Роменське ВПУ завжди відзначалося високим рівнем фахової підготовки, умінням цікаво та змістовно організувати виховні та культурно-масові заходи. Ось і цього року з 24 березня по 28 березня було організовано та проведено предметний тиждень «Кравецької справи», який поєднав у собі навчально-виховну діяльність методичної комісії з профорієнтаційною роботою.
Учні груп «Кравець, закрійник» підготували цікаві стінгазети, кросворди та ребуси, які були гарно оформлені і містили в собі дуже багато цікавої та корисної інформації. В рамках тижня проходила виставка робіт учнів. На перервах демонструвались тематичні відеоролики. Учні всього училища мали змогу познайомитися з історією виникнення професій легкої промисловості.
Важливим напрямком роботи кожного навчального закладу є профорієнтаційна робота. З цією метою проводилися індивідуальні зустрічі з випускниками шкіл, у ході яких учні не тільки ознайомились з навчальним закладом , а й взяли безпосередню участь у проведенні різноманітних заходів. Під час таких зустрічей проводилися майстер-класи.
25 березня проведено майстер-клас з теми «Декоративне оздоблення постільної та столової білизни»
Кожна жінка намагається прикрасити себе і своє житло, використовуючи різні підручні матеріали і всю свою фантазію та смак. Подушка, оздоблена штучними квітами, стане вишуканою прикрасою інтер єру кімнати.
26 березня проведено майстер-клас з теми «Виготовлення ляльки-мотанки»
Зацікавленість та захоплення гостей викликав майстер-клас з виготовлення ляльки- мотанки, який провела майстер виробничого навчання Помаран Тетяна Миколаївна. Ляька-мотанка - це давній оберіг української родини. Великі й маленькі, без чітко окресленого обличчя, вбрані у національний одяг - вони є посередниками між живими й тими, кого на цьому світі вже немає. Вузликові ляльки існують майже 5000 років, з тих пір, як почали вирощувати льон. Лялька-мотанка – це втілення добра і лагідності, вона основа родоводу та етносу, любові до милого серцю краю, сподівання на краще, віра в добро та захист від злих сил. І не важливо, зроблена вона нашвидкуруч для тимчасової дитячої забавки, чи виготовлена старанно в якості подарунка на свято.
27 березня проведено виховну годину на тему «Вишивка в нашому житті»»
" Хто зберіг любов до краю
І не зрікся роду,
Тільки той віддав всю душу,
Все, що зміг, народу ".
Пугач Тамара Миколаївна ознайомила всіх присутніх з мистецтвом вишивки, історією, способами, територіальними особливостями та обрядовістю вишиванок, зокрема, рушників, жіночих та чоловічих сорочок.
Підсумки тижня було підведено у ході засідання методичної комісії , на якому обговорилися питання розвитку, вдосконалення, впровадження нових методик викладання та підвищення мотивації учнів до обрання професій легкої промисловості, а також були нагороджені переможці та активні учасники проведених заходів. Така форма профорієнтаційної роботи сподобалася і учням, і гостям училища. Ми будемо чекати результатів нашої плідної роботи.
ЗАПРШУЄМО НА НАВЧАННЯ В РОМЕНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ!