15 грудня 2017 року в конференц-залі Національної академії педагогічних наук України відбулася презентація книги «Національна академія педагогічних наук України - 25 років», виданої за підтримки Міністерства освіти і науки України ТОВ «Видавництво «Альфа-Віта». В книзі коротко висвітлено діяльність Національної академії педагогічних наук України.
![Фото 1. 22.12.2017](/news/22.12.2017/001.jpg)
![Фото 2. 22.12.2017](/news/22.12.2017/002.jpg)
Із щирими привітаннями до присутніх звернувся Президент НАПН України, президент Товариства «Знання» України, академік НАН України і НАПН України, доктор філософських наук, професор В. Г. Кремінь виступом: «25 років діяльності Національної академії педагогічних наук України: здобутки і перспективи».
![Фото 3. 22.12.2017](/news/22.12.2017/003.jpg)
Василь Кремень у доповіді коротко окреслив історію становлення Академії, її досягнення за 25 років діяльності і перспективні завдання. Саме 17–18 листопада 1992р., коли на зборах академіків-засновників та на загальних зборах тоді Академії педагогічних наук України обрано перших дійсних членів та членів-кореспондентів, сформовано керівні органи на чолі з президентом Академії Миколою Дмитровичем Ярмаченком. Цьому передував далекоглядний Указ Президента України Леоніда Кравчука від 4 березня того ж року «Про заснування Академії педагогічних наук України». Цим актом, виходячи з необхідності поліпшення розвитку педагогічної науки, теорії і методики освіти в Україні, розроблення науково-методичних засад відродження національної школи, Академія засновувалася як вища галузева наукова установа.
![Фото 4. 22.12.2017](/news/22.12.2017/004.jpg)
Василь Кремень наголосив на тому, що уся чвертьстолітня історія Академії щільно пов’язана із становленням суверенної Української держави, створенням національної системи освіти, утвердженням нових демократичних відносин в суспільстві, формуванням інноваційної та патріотично налаштованої людини – громадянина, творця і захисника України.
Науковці нині працюють над методологічними та науково-методичним забезпеченням розвитку освіти, розробляють її законодавчу і нормативну базу, створюють концепції розвитку освіти. Успішні наукові пошуки вчених академії не можна уявити без участі в них колективів експериментальних майданчиків. Він побажав науковцям і практикам подальшої творчої праці й успіхів на шляху інновацій, незаперечних досягнень у благородній справі підготовки до життя молодого покоління українців - покоління, яке нині виховується талантом і творчим пошуком кращих педагогів, а завтра – розбудовуватиме успішну, духовно й інтелектуально багату Україну.
З вітальними словами виступили багато відомих особистостей, серед яких і депутати і відомі науковці. З інформацією про затвердження пріоритетних напрямів досліджень НАПН України на виступив перший віце-президент, в. о. вченого секретаря НАПН України Володимир Луговий. Про Статут НАПН України в новій редакції йшлося у виступі віце-президента НАПН України Олега Топузова.
Всі вони зичили колегам і друзям великого щастя, добробуту, міцного здоров’я, родинного благополуччя, нових звершень та людської поваги, творчої наснаги і невичерпної енергії у всіх Ваших добрих справах на благо українського народу.
Серед запрошених були і представники ДПТНЗ «Роменське ВПУ», яке понад 15 років співпрацює з Національною академією педагогічних наук України. За час спільної роботи творчими групами педагогічних працівників навчального закладу було розроблено три державних стандарти професійно-технічної освіти та за наукового супроводу Інституту професійно-технічної освіти проведено експерименти з удосконалення управління професійно-технічним навчальним закладом в умовах ринкової економіки.
![Фото 5. 22.12.2017](/news/22.12.2017/005.jpg)
Педагогічні працівники Роменського ВПУ спільно з науковцями інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України продовжують дослідно-експериментальну роботу з упровадження відкритого професійного навчання населення на модульно-компетентнісній основі, спрямовану на підвищення якості підготовки робітничих кадрів, створення сприятливих умов для розвитку особистості протягом життя.
![Фото 6. 22.12.2017](/news/22.12.2017/006.jpg)
Навчальний заклад було нагороджено дипломом «За творчу співпрацю та вагомий внесок у впровадження результатів науково-дослідної роботи в освітній процес та з нагоди 25-річчя НАПН України».
![Фото 7. 22.12.2017](/news/22.12.2017/007.jpg)