Ось і закінчуються Новорічно-Різдвяні свята, які так з нетерпінням чекали не тільки діти, а й дорослі.
13 січня за християнським календарем свято преподобної Меланії (Меланки) або як у народі кажуть - Щедрий вечір. За традицією, на Щедрий вечір господар прибирає домівку, а господиня готує вечерю. У щедрий вечір на столі має бути 12 страв, серед них – обов’язкова щедра кутя.
Саме цього дня завершується цикл «святих вечорів», а щедрувальники обходять оселі і звеселяють гостину.
За гарною традицією на свято Меланії працівники ДПТНЗ «Роменське ВПУ», вдягнувшись в національне вбрання та різноманітні костюми, привітали своїх колег з прийдешніми святами, побажавши міцного здоров`я, щастя, добробуту та всіляких гараздів.
![Фото.](/news/14.01.2020/223.jpg)
Щедрування супроводжувалось співами, магічними діями, танцями та обрядовими іграми.
![Фото.](/news/14.01.2020/220.jpg)
![Фото.](/news/14.01.2020/221.jpg)
Звичайно, щедрувальники не залишилися без винагороди. Господарі осель, до яких завітали, зустріли їх радісно, із усмішками на вустах, обдарувавши солодощами та словами безмежної вдячності.
![Фото.](/news/14.01.2020/222.jpg)
![Фото.](/news/14.01.2020/224.jpg)