11-15 листопада 2013 року на базі ДПТНЗ "Роменське ВПУ" відбувся III етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання системи професійно-технічної освіти з професії «Лицювальник-плиточник».
Конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти, Управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області.
27 майстрів з усіх куточків нашої країни зустрілися на гостинній Сумщині, у стінах Роменського вищого професійного училища, щоб визначити кращого у професії «лицювальник-плиточник». Передовий педагогічний досвід, найновітніші технології виробництва та найдосконаліші методики проведення занять показали учасники під час Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності.
Щиро та тепло зустрічали учасників і гостей конкурсу. Адміністрацією та колективом Роменського ВПУ були створені належні умови, щоб конкурсанти та запрошені почували себе затишно та комфортно у стінах навчального закладу.
На конкурс завітали почесні гості: представник Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти і науки України Ольга Іванівна Богданович, заступник начальника управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації - начальник відділу координації діяльності вищих навчальних закладів та закладів професійно-технічної освіти В’ячеслав Олександрович Бершов, заступник Роменського міського голови Андрій Борисович Клименко, перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації Володимир Миколайович Татарінов, священник-настоятель Всіхсвятської церкви міста Ромни Дмитро Васильович Долгий. Вони побажали учасникам конкурсу невичерпної енергії, творчого натхнення, доброго настрою, гідних виступів, приємних незабутніх вражень та жаги до перемоги.
Непросто було визначити кращого майстра серед талановитих та амбітних конкурсантів. Але досвідчене журі, до складу якого увійшли: голова журі - директор ТОВ «Ромниміськбуд» Віктор Ярославович Лаврів; головний технолог виробництва керамічної цегли ПрАТ «Слобожанська будівельна кераміка» Лідія Василівна Немченко; майстер виробничого навчання Конотопського індустріально-педагогічного технікуму Конотопського інституту Сумського державного університету Поліна Кирилівна Журавель; заступник директора з навчально-виробничої роботи державного навчального закладу «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» Віталія Олексіївна Камишанська, виконроб ТОВ «Будпартнер» Олександр Миколайович Яковенко, гідно справилися з поставленим завданням.
Протягом тижня конкурсанти демонстрували високий рівень теоретичної та практичної підготовки, проявили наполегливість, терплячість, невтомне бажання показати свої здібності, знання, досвід та професійну майстерність.
Згідно програми конкурсу, учасники продемонстрували широкий діапазон знань під час теоретичного туру та справжній професіоналізм і високий рівень підготовки у ході настилання горизонтальної поверхні керамічною плиткою та заповнення швів. З 27 конкурсантів у фінал вийшло 6 претендентів на перемогу. На фінішній прямій, під час проведення фрагменту уроку виробничого навчання, їм довелося докласти всіх зусиль і проявити свій педагогічний талант, вміння зацікавити учнів та пробудити в них бажання стати висококваліфікованими майстрами своєї справи, щоб отримати довгоочікувану та бажану перемогу.
Перебування конкурсантів та гостей у стінах Роменського ВПУ було незабутнім та яскравим, насичене різноманітними розважальними заходами. На високому рівні були організовані цікаві та змістовні екскурсії по місту Ромни та до міста Батурина – колишньої гетьманської столиці Лівобережжя. Крім того, гостей дивували захоплюючими тематичними вечорами, де всі конкурсанти мали можливість краще пізнати один одного та налагодити дружні стосунки.
Швидко промайнули конкурсі дні, дні праці і хвилювань. Всі учасники мали можливість продемонструвати свої творчі здібності і винахідливість під час виконання завдань. Кожен з них гідно виступив на всіх етапах суперництва, приємно вразивши журі неординарністю, професіоналізмом та бажанням не зупинятися на досягнутому, прагненням щоразу підніматися на вищу сходинку своєї майстерності.
По закінченню всіх етапів було підведено підсумки і визначено переможця – найрозумнішого, найвправнішого, найерудованішого майстра виробничого навчання з професії «лицювальник-плиточник». Під гучні оплески всіх присутніх у залі, члени журі, організатори та гості конкурсу привітали переможця ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання системи професійно-технічної освіти з професії «Лицювальник-плиточник». Ним став майстер виробничого навчання Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище» - Віктор Хідирнабійович Литвиненко, який був нагороджений Дипломом І ступеня Міністерства освіти і науки України та цінними подарунками.