Ромни.
![Фото 6. 01.08.2014](/news/01.08.2014/006.jpg)
![Фото 7. 01.08.2014](/news/01.08.2014/007.jpg)