Важлива роль у вихованні учнів, розширенні й поглибленні їхніх знань, розвиткові творчих здібностей належить організованій виховній роботі.
У Роменському ВПУ класними керівниками постійно проводяться різноманітні виховні заходи, спрямовані на задоволення інтересів та запитів молоді.
25 лютого класний керівник І.О. Дівенко провела годину спілкування з учнями групи АСЕ-3 на тему: «Якщо мобілка приросла до вуха».
Мобільний телефон настільки щільно увійшов в наше життя, що його наявність вважається чимось закономірним, а випадкова відсутність обертається значним дискомфортом.
Під час виховної години учні мали змогу познайомитися з історією виникнення та розвитком мобільних телефонів, навчилися правильно ними користуватися, з’ясували, чи шкодить мобільний телефон здоров’ю і головне – розробили методи захисту від несприятливого впливу стільникового зв’язку.
Класний керівник ознайомила учнів з наказом Міністерства освіти і науки України від 25 травня 2007 № 420 з 1 вересня 2007 р. про заборону використання мобільних телефонів у загальноосвітніх та професійно-технічних закладах усіма учасниками навчального процесу під час проведення навчальних занять
Враховуючи, що мобільний телефон став необхідним атрибутом вдома, на роботі, на відпочинку, в дорозі та значно спрощує життя і звільняє час для більш важливих справ, адміністрація ДПТНЗ «Роменське ВПУ» спільно з учнівським самоврядуванням та батьківським комітетом визначили загальні правила користування мобільним зв’язком у навчальному закладі, знання і виконання яких є ознакою вихованості та високої культури спілкування абонента:
1.Вимикати телефон або переключати його під час занять у режим «без звуку». Використання послуг «голосова пошта» та «хто дзвонив» не дозволить пропустити жодного дзвінка від друзів чи батьків.
2.Вчитель має право вилучити телефон в учня, який користується ним під час уроку та повернути його батькам.
3.В училищі суворо забороняється фотографувати або знімати на відео, що може призвести до створення штучних сцен образ і приниження в учнівському середовищі, що негативно впливає на навчальний процес.
4.Потрібно просити дозволу, перш ніж когось сфотографувати або зняти відео на свій мобільний.
5.Поважати право людини на особисте життя - не читати текстові повідомлення й не переглядати список дзвінків у чужому телефоні без дозволу.
6.Вимикати мобільний телефон там, де є застереження: «Будь ласка, вимкніть Ваш мобільний телефон», наприклад, у літаках чи медичних закладах.
7.Переводити свій мобільний телефон у режим «без звуку» або користуватися послугою «голосова пошта» у театрах, музеях, на виставках, у кінотеатрах, в бібліотеках.
8.Обирати такі рингтони, які будуть приємними власнику телефона і в той же час не турбуватимуть оточуючих.
9.Установлювати мінімальну гучність сигналу мобільного телефону під час відпочинку разом з іншими людьми.
10.У громадських місцях: магазинах, транспорті, ліфті тощо намагатися розмовляти по мобільному телефону максимально тихо та коротко, щоб не заважати оточуючим своїми розмовами.
11.Не використовувати чужі мобільні телефони в своїх цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу.
12.Адміністрація не несе відповідальності за збереження мобільних телефонів.
13.Розповідати про правила мобільного етикету своїм друзям.