Подати заяву для вступу

Розвиток учнівського самоврядування

Вже понад 15 років в училищі діє учнівське самоврядування. За попередні роки розроблена документальна база, створена відповідна структура, є досить вагомі напрацювання.

Наш навчальний заклад намагається керуватися інтересами й потребами учнів, які не тільки навчаються, а й живуть повноцінним різнобічним життям. І саме учнівське самоврядування надає суттєву допомогу в процесі підготовки майбутніх активних громадян нашої держави, які мають глибоко усвідомлену життєву позицію, національну самосвідомість, навички розв`язання щоденних та стратегічних завдань.

Учнівське самоврядування - добровільне об`єднання учнів, мета якого сформувати в дітях почуття господаря, вміння співпрацювати на принципах партнерства, гласності, демократизму.

Основні завдання органів учнівського самоврядування:

- забезпечення і захист прав та інтересів учнів;

- забезпечення виконання учнями своїх обов`язків;

- сприяння навчальній та творчій діяльності учнів;

- формування навичок колективної взаємодії;

- виховання самостійності, лідерських та організаційних навичок і вмінь.

Метою самоврядування в училищі є:

1. Всебічне розкриття особистості учнів.

2. Розвиток здібностей і талантів учнівської молоді.

3. Виховання громадянина України - носія національних цінностей та загальнолюдських надбань.

Провідна ідея: всебічний розвиток учнів через участь в органах учнівського самоврядування.

Значок WORD Емблема Учнівської ради ДПТНЗ Роменське ВПУ

Значок WORD План роботи Учнівської ради Роменського ВПУ на 2017-2018 навчальний рік

Значок WORD Старости навчальних груп на 2017-2018 навчальний рік

Значок WORD Структура учнівського самоврядування ДПТНЗ Роменське ВПУ

Значок WORD ТИЖДЕНЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ В РОМЕНСЬКОМУ ВПУ

Значок WORD УЧНІВСЬКА РАДА ДПТНЗ РОМЕНСЬКЕ ВПУБудь в курсі усіх новин про діяльність Учнівського самоврядуванняБлог Учнівського самоврядування ДПТНЗ "Роменське ВПУ" знаходиться за посиланням https://uchnivskesamovrjaduvanja.blogspot.com/Сторінка в соціальній мережі Instagram «Лідери Роменського ВПУ» знаходиться за посиланням https://www.instagram.com/lider_romny_vpu/?hl=ru

ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ РОМЕНСЬКОГО ВПУ

Значок WORD ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ РОМЕНСЬКОГО ВПУ ПРОТЯГОМ 2018-2019 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Значок WORD ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ РОМЕНСЬКОГО ВПУ ПРОТЯГОМ 2017-2018 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Значок WORD ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ РОМЕНСЬКОГО ВПУ ПРОТЯГОМ 2016-2017 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Значок WORD ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ РОМЕНСЬКОГО ВПУ ПРОТЯГОМ 2015-2016 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Значок WORD ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ РОМЕНСЬКОГО ВПУ ПРОТЯГОМ 2014-2015 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Значок WORD ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ РОМЕНСЬКОГО ВПУ ПРОТЯГОМ 2013-2014 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Діяльність учнівського самоврядування Роменського ВПУ протягом 2019-2020 навчального року

Роменське ВПУ зареєструвало своє медіа на Всеукраїнській веб-платформі шкільних медіа Youth MediaLab

Із лютого 2020 року стартувала робота Всеукраїнської веб-платформи шкільних медіа Youth MediaLab. Створення даної платформи реалізується завдяки впровадженню Всеукраїнської програми розвитку шкільних медіа «Youth MediaLab», що започатковано Міністерством освіти і науки України спільно з Міністерством інформаційної політики України за підтримки Агентства з міжнародного розвитку США (USAID) та ГО «Change Communication».

Фото.
Фото.
На фото: ось такий вигляд має Всеукраїнська веб-платформа шкільних медіа Youth MediaLab

Окрім створення Всеукраїнської веб-платформи шкільних медіа, проектом також передбачено встановлення медіа класів у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти.

Програма розвитку шкільних медіа в Україні має дати поштовх розвитку цифрових медіа та шкільних редакцій і підвищити рівень цифрової та медійної грамотності серед школярів та молоді, навчити створювати сучасний, цікавий та якісний контент, об’єднати спільноту активних шкільних редакцій та розвивати молодіжну творчість.

А от інтерактивна медіаплатформа являє собою єдиний мультимедійний простір, де кожен заклад освіти може створити власний кабінет та створювати власний медіаконтент, ділитися ним з однодумцями. За допомогою платформи, кожне шкільне медіа зможе популяризувати власний навчальний заклад, брати участь у регулярних конкурсах, мати доступ до бази знань та долучатись до лекцій і вебінарів від відомих журналістів.

Фото.
На фото: на платформі можна розміщати фото- та відеоконтент, ділитися новинами свого навчального закладу
Фото.
На фото: редакції мають можливість взяти участь у різноманітних конкурсах
Фото.
На фото: на платформі діє розділ "Лайфхаки", де можна прочитати дуже багато корисної та цікавої інформації

Гурток «Юний журналіст» ДПТНЗ «Роменське ВПУ» також приєднався до роботи Всеукраїнської веб-платформи шкільних медіа Youth MediaLab, зареєструвавши своє медіа на платформі. І відтепер навчальний заклад має можливість створювати сучасний і якісний відео та фото контент, спілкуватися з своїми однодумцями та брати участь у різноманітних конкурсах на Всеукраїнській веб-платформі. До речі, гуртківці училища вже опублікували свій перший допис на платформі про відзначення Дня рідної мови в навчальному закладі.

Фото.
На фото: медіа училища на платформі має назву "Юні журналісти ДПТНЗ "Роменське ВПУ""
Фото.
На фото: члени гуртка "Юний журналіст" Роменського ВПУ вже опублікували свій перший допис на Всеукраїнській веб-платформі шкільних медіа Youth MediaLab

Ознайомитися з роботою Всеукраїнської веб-платформи шкільних медіа Youth MediaLab можна за посиланням: https://yml.com.ua/

Слідкувати за новинами від «Юних журналістів ДПТНЗ «Роменське ВПУ» та бути в курсі останніх новин можна за посиланням: https://yml.com.ua/media/sajt-dptnz-romenske-vpu

Раді будемо за підписку на наше медіа на веб-платформі шкільних медіа!

Святкування Дня закоханих

Щороку молодь з нетерпінням чекає Дня святого Валентина, його приємних сюрпризів, романтичних пригод, щирих зізнань.

У Роменському ВПУ це свято відзначають весело та позитивно. Учні, працівники і гості навчального закладу залюбки фотографуються у тематичній фотозоні, дарують символічні «сердечка». Цього дня напружено працює «Пошта кохання». Всі бажаючі залишають свої привітання у скриньці для «валентинок». Яскраві листівки швидко знаходять своїх адресатів і тішать одногрупників, друзів та викладачів словами поваги та взаємного кохання.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: на першому поверсі навчального закладу пройшла акція "Привітай друга зі святом", у ході якої юнаки та дівчата вітали щирими та відвертими написами своїх однокласників, друзів та знайомих

Традиційно щороку проходить виставка-конкурс святкових «валентинок». Кожна група представила оригінальну, цікаву, незвичайну, яскраву і барвисту листівку. Відвідувачі виставки оцінювали «валентинки» різні за формою і стилем, способом виготовлення і оздоблення. Вишиті, намальовані, зліплені, сплетені, вив’язані, випечені тістечка-валентинки не залишилися поза увагою і викликали захват присутніх.

Вже скоро весна – пора розквіту почуттів. Тож нехай незабаром збудуться побажання цього дня. І нехай усі обов’язково будуть щасливими!

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: на конкурсі валентинок учні представили оригінальні та незвичайні листівки

Відбувся конкурс Пан та Панна училища

У переддень Дня закоханих у Роменському ВПУ відбувся конкурс краси та мужності «Пан та Панна» навчального закладу.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: під час конкурсу краси та мужності "Пан та Панна" Роменського ВПУ

Цьогорічна конкурсна програма складалася з кількох випробувань. Перший вихід учасників - оригінальна презентація «Візитна картка». До останнього зберігалася інтрига конкурсу «Любов з першого погляду». Складнішими стали інтелектуальний тур та тест на кмітливість, коли потрібно було дати відповіді на хитрі запитання. Також дівчата та хлопці демонстрували свої таланти і здібності, швидко і вправно впоралися із завданнями вікторини на знання правил етикету, гідно пройшли інші випробування.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: учасники оригінально представили себе у першому випробуванні «Візитна картка»
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: юнаки та дівчата демонструють свої таланти і здібності
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: будь-які випробування були під силу учасникам конкурсу
Фото.
Фото.
На фото: конкурс "Зрозумій мене"
Фото.
Фото.
На фото: учасники конкурсу також показали свої знання та інтелектуальні здібності
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: артистизмом, вмінням триматися на сцені та іншими своїми талантами вражали учасники конкурсу "Пан та Панна"

На святі зібралось чимало глядачів та вболівальників, на яких чекали цікаві дефіле, пластика танцю, емоційні пісенні номери та хороший настрій. Присутні у залі не лише підтримували конкурсантів та конкурсанток, а й взяли участь у розминці на знання сучасного молодіжного сленгу.

Фото.
На фото: вболівальники підтримували своїх фаворитів

Журі конкурсу, до складу якого увійшли заступник директора з виховної роботи Гулак І.В., голова батьківського комітету Салій Л.В., викладач іноземної мови Чепурко І.Г та представник Учнівської ради Рябенька Лідія (група КК-3), довелося робити складний і відповідальний вибір, адже всі учасники впевнено трималися на сцені, показали свою артистичність, творчі здібності та ерудицію.

Фото.
На фото: журі конкурсу "Пан та Пання", що пройшов в Роменському ВПУ

Журі визначило і нагородило подарунками від батьківського комітету Роменського ВПУ переможців у кількох номінаціях. За результатами підрахунків суми набраних балів перемогу у номінації «Найромантичніша пара» здобули Катерина Скрипка (група КК-2) та Максим Клочко (група АСЕ-1). «Найекстравагантніша пара» училища – Вікторія Меркулова (група ПП-3) та Гліб Покровський (група АСЕ-1). Ірина Шапран (група ПП-3) та Дмитро Павлюк стали кращими у номінації «Пара глядацьких симпатій».

Титул «Панна училища-2020» та омріяну корону у нелегкій боротьбі здобула Карина Боринська, учениця групи ПП-1, а титул «Пан училища -2020» отримав Владислав Ковтун, учень групи АСЕ-3.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: нагородження учасників конкурсу

Вітаємо наших переможців! Бажаємо успіхів у будь-яких життєвих випробуваннях і великого світлого кохання!

Фото.
Фото на згадку. Учасники та журі конкурсу "Пан та Панна"

Сію, сію, засіваю...

Кожна нація, кожен народ мають свої традиції та звичаї, становлення яких відбувалося протягом багатьох століть. Наша Україна – багата на народні свята і дуже важливо, щоб у наш час технічного прогресу зберегти ці маленькі перлинки народної творчості – звичаї українського народу.

У ДПТНЗ «Роменське ВПУ» намагаються дотримуватися традицій і відтворювати народні обряди, особливо це стосується новорічних свят. Рано-раненько 14 січня члени учнівського самоврядування, об`єднавшись у веселу компанію, ходили училищем і питали дозволу на посівання. При собі у посівальників були мішечки із зерном: пшеницею, ячменем, гречкою та рисом. Бажаючи господарям всього найкращого, хлопці розкидали зерно кабінетами і читали світлі посівальні вірші.

Активісти учнівського самоврядування ДПТНЗ «Роменське ВПУ» щиро привітали колектив навчального закладу, побажавши їм душевного спокою, затишку та радості в оселях, щастя, міцного здоров`я, благополуччя та всіх земних благ.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: активісти учнівської ради Роменського ВПУ привітали працівників з прийдешніми святами, заспівавши пісень та побажавши всіляких гараздів

Як подяку добрим молодцям видавали солодку випічку, цукерки, фрукти та трохи грошей.

Фото.
Фото.
На фото: засівальників одарили словами вдячності та смаколиками
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: колядувальники та працівники училища

Новорічне свято для малечі

Новорічно-Різдвяні свята - для кожного з нас один із найяскравіших, найтепліших спогадів дитинства. Очікування новорічного дива та незабутні враження від свят, вони й сьогодні підносять нас над плином повсякденності, повертаючи в чудовий світ, де панують аромати ялинки й мандаринів, таємничо шарудять обгортки від цукерок і солодко щемить у грудях від очікування сюрпризів.

Новий рік – час подарунків, сюрпризів, загальних веселощів, коли довкола панує добра магія й казка. Саме діти нетерпляче очікують на свято і зустрічають його з надзвичайним захопленням.

Фото.
Фото.
На фото: дитяче свято для дітей та онуків працівників Роменського ВПУ запросило на свої гостини

За гарною традицією напередодні Нового року для дітей та онуків працівників ДПТНЗ «Роменське ВПУ» було організовано дитячий ранок. Створили новорічне дійство активісти учнівського самоврядування та профспілковий комітет Роменського ВПУ.

Святковий настрій відчувався на кожному кроці: ошатно прикрашена ялинка виблискувала яскравими кульками, гірлянди мерехтіли різнокольоровими вогниками.

Фото.
Фото.
На фото: на гуляння завітали казкові герої
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: дітки грали в ігри та відгадували загадки

Зі святами привітали малечу казкові герої, і звичайно, Дід Мороз та Снігуронька. А от малюки заздалегідь підготували виступи для старого, за що отримали приємні сюрпризи.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: ну і звичайно всі закружляли навколо новорічної ялинки
Фото.
Фото.
Фото на згадку про казкові миті новорічного гуляння
Фото.
На фото: члени учнівського самоврядування, які взяли активну участь в організації та проведенні дитячого ранку

Відкриття новорічної ялинки

Кілька днів поспіль на подвір`ї ДПТНЗ «Роменське ВПУ» тривали роботи з монтажу новорічних декорацій та освітлення. І ось нарешті у день Святого Миколая відбулося урочисте відкриття новорічної ялинки. Щедро прикрашена кульками, зірочками, штучним снігом та кольоровими гірляндами, ця красуня зібралана свято учнів та їх батьків, працівників навчального закладу, жителів прилеглих вулиць. Завдяки яскравій новорічній виставі, яку підготували учні І-ІІІ курсів під керівництвом соціального педагога А.Окіпної, біля новорічного дерева закружляли у танку дівчата-сніжинки, лунали поздоровлення та пісні.

Фото.
Фото.
Фото.
На фото: новорічна вистава, яку підготували учні Роменського ВПУ

З новорічними та різдвяними святами присутніх привітав директор училища П.Помаран.Він висловив сподівання, що наступаючий рік принесе українцям мир і добробут і побажав усім здійснення найсміливіших мрій.

З великою радістю всі зустрічали Святого Миколая з його помічниками-янголами та Зим. Вони принесли з собою не тільки чудовий настрій, але й солодкі подарунки, які отримали діти працівників навчального закладу.

Фото.
Фото.
Фото.
На фото: Святий Миколай привітав усіх зі святом
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: дітки заздалегідь підготували віршики, які розповіли Святому Миколаю, за що отримали солодкі подаруночки

Всі, хто відвідав свято відкриття новорічної ялинки, отримали масу позитивних емоцій і незабутніх вражень.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото на згадку про відкриття новорічної ялинки на подвір`ї Роменського ВПУ

Зустріч представників учнівського самоврядування

Днями на базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» відбулася зустріч представників учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів південного регіону Сумської області. Учасники проаналізували стан виконання плану роботи ОРЛУС ЗП(ПТ)О Сумщини, проведення святкових заходів у грудні 2019 року та обговорили питання внесення змін до статуту ОРЛУС, які б закріплювали дозвіл на фотографування учасників засідань і зборів, які проводить Учнівська рада.

Учасники зустрічі обмінювалися думками про використання сторінок соціальних мереж для поширення інформації про робітничі професії та їх популяризацію у молодіжному середовищі. Було прийнято рішення про створення творчої групи учнів, які, з метою ознайомлення випускників шкіл регіону з перспективами навчання у закладах П(ПТ)О області, здійснюватимуть публікування матеріалів профорієнтаційного спрямування.

Фото.
Фото.
На фото: цікаво та змістовно пройшла зустріч представників учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів південного регіону Сумської області

В рамках проведення вітальних акцій до Дня Св. Миколая та святкування Нового року представники учнівського самоврядування виготовили ялинкові прикраси у вигляді янголів, які незабаром з’являться на новорічних ялинках у професійних училищах південного округу. Усім учасникам зустрічі Учнівська рада Роменського ВПУ підготувала та вручила подарунки.

Фото.
Фото.
Фото.
На фото: представники учнівського самоврядування разом зі своїми наставниками виготовили ялинкові прикраси
Фото.
На фото: ялинкові прикраси у вигляді янголів прикрашатимуть новорічні ялинки
Фото.
Фото на згадку. Представники учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів південного регіону Сумської області

Акція "Привітай зі святом"

6 грудня – вся Україна відзначає День Збройних сил України. Саме в цей день зі святом вітаємо наших лицарів і захисників, даруючи їм подарунки та чарівні посмішки.

