У всьому світі 1 грудня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія, що все більше загрожує існуванню людства. Україна займає одне з перших місць в Європі по темпах поширення ВІЛ-інфекції. Кількість українців, які живуть з ВІЛ/СНІДом сягає більше 100 тисяч чоловік, серед них понад 10 тисяч - діти. Щодня ВІЛ-інфекція вражає близько 40 громадян країни, 8 - вмирає від СНІДу.
«Всесвітній день боротьби зі СНІДом» вперше проголосили 1-го грудня 1988 року Всесвітньою організацією охорони здоров`я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров`я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширенню обміну інформацією про ВІЛ/СНІД. Відтоді, щорічно 1-го грудня проходять відповідні заходи та акції, що служать справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції і СНІДу. Так, організовані зусилля направлені на зміцнення суспільної підтримки програм профілактики поширення ВІЛ/СНІД, на організацію навчання і надання інформації по всіх аспектах ВІЛ/СНІД.
З метою привернення уваги учнів Роменського ВПУ до проблеми поширення СНІДу в Україні, 30 листопада, за ініціативи психологічної служби училища та Учнівської Ради, в навчальному закладі пройшла низка заходів, з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
Вже з самого ранку у фойє Роменського ВПУ можна було побачити стіннівки, присвячені Національній інформаційні кампанії з профілактики ВІЛ/СНІДу «Не дай СНІДу шанс!»
![Фото 1. 01.12.2012](/news/01.12.2012/001.jpg)
![Фото 2. 01.12.2012](/news/01.12.2012/002.jpg)
![Фото 3. 01.12.2012](/news/01.12.2012/003.jpg)
![Фото 4. 01.12.2012](/news/01.12.2012/004.jpg)
Було проведено благодійну акцію «Червона стрічка», що є символом боротьби зі СНІДом. Учні Роменського ВПУ із задоволенням одягли червоні стрічки на знак толерантності до людей, що живуть із ВІЛ/СНІДОМ.
![Фото 5. 01.12.2012](/news/01.12.2012/005.jpg)
![Фото 6. 01.12.2012](/news/01.12.2012/006.jpg)
![Фото 7. 01.12.2012](/news/01.12.2012/007.jpg)
![Фото 8. 01.12.2012](/news/01.12.2012/008.jpg)
![Фото 9. 01.12.2012](/news/01.12.2012/009.jpg)
![Фото 10. 01.12.2012](/news/01.12.2012/010.jpg)
Також було проведено акцію «Скарбничка добрих справ», у ході якої учні училища мали змогу написати свої найщирі побажання оточуючим й найзаповітніші мрії, та вкинути її до скарбнички добрих справ. Серед побажань учнів такі: «Допомогти тим, кого ображають», «Побудувати гуртожиток для незахищених верств населення», «Допомогти бідним та хворим», «Підтримати інвалідів», «Допомогти хворим дітям», «Допомогти всім хворим ВІЛ-інфікованим», «Подарувати життя», «Щоб не було бездомних тварин», «Допомогти всім дітям в дитячому будинку» та багато інших.
![Фото 11. 01.12.2012](/news/01.12.2012/011.jpg)
![Фото 12. 01.12.2012](/news/01.12.2012/012.jpg)
![Фото 13. 01.12.2012](/news/01.12.2012/013.jpg)
![Фото 14. 01.12.2012](/news/01.12.2012/014.jpg)
![Фото 15. 01.12.2012](/news/01.12.2012/015.jpg)
![Фото 16. 01.12.2012](/news/01.12.2012/016.jpg)
![Фото 17. 01.12.2012](/news/01.12.2012/017.jpg)
![Фото 18. 01.12.2012](/news/01.12.2012/018.jpg)