Вже стало традицією в Роменському ВПУ проводити в листопаді тиждень толерантності. Цього року учні та працівники училища брали активну участь у заходах, приурочених до цієї дати.
До речі, а почалося все ще у 1995 році, коли рішенням ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день толерантності, що відзначається 16 листопада у всьому світі. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
Так, з 12 по 16 листопада 2012 року на базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» за ініціативи психологічної служби училища під гаслом «Толерантність врятує світ» пройшов тиждень толерантності, в рамках якого було проведено акції «Квітка толерантності» та «Ця рука нікого не вдарить», у ході яких учасники акції показали свою небайдужість до усіляких проявлень нетерпимості не лише в навчальному закладі, а й в українському суспільстві взагалі. У холі училища кожен отримав символічну квітку толерантності та мав змогу залишити свої побажання та думки на спільно зробленій стіннівці.
![Фото 2. 16.11.2012](/news/16.11.2012/002.jpg)
![Фото 3. 16.11.2012](/news/16.11.2012/003.jpg)
![Фото 5. 16.11.2012](/news/16.11.2012/005.jpg)
Важливість питання толерантності було підтверджено під час проведеного опитування «Наскільки ми терпимі?». Крім того, майстрами-вихователями та класними керівниками були проведені бесіди та виховні години з питання толерантності, терпіння, терпимості тощо.
![Фото 7. 16.11.2012](/news/16.11.2012/007.jpg)
![Фото 10. 16.11.2012](/news/16.11.2012/010.jpg)
![Фото 11. 16.11.2012](/news/16.11.2012/011.jpg)
![Фото 12. 16.11.2012](/news/16.11.2012/012.jpg)
Приємно, що учні не байдуже ставляться до подібних заходів та акцій, залюбки долучаються до їх проведення, вчаться працювати в команді, прагнуть до злагоди, взаємодопомоги, висловлюють свою точку зору та відстоюють власну позицію, що є неодмінними атрибутами поняття толерантності.
![Фото 13. 16.11.2012](/news/16.11.2012/013.jpg)
Тож, будьте толерантними, з повагою ставтеся один до одного та до оточуючого вас світу, прагніть до взаєморозуміння і взаємоповаги, миру і злагоди.