Привітали чоловіків і в Роменському ВПУ. Активісти учнівського самоврядування навчального закладу приготували символічні подарунки та урочисто вручили їх мужнім і сміливим захисникам.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: під час вітальної акції

Акція «Міняємо цукерки на цигарки»

У Роменському ВПУ пройшов Тиждень учнівського самоврядування, протягом якого членами Учнівської ради проведено різноманітні акції, заходи, конференції.

Лідери центру здорового способу життя Учнівської ради організували акцію «Міняємо цукерки на цигарки», під час якої юнаки та дівчата мали змогу отримати солодощі замість небезпечних тютюнових виробів. Цей досить цікавий спосіб діалогу з курцями з розумінням сприймається молодими людьми, які мають шкідливу звичку.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: під час акції «Міняємо цукерки на цигарки»

Також на тижні відбулася акція «Дерево здоров`я», що мала на меті привернути увагу учнів до необхідності піклуватися про найцінніше в житті людини - здоров`я. Члени Учнівської ради переконували учасників акції у доцільності ведення здорового способу життя, а присутні учні мали можливість образно висловити свої погляди та визначити фактори впливу на здоров`я підлітка.

«Училище – наша дружна родина»

За участі лідерів учнівського самоврядування та педагогічного колективу у рамках Тижня учнівського самоврядування було проведено спортивно-розважальну програму «Училище – наша дружна родина». За звання переможця змагалися команди викладачів «Колючки» та команда учнів «Форсаж».

Фото.
Фото.
Фото.
На фото: спортивно-розважальна програма пройшла в рамках Тижня учнівського самоврядування
Фото.
Фото.
На фото: успіхів у змаганнях побажав директор ДПТНЗ "Роменське ВПУ" Павло Помаран та голова журі, соціальний педагог Анжеліка Окіпна
Фото.
На фото: з конкурсною програмою учасників ознайомив вчитель фізичної культури Віктор Савченко
Фото.
На фото: команда викладачів «Колючки»
Фото.
На фото: команда учнів «Форсаж»

Спритність, кмітливість, витримку та ерудицію проявили учасники обох команд під час проведення змагань з перетягування линви, подолання імпровізованої смуги перешкод, перенесення фітнес-м’ячів без допомоги рук, закидання м’яча в баскетбольне кільце на швидкість та інших конкурсів. З непідробним завзяттям учні та викладачі суперничали у естафетах. Остаточний підрахунок підтвердив перемогу з перевагою в один бал учнівської команди «Форсаж».

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: під час різноманітних спортивних змагань

Спортивні ігри викликали бурю позитивних емоцій в учасників та присутніх у спортивній залі вболівальників.

Фото.
На фото: оцінювало змагання журі

Наприкінці свята відбулося нагородження команди-переможниці та вручення заохочувальних солодких призів усім учасникам. Також грамотами та призами відзначені успіхи спортсменів училища, які зайняти призові місця у змаганнях міської та обласної спартакіад. Спонсором заходу традиційно виступив батьківський комітет Роменського ВПУ.

Фото.
На фото: капітани команд під час нагородження призами
Фото.
На фото: учасники команд були нагороджені призами
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: грамотами та призами були відзначені спортсмени училища, які зайняли призові місця у змаганнях міської та обласної спартакіад

Вся влада – учнівській раді

У рамках Тижня учнівського самоврядування лідери учнівського самоврядування Роменського ВПУ приступили до виконання адміністративних обов’язків та проведення уроків. Виконуючи функції керівників провідних служб навчального закладу, учні на власному прикладі переконалися як не просто бути відповідальним управлінцем, приймати зважені рішення, піклуватися про учнівський та педагогічний колективи і забезпечувати комфортні умови для навчання учнів та роботи викладачів. Цей обмін беззаперечно вплине на формування в його учасників активної життєвої позиції, сприятиме реалізації їх лідерського потенціалу та вихованню майбутніх фахівців органів місцевого самоврядування.

Фото 1.
Фото 2.
На фото: заступник директора Роменського ВПУ побажала активістам Учнівської ради успіхів
Фото 3.
Фото 4.
Фото 5.
Фото 6.
Фото 7.
Фото 8.
Фото 9.
Фото 10.
Фото 11.
Фото 12.
Фото 13.
Фото 14.
Фото 15.
Фото 16.
Фото 17.
Фото 18.
На фото: лідери учнівського самоврядування навчального закладу під час виконання адміністративних обов’язків

Активісти учнівської ради на один урок помінялися ролями з викладачами, щоб на собі відчути, що таке педагогічна діяльність.

