26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС пролунав потужний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Сталась найбільша у світі техногенна катастрофа. Партійне керівництво замовчувало справжні масштаби біди, через що постраждало багато людей.
У ДПТНЗ «Роменське ВПУ» пройшли тематичні виховні години, які за умов карантинних обмежень відбулися онлайн. Формат спілкування дозволив пригадати хронологію подій 35-річної давнини через перегляд тематичних презентацій та відеоматеріалів, ознайомитися зі статистикою наслідків катастрофи для України та інших країн.
Зокрема, у матеріалах учнівських проектів містилася інформація про перші дні після аварії, коли було евакуйоване населення 10-кілометрової зони (надалі зону евакуації розширили до 30 кілометрів). Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пунктів, у яких на кінець вісімдесятих років минулого сторіччя мешкало понад 2,6 млн. осіб. Внаслідок цієї катастрофи із сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн. га земель.
За приблизними підрахунками, значні дози опромінення отримали 8,5 млн. жителів України, Білорусі, Росії. Наслідки катастрофи ліквідовували близько 600 тис. осіб. Кількість загиблих від дії радіації, за офіційними даними, - 31 людина, за оцінками ж незалежних експертів - більш як 500 тис.
Учні та викладачі вшанували пам’ять жертв техногенної катастрофи серед цивільного населення та загиблих ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Тематичні відео для перегляду доступні за посиланнями: