Учні училища, які приїхали навчатися до Роменського вищого професійного училища з інших міст та районів і мешкають у гуртожитку навчального закладу, 7 листопада 2017 року разом з соціальним педагогом, вихователем гуртожитку Прокопенко Тетяною Іванівною, відповідно запланованих виховних заходів, відвідали Роменський краєзнавчий музей.
Учні з задоволенням ознайомилися з історичним минулим та визначним сьогоденням роменського краю. За майже столітню історію існування краєзнавчого музею зусиллями багатьох поколінь музейних працівників була сформована потужна нумізматична, археологічна, етнографічна, мистецька колекції та наукова бібліотека. Серед унікальних колекцій представлених у виставкових залах музею особливо учням сподобалися реліквії, пов’язані з ім’ям Т. Г. Шевченка: торбан, що належав самому Кобзарю, копія посмертної маски Шевченка, роботи скульптора Івана Кавалерідзе, світлини відкриття в Ромні пам’ятника Кобзарю у 1918р., рушник, вишитий учнями залізничної школи з нагоди цієї події, картини художників Т. Сафонова «Думи, мої думи…», І. Їжакевича «Хуртовина», цінні примірники «Кобзарів» різних років видання. Зацікавила молодь розповідь екскурсовода про випускника училища, видатного роменського лірника-кобзаря Олександра Тріуса.








Музей пишається багатою етнографічно-побутовою збіркою, до якої входять колекції народного одягу, вишитих та тканих рушників, дерев’яні знаряддя праці та посуд, рідкісні дошки для фарбування, мальовані скрині.


З часу свого заснування і до сьогодення Роменський краєзнавчий музей залишається носієм наукових і культурних надбань краю, скарбницею пам’яті українського народу, провідним мистецьким осередком та туристичним центром Посулля. Учні з цікавістю відвідали понад 20 виставкових залів музею, задавали питання екскурсоводу та наприкінці подякували науковим співробітникам музею за цікаву та змістовну екскурсію.