Фото 19.
Фото 20.
Фото 21.
Фото 22.
Фото 23.
Фото 24.
Фото 25.
Фото 26.
Фото 27.
Фото 28.
Фото 29.
Фото 30.
На фото: під час проведення уроків учнями училища

Протягом дня представники учнівської ради провели опитування «Як покращити роботу учнівського самоврядування». А після уроків, за підтримки психологічної служби училища, учні групи ПП-3 провели годину спілкування для викладачів навчального закладу на тему «Мобінг». Протягом години присутні обговорювали можливі прояви мобінгу і заходи з протидії проявів цього ганебного явища у нашому навчальному закладі.

Фото 31.
Фото 32.
Фото 33.
Фото 34.
На фото: представники учнівської ради разом обговорювали питання "Як покращити роботу учнівського самоврядування" та провели відповідне опитування

Скажи НІ сучасному рабству

2 грудня у містах України й за межами нашої держави пройшли акції, спрямовані на підвищення активності з протидії торгівлі людьми. Учні Роменського ВПУ також приєднались до відзначення Міжнародного дня боротьби за скасування таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.

Учнівська рада провела акцію «Скажи НІ сучасному рабству». Учні розмістили на карті світу білі стрічки на фоні країн, у яких масштаби торгівлі людьми особливо вражаючі чи значно зросли за останні роки, а вирішення цієї проблеми потребує об’єднання зусиль світової громадськості.

Нагадаємо, дізнатися більше про безпечні поїздки за кордон можна за посиланнями http:/www.stoptrafficking.org/та http://www.527.org.ua/ або за телефоном національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527, 0-800-505-501.

Фото 1.
Фото 2.
Фото 3.
Фото 4.
Фото 5.
На фото: у ході акції «Скажи НІ сучасному рабству»

День боротьби зі СНІДом в Роменському ВПУ

1 грудня увесь світ відзначав День боротьби зі СНІДом.

Саме тому психологічною службою ДПТНЗ «Роменське ВПУ» було проведено виховну профілактичну роботу з учнями на тему "Зупинемо СНІД разом" з метою довести інформацію про масштаби проблеми ВІЛ/СНІД у світі та Україні, сформувати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей, сприяти усвідомленню шляхів запобігання розповсюдженню ВІЛ та подолання наслідків епідемії. Головний заклик - вести здоровий спосіб життя та не бути байдужими до горя і негараздів людей з ВІЛ/СНІД!

Активісти учнівського самоврядування провели акцію, у ході якої молоді ентузіасти у холі училища роздавали всім охочим червоні стрічки – символи підтримки, взаєморозуміння та примирення з людьми з ВІЛ-позитивним статусом, поширювали серед учнів, викладачів та співробітників закладу інформаційні матеріали з відомостями про профілактику, перебіг і шляхи передачі ВІЛ. Протягом дня всі мали змогу переглянути соціальні ролики за даною тематикою.

Фото
Фото
Фото
Фото
Фото 5.
Фото 6.
Фото 7.
Фото 8.
Фото 9.
Фото 10.
Фото 11.
Фото 12.
Фото 13.
Фото 13.
На фото: акція "Червона стрічка" як символ підтримки, взаєморозуміння та примирення з людьми з ВІЛ-позитивним статусом

Тиждень толерантності

У 1995 році ЮНЕСКО проголосила 16 листопада Міжнародним днем толерантності. Цього дня ухвалена Декларація принципів терпимості, пізніше відображених у Загальній декларації прав людини, яка закріпила неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього. У різних країнах світу пройшли акції, спрямовані проти різноманітних форм утиску та проявів нетерпимості.

Учні та педагоги Роменського ВПУ долучилися до святкування дня толерантності. Протягом тижня у групах проведені тематичні виховні години та заходи. 18 листопада лідери учнівського самоврядування разом із соціальним педагогом А. Окіпною та практичним психологом Н. Радчук провели загальноучилищні акції «Квітка толерантності», «Рука підтримки» «Толерантність - це» «Подаруй усмішку». Всі учасники отримали пам’ятку «Умій володіти собою» з інформацією про формування толерантної поведінки. Під час бліцопитування на запитання «Що треба зробити, щоб наш навчальний заклад став простором толерантності?», «Щоб відношення між нами стали як можна більш толерантними?» учні впевнено відповідали: співчувати, розуміти інших, прощати, поважати, підтримувати, бути милосердними, доброзичливими, готовими до примирення.

