28 квітня – всесвітній день охорони праці. Ця дата є нагодою ще раз привернути увагу суспільства до надважливої проблеми, а саме збереженню життя і здоров’я людей праці на кожному робочому місці.
Девіз Дня охорони праці 2020 звучить так: «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя». Тему змінено через поширення коронавірусної інфекції COVID-19. До початку пандемії Міністерство охорони праці планувало присвятити День ОП 2020 іншій проблемі — «Насильство і домагання у сфері праці».
Міністерство охорони праці у Всесвітній день охорони праці робить акцент на надзвичайно важливій проблемі, актуальній для всього зайнятого населення у світі. Його мета — стимулювати національний тристоронній діалог із безпеки і здоров’я на роботі . В умовах глобальної пандемії нового коронавірусу для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров'я громадян та надання допомоги хворим, суспільство має об'єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії.
ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ ДОПОМОЖУТЬ УНИКНУТИ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ КОРОНАВІРУСУ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ
Як поширюється COVID-19?
Коли хвора людина чи носій захворювання з COVID-19 кашляє або видихає, виділяються краплі зараженої рідини. Більшість із них потрапляють у навколишнє середовище, поверхні та предмети.
Люди можуть інфікуватисьCOVID-19:
– торкаючись забруднених поверхонь чи предметів, а потім торкаючись очей, носа чи рота;
– через повітряно-крапельний шлях від хворого на COVID-19, стоячи на відстані одного метра від інфікованої особи (іншими словами, COVID-19 поширюється аналогічно грипу).
Більшість осіб, які інфіковані COVID-19 відчувають легкі симптоми хвороби та з часом одужують. Однак перебіг хвороби може бути більш складним та супроводжуватись ускладненнями такими як пневмонія. Такі хворі потребують термінової госпіталізації.
Ризик ускладнень захворювання зростає з віком, а саме:
– люди старше 40 років є більш вразливими;
– люди з ослабленою імунною системою та люди з такими захворювання, як діабет, захворювання серця та легенів тощо.
Прості способи запобігти поширенню COVID-19:
- Залишайтеся вдома, не виходьте без потреби на вулицю.
- Запроваджуйте всі профілактичні заходи, навіть якщо випадки COVID-19 не зареєстровані у вашому населеному пункті.
- Переконайтесь, що робочі місця чисті та гігієнічні.
- Поверхні (наприклад, столи та усі робочі поверхні, телефони, клавіатури, тощо) потрібно регулярно протирайте дезінфікуючим засобом.
- Регулярно та ретельно мийте руки.
- Розмістіть диспенсери із дезінфікуючими засобами біля робочих місць.
- Сприяйте наявності чистого повітря на робочому місці та в домашніх
- умовах.
- Користуйтеся масками для обличчя.
- Залишайтесь вдома, якщо при температурі 37.3 ºC. (особам з температурою, вищою за 37.3ºC прийом жарознижуючих ліків таких, як парацетамол/ацетамінофен, ібупрофен або аспірин, може тільки замаскувати захворювання (інфікування)).
- Використовуйте телекомунікаційні технології для здійснення своєї діяльності та спілкування з рідними, колегами.
Закликаємо всіх долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні.
Здоров’я та здоровий спосіб життя – це запорука не тільки щасливого майбутнього, а й багатьох інших речей: успіху, стабільності та життєвого спокою.
Будьте здорові!