Наш девіз: "Хто не йде вперед - йде назад. Стану нерухомості не існує."

.

ДПТНЗ "Роменське ВПУ"
Наша адреса:
42000, Сумська обл.,
м.Ромни, вул.Коржівська, 44
Контактні телефони:
(05448) 5-19-56, 5-19-67, 5-12-71
Факс: (05448) 5-12-71
vpu14@ukr.net

Електронна бібліотека ДПТНЗ «Роменське ВПУ» за посиланням 
http://bibliotekavpu.ucoz.com

Відповідальна особа з питань консультаційної допомоги:

Ірина Гулак, 096 744-93-21, 066 449-81-99

Відповідальна особа за сайт:

Юлія Іщенко, 068 062-62-94

Меню сайту

Тиждень інформатики

     Традицією в ДПТНЗ «Роменське ВПУ» є проведення предметних тижнів. Це, в першу чергу, систематизує, закріплює та поглиблює теоретичні, практичні знання учнів, сприяє формуванню в них професійних умінь і навичок, розвиває творчий та інтелектуальний потенціал, виховує самостійність та наполегливість.
     У навчальному закладі з 13 листопада по 17 листопада 2023 року проходив предметний «Тиждень інформатики», який організували викладачі Ірина Дівенко  та Ірина Кориньовська. Метою проведення тижня є удосконалення знань, вмінь та навичок отриманих на уроках інформатики, розширення світогляду та ерудиції здобувачів освіти; розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків; а також формування вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати учнів до роботи над собою; виховувати інтерес до вивчення інформатики та вміння вчитися самостійно. Юнаки та дівчата училища були активними учасниками та співорганізаторами всіх запланованих заходів.

     Заходи були спрямовані на:

  • розвиток творчої фантазії;
  • логічне мислення;
  • вміння орієнтуватися в інформаційному просторі;
  • формування обов'язковості, відповідальності, креативності.

     Актуальність проведення Тижня інформатики полягає в тому, що даний захід вдало поєднує ігрові і навчальні моменти, показує значущість і роль інформатики в сучасному динамічному суспільстві.

     13 листопада 2023 року в Україні розпочався Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності «Бебрас-2023».

     Конкурс проводиться з метою популяризації і поглиблення знань з інформатики, інформаційних та комп’ютерних технологій серед учнів, поширення та впровадження національних освітніх технологій за кордоном, аналізу та запровадження сучасних прогресивних освітніх зарубіжних технологій в Україні.

     Основними завданнями Конкурсу є:

- підвищення рівня комп’ютерної грамотності учнів;
- впровадження сучасних інформаційних та комунікаційних технологій в організацію навчального процесу та позакласної роботи;
- ознайомлення і зацікавлення сучасними інформаційними технологіями, комп’ютерною технікою та літературою з цих галузей знань;
- активізація творчої діяльності вчителів.

     Учасникам Конкурсу пропонувалися завдання двох типів:

- тестові завдання з кількома варіантами відповідей, з яких потрібно було обрати правильні;
- інтерактивні завдання, у яких отримання правильної відповіді передбачало виконання відповідної послідовності операцій на комп’ютері.

   

Інтелектуальний квест з відгадування ребусів та кросвордів

     Метою заходу було залучити  учнів до творчої діяльності, формування в учнів активної життєвої позиції та інтересу до предмета «Інформатика», а також надання можливості проявити свої творчі здібності.
     Крім того, учні навчалися співпрацювати в командах для досягнення спільної мети, а також конкурентоспроможності та впевненості у своїх силах та знаннях. Мета заходу була максимально досягнута.

   

Брейн - ринг « Незвичайна Інформатика»

     Учні  брали участь у різноманітних конкурсах, відповідали на запитання,  згадували поняття з Інформатики, складали ребуси, переглядали навчальне  відео, працювали в групах та парах. Захід проходив у постійному активному діалозі з учнями. Здобувачі освіти проявляли високий інтерес і активність, практикувались у застосуванні своїх умінь та навичок.

Конкурс - огляд мультимедійних проектів «Правила безпеки в Інтернеті»

     Після перегляду мультимедійних проектів на тему: "Правила безпеки в Інтернеті" було проведено анкетування, щодо комп'ютерної та Інтернет - залежності, метою якого було виявити рівень використання дітьми гаджетів та Інтернету у повсякденному житті.

Перегляд всеукраїнського онлайн уроку із кібербезпеки «Я безпека. Кіберпростір"

     Метою перегляду онлайн уроку було розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет та соціальні мережі, сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання, мотивувати поширювати цю інформацію у своєму середовищі, розвивати уважність, спостережливість, мовленнєві навики, пам'ять, виховувати любов до родини, навколишнього світу, етичне спілкування між товаришами, дорослими, молодшими друзями.

     Викладачі інформатики Ірина Дівенко та Ірина Кориньовська забезпечили учнів цікавим матеріалом. Вибір завдань для кожного заходу визначався можливостями учнів, завдання розподілялися за ступенем складності, до творчої діяльності залучалися не лише учні з високим та достатнім рівнем знання, а й здобувачі освіти з середнім володінням. Кожен мав можливість проявити себе, продемонструвати свої знання, розділити радість успіху та перемоги зі своїми одногрупниками.
     Головною метою проведення тижня було підвищення мотивації серед учнів до вивчення інформатики, розвиток в цифрової грамотності, логічного мислення та пам`яті. Учні отримали естетичне задоволення, поглибили власні знання з інформатики та спробували свої сили у різноманітних конкурсах.

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Офіційний сайт президента України     Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України     Сумська Обласна Державна Адміністрація     Сумський Державний Університет     Інститут професійно-технічної освіти НАПН України     Департамент освіти і науки Сумської ОДА    Національна академія педагогічних наук України     Державне підприємство     Навчально-методичний центр Професійно-технічної освіти у Сумській області

© 2007-2020 ДПТНЗ "Роменське ВПУ". Офіційний сайт

ДПТНЗ "Роменське ВПУ"
Наша адреса:
42000, Сумська обл.,
м.Ромни, вул.Коржівська, 44
Контактні телефони:
(05448) 5-19-56, 5-19-67, 5-12-71
Факс: (05448) 5-12-71
vpu14@ukr.net

Електронна бібліотека ДПТНЗ «Роменське ВПУ» за посиланням 
http://bibliotekavpu.ucoz.com

Відповідальна особа з питань консультаційної допомоги:

Ірина Гулак, 096 744-93-21, 066 449-81-99

Відповідальна особа за сайт:

Юлія Іщенко, 068 062-62-94

Меню сайту