Відповідно до плану реалізації Проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні», що впроваджується за фінансової підтримки Swiss Development & Cooperation - Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдінг», ТОВ «Сіка Україна» та виконується Swisscontact за підтримки Міністерства освіти і науки України, заступник директора з навчально-виховної роботи (фахівець з центру розвитку кар’єри) ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Гулак І.В. та випускниця будівельної професії «Муляр, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» Запорожець Злата беруть участь у заходах зі створення і запровадження процесів та інструментів для професійної орієнтації та кар’єрного консультування, розвитку навиків професійного саморозвитку, ефективної комунікації в професійному середовищі, що проводяться у місті Києві (UBI Conference Hall).
Протягом триденного інтерактивного тренінгу для 25 фахівців з центрів розвитку кар’єри закладів П(ПТ)О – реципієнтів Проєкту, проведено тренінг «Від небажання до цілі: основи коучингу та розвиток мотивації» за напрямами:
- «Мотивація»: «Потреби - цілі - мрії. Цілепокладання і формування звичок», «Мотивація. Види мотивації. Значення мотивації для навчання, саморозвитку, професійного розвитку здобувачів освіти»;
- «Кар’єрний коучинг»: «Вступ до кар’єрного коучингу, запит в коучингу. Інструменти кар’єрного коучингу», «Основний інструмент коучингу. Навички активного слухання», Планування кар’єри. Практикум. Складання індивідуального кар’єрного плану»;
- «Інтеграція технік підвищення мотивації та основ коучингу у професійну діяльність фахівців»: «Групова робота. Портрет учня», «Позитивне мислення й рішення – орієнтований підхід як інструмент мотивації», «Мотивуючі та демотивуючі стилі комунікації у кар’єрному супроводі».
Для випускниць будівельних професій відкрили навчальну програму «Кар’єрний маршрут: мрій, плануй, реалізуй». У ході зустрічі учасники визначили правила роботи в групі, провели знайомство і презентацію один одного (вправа-знайомство «Бінго»), вправи, спрямовані на розвиток лідерських якостей «Джойстик».
Учасницям презентували проєктивну методика «Мій образ», вправи «С4» – самопрезентація через практичні завдання. Проведено тренінг «Цілепокладання: визначення короткострокових та довгострокових цілей, їх періодичний перегляд».
Ця навчальна програма створює потужний старт для молодих фахівниць у галузі будівництва та допомагає перетворювати мрії на реальність. Фінальний офлайн-тренінг відбудеться у січні 2025 року, де учасниці представлять свої досягнення та кар’єрні плани.