Сподіваємося, що висновки, зроблені учасниками заходів тижня толерантності, стануть основою взаємин в учнівському колективі, допоможуть зберігати терпимість та дотримуватися принципів рівноправності, прийнятих у світовій практиці взаємовідносин.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: тиждень толерантності

Збір лідерів учнівського самоврядування

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області 14 листопада 2019 року на базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» відбувся збір лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумщини «Учнівське самоврядування – гідний партнер у демократичному управлінні навчальним закладом». Делегатами збору стали представники учнівських рад з 27 навчальних закладів П(ПТ)О області. Серед поважних гостей заходу – координатор діяльності ОРЛУС ЗП(ПТО) області І.В. Кіхтенко, директор НМЦ ПТО у Сумській області Н.Ю. Самойленко, методист НМЦ ПТО Г.І. Докторович.

За програмою проведення збору підведено підсумки діяльності та оголошено результати виборів керівного складу ОРЛУС ЗП(ПТО) Сумської області. Під час інавгурації учениця Роменського ВПУ Скрипка Катерина, новообраний Президент ОРЛУС, склала присягу та отримала кубок. Присутні взяли участь у обговоренні плану роботи ОРЛУС ЗП(ПТО) Сумської області на 2019-2020 навчальний рік, який підписали Президент ОРЛУС та представник НМЦ ПТО.

Фото.
Фото.
Фото.
На фото: збір лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумщини «Учнівське самоврядування – гідний партнер у демократичному управлінні навчальним закладом»

Практичний психолог ДПТНЗ «Роменське ВПУ» провела заняття для лідерів учнівського самоврядування на тему «Змінити майбутнє на краще», під час якого визначені головні цілі у роботі лідера, розроблено алгоритм роботи учнівського самоврядування у професійному (професійно-технічному) навчальному закладі, розмежовано напрямки роботи під час виконання запланованих акцій.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: заняття для лідерів учнівського самоврядування на тему «Змінити майбутнє на краще»

Для координаторів учнівського самоврядування ЗП(ПТО) на базі Центру військово-патріотичного виховання керівник Центру О.О. Гордієнко та фельдшер Роменського ВПУ Л.В. Салій провели практичний семінар-тренінг «Надання першої домедичної допомоги». Після тренінгу Методист НМЦ ПТО у Сумській області Г.І. Докторович звернула увагу гостей на особливості ведення документації Центрів військово-патріотичного виховання.

Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
Фото.
На фото: практичний семінар-тренінг «Надання першої домедичної допомоги»

Після підбиття підсумків роботи збору молоді лідери повернулися до своїх навчальних закладів, де протягом року працюватимуть над виконанням плану роботи ОРЛУС ЗП(ПТО) Сумської області.

Фото.
На фото: фото на згадку

Святкування Хеловіну

В останній день жовтня в училищі пройшов тематичний костюмований вечір відпочинку, який підготували і провели представники учнівського самоврядування за підтримки заступника директора з виховної роботи Гулак І. В. Тема вечора - Хелловін. Це “несвяте свято”, яке ще зовсім недавно широко святкували лише в США, тепер має популярність і в Україні.

За програмою вечора відбулися конкурси на кращий святковий костюм та макіяж. Романченко Надія (група КК-3) продемонструвала найвишуканіший мейкап, а Рябенька Лідія (група КК-3) зустрічала Відьо́мську ніч у найоригінальнішому костюмі. Переможці, крім неймовірних емоцій, отримали грошові винагороди.

Вечір продовжився дискотекою та веселими розвагами, які організатори підготували для шанувальників цього дещо дивного свята.

Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
На фото: святкування Хеловіну в Роменському ВПУ

Відповідальне ставлення до тварин

Інформація про випадки жорстокого поводження з тваринами все частіше потрапляє у пресу і випуски теленовин. Бездушні нелюди «заливають» в Інтернет відео знущання над беззахисними чотирилапими. Прикро, що авторами такого контенту стають підлітки.

У Роменського ВПУ проведені профілактичні заходи з метою запобігання жорстокого поводження з тваринами. На виконання рішення засідання методичної комісії класних керівників у всіх навчальних групах пройшли виховні години на тему «Відповідальне ставлення до тварин». Учні переглянули тематичний відеоролик «Захисти свого улюбленця», взяли участь у годинах спілкування.

