«Чи потрібно завжди говорити правду» саме на таку тему відбулася 26.03.2018 року зустріч учнів Роменського ВПУ із настоятелем Всіхсвятського храму протоієреєм Дімітрієм Долгим. У своїй розповіді він наголосив на тому, що батьки навчають нас бути людяними, охайними, шанувати працю, добре вчитися. І дуже нелегко спілкуватися, коли ми говоримо неправду, адже «Чесність — краща чеснота».
Не завжди легко говорити правду, особливо про некрасиві вчинки. Але, коли обманюєш когось, особливо близьку людину, — на душі стає ще гірше. Недаремно кажуть: «в обманщика має бути гарна пам`ять». Це означає, що він повинен пам`ятати, що і кому сказав, і постійно приховувати правду. А це породжує страх і відчужує від людей. Обманювати означає боятися. Тобто виходить, що обманщик — це найчастіше боягуз.
Але ж усім відомо, що «шила в мішку не сховаєш». Так і правда — десь випливе. І стане людині ще гірше: будуть з неї сміятися або дорікати. Тому треба намагатися відповідати за свої слова і вчинки, а якщо не так щось трапляється — казати щиро та чесно, не боячись. Адже «краще гірка правда, ніж солодка брехня». А якщо бути чесним і справедливим — буде більше поваги до такої людини. І в її оточенні, і до себе самої.
Отець Дімітрій підкреслив, що брехня рано чи пізно викриється й довіри до людини більше не буде. І вже ніяка правда не врятує від гірких наслідків. Говорити правду не завжди легко та варто пам`ятати, що це винагороджується повагою з боку оточуючих. Чесна, щира людина ніколи не зрадить. Їй можна довіряти в складну годину. Людські відносини - це найцінніше, що у нас є! Для збереження довіри, теплоти, доброзичливості в спілкуванні з рідними та близькими потрібно докладати багато сил. А бравувати власної правдивістю, не замислюючись, що творять твої слова, - не найкращий спосіб для зміцнення взаємин. Не треба обманювати, але навчитися говорити правду потрібно обов`язково. Саме такі настанови і поради отримали учні груп КК-1 та КЗ-2 для подальшого майбуття.