27 травня у місті Ромни було відкрито Стелу Пам’яті на честь наших земляків, бійців – загиблих учасників антитерористичної операції.
![Фото 1. 29.05.2017](/news/29.05.2017/001.jpg)
![Фото 2. 29.05.2017](/news/29.05.2017/002.jpg)
![Фото 3. 29.05.2017](/news/29.05.2017/003.jpg)
![Фото 4. 29.05.2017](/news/29.05.2017/004.jpg)
На меморіальній стелі закарбовані імена воїнів із міста Ромни та Роменського району. Усього на сході України полягло 9 бійців: Приходько Олексій Олегович, Федоряка Петро Вікторович, Симоненко Дмитро Миколайович, брати Дудки - Юрій та Володимир Андрійович, Авраменко Сергій Григорович, Площик Роман Вікторович, Хроленко Євген Миколайович, Костюк Олег Олександрович.
![Фото 5. 29.05.2017](/news/29.05.2017/005.jpg)
![Фото 6. 29.05.2017](/news/29.05.2017/006.jpg)
![Фото 9. 29.05.2017](/news/29.05.2017/009.jpg)
Ідея встановлення пам’ятного знаку належить учням Роменської школи №5. Діти беруть участь в освітньому проекті «Відкривай Україну», а за його умовами потрібно реалізувати патріотичну ідею у власному місті. Тож, перший етап учні зробили. Безпосередньо встановили стелу члени ГО «Патріоти Роменщини» разом з атовцями.
На Алею Героїв, де було встановлено стелу, зібралася громада міста та району, прийшли рідні загиблих, військові побратими, молодь, духовенство.
![Фото 8. 29.05.2017](/news/29.05.2017/008.jpg)
Зі сльозами на очах та пекучим болем в серці відбулося відкриття Стели Пам’яті. Спокійно дивитися в мужні очі наших захисників, які віддали своє життя за Україну та всіх її мешканців, просто неможливо. Власне, слова тут просто зайві. Вони були чиїмись синами, батьками, друзями, коханими. Кожен з них про щось мріяв, був чиїмось другом. Вони віддали найдорожче – своє життя. І навряд чи хто-небудь з них думав, що їх життя обірветься так: раптово, далеко від рідного дому.
![Фото 7. 29.05.2017](/news/29.05.2017/007.jpg)
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, яких сьогодні немає серед нас, згадали всіх поіменно та віддали їм данину шани.
За участі духовенства міста було відслужено панахиду.
![Фото 10. 29.05.2017](/news/29.05.2017/010.jpg)
Учасники заходу поклали квіти та лампадки до підніжжя пам’ятного знака.
![Фото 11. 29.05.2017](/news/29.05.2017/011.jpg)
![Фото 12. 29.05.2017](/news/29.05.2017/012.jpg)
![Фото 13. 29.05.2017](/news/29.05.2017/013.jpg)
![Фото 14. 29.05.2017](/news/29.05.2017/014.jpg)