Давно закінчилася війна.
Давно з війни прийшли солдати,
І на грудях їх ордена
Горять, як пам’ятні дати.
Вам усім, хто виніс ту війну -
В тилу, іль на полях битв -
Приніс переможну весну -
Уклін і пам’ять поколінь.
Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день назавжди залишиться для нас затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги. Багато часу минуло з тих пір, як завершилась найстрашніша та найжорстокіша війна за визволення нашої Батьківщини від німецько-фашистських загарбників. І, на жаль, з кожним роком нас покидають ті, які мужньо та хоробро боронили нашу землю від ворогів, ризикували своїм життям заради безхмарного майбутнього прийдешніх поколінь. Але б скільки років не пройшло, наш святий обов’язок знати і пам’ятати сторінки нашої минувшини, пам’ятати якою величезною ціною дісталася українському народу перемога над ворогом. Особливо в сьогоднішні дні, коли молоді вже не потрібно пояснювати такі поняття як революція, воєнні дії, тероризм… Деякі з нас вже сьогодні на власні очі бачили криваві сутички, на собі відчули невимовний і непоправний біль втрати своїх знайомих, близьких.
Згадати тих, хто пройшов крізь пекло канонади знарядь, кому вдалося вижити та відбудувати розгромлені міста й селища, тих, хто з думкою про своїх дітей, дружин та матерів поліг в бою, та зрозуміти, чому через 69 років з дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні наша країна перестала насолоджуватися мирним і спокійним життям, зібралися на подвір’ї Роменського ВПУ біля пам’ятника загиблим солдатам учнівський та педагогічний колективи училища, представники виконавчого комітету Роменської міської ради, працівники установ, організацій, та звичайно, ветерани, яким низько і вклонилися всі присутні.
![Фото 1. 10.05.2014](/news/10.05.2014/001.jpg)
![Фото 3. 10.05.2014](/news/10.05.2014/003.jpg)
![Фото 2. 10.05.2014](/news/10.05.2014/002.jpg)
![Фото 4. 10.05.2014](/news/10.05.2014/004.jpg)
Вкотре зі сльозами на очах всі згадали важкі й трагічні роки війни, суворі криваві дні та героїчні подвиги, безмірні страждання солдат і мужність народу.
![Фото 5. 10.05.2014](/news/10.05.2014/005.jpg)
Зі словами настанови пам’ятати страшне лихоліття війни та тих, хто поклав своє життя на вівтар перемоги звернувся до учасників урочистої лінійки ветеран Великої Вітчизняної війни Ласкавий Олександр Олександрович.
![Фото 6. 10.05.2014](/news/10.05.2014/006.jpg)
Світлу пам’ять тих, хто день за днем виборював мир і спокій кожного із нас згадали хвилиною мовчання.
А до пам’ятника загиблих солдатів лягли вінки та сотні квітів.
![Фото 7. 10.05.2014](/news/10.05.2014/007.jpg)
![Фото 8. 10.05.2014](/news/10.05.2014/008.jpg)
![Фото 9. 10.05.2014](/news/10.05.2014/009.jpg)
![Фото 10. 10.05.2014](/news/10.05.2014/010.jpg)