Для учнів гуртожитку практичним психологом та соціальним педагогом проведено консультації на тему «Ми відповідаємо за тих, кого приручили» та «Адміністративна відповідальність»

Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
На фото: виховні години на тему «Відповідальне ставлення до тварин»

Обрано Президента лідерів учнівського самоврядування професійних (професійно-технічних) навчальних закладів Сумської області

У кожної генерації є свої лідери – люди, які визначають обличчя часу, змінюють життя, активно впливають на його зміни.

Нещодавно відбулися вибори керівного складу обласної ради лідерів учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О Сумщини. За підсумками голосування із 27 претендентів з числа активної учнівської молоді професійних (професійно-технічних) навчальних закладів області Президентом ОРЛУС ЗП(ПТ)О Сумщини стала Катерина СКРИПКА, учениця Роменського вищого професійного училища.

Катерина Скрипка, учениця групи КК-2, – справжній лідер учнівського самоврядування нашого навчального закладу, адже вона учасник і організатор усіх свят, колективних справ, творчих конкурсів, спортивних змагань, ведуча урочистих лінійок. Вона розумна, талановита, активна, відповідальна і товариська.

Учнівський та педагогічний колектив Роменського ВПУ вітає Катерину Скрипку та бажає їй невичерпної енергії, незмінних успіхів у всіх починаннях та задоволення від результатів своєї праці. Віримо, що її цілеспрямованість та відповідальність стануть надійною запорукою розвитку учнівського самоврядування на обласному рівні.

Фото
На фото: Катерина Скрипка, Президент ОРЛУС ЗП(ПТ)О Сумщини

Тиждень протидії булінгу

Соціальна нестабільність у сучасному суспільстві спричинила появу відхилень у поведінці підлітків. Поряд з підвищеною тривожністю, духовною спустошеністю, байдужістю і цинізмом, особливу увагу привертають жорстокість та агресія у стосунках, проблема насильства у підлітковому середовищі, що отримала назву «шкільне цькування», а у міжнародній термінології – булінг.

З 16 до 20 вересня в рамках правопросвітницького проєкту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» проходив Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. По всій країні відбулися різноманітні просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу щодо таких аспектів: запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування), формування в суспільстві небайдужості та нетерпимості до цього явища.

З метою ознайомлення учнів із поняттям «булінг», визначення ознак жертв цькувань і методами профілактики виникнення та подолання проявів булінгу в ДПТНЗ «Роменське ВПУ» проведено Тиждень протидії булінгу. Педагогами проведені тематичні виховні години, бесіди, дискусії та лекторії у всіх навчальних групах.

У групі АСЕ-1 (класний керівник Дівенко І.О.) проведено заняття з елементами тренінгу «Протидія булінгу». Учні ознайомилися з поняттям булінг, його видами та проявами, розвивали навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування.

Класний керівник групи АСЕ-3 Мартинішина Ю.Ю. провела профілактичний захід з елементами тренінгу під назвою: «СТОП – БУЛІНГ: попередження жорстокості та насильства». Під час заходу були використані ситуаційні вправи, які дали змогу отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки, ознайомилися із рекомендаціями та порадами щодо боротьби з булінгом в училищі.

Під час виховного заходу «Спілкування між однолітками» у групі КК-1 (класний керівник Сененко А.А.) присутні висловлювали свої думки та судження щодо того, як уникнути конфліктних ситуацій. Учні наголошували на тому, що тільки взаємоповага та толерантне ставлення один до одного допоможе уникнути булінгу серед підлітків.

Протягом години спілкування «Зупиними булінг разом!» учні групи МШП-3 (класний керівник Чепурко І.Г.) ознайомилися із нормами міжнародного та українського законодавства щодо прав дитини, отримали поради із захисту своїх прав на рівні держави, сім`ї, навчального закладу. А тренінгові вправа дала змогу хлопцям повірити у власні сили та можливості, щоб не допустити цькування та насильства у групі.

Для учнів гуртожитку практичний психолог Н.А. Радчук підготувала групову консультацію «Насилля та цькування серед підлітків». Підчас консультації учні переглянули відеоролик «Як боротися з булінгом: поради для дітей»

Практичні поради з виявлення та нейтралізації негативного впливу кібербулінгу на підлітків стали результатом жвавої дискусії на тему «Кібербулінг у житті підлітків» у групі АСЕ-2 (класний керівник Жадько І.В.).

17 вересня у групі ПП-1 (класний керівник Окіпна А.В.) пройшов урок-бесіда на тему «Стоп булінг: попередження конфліктів у соціальних мережах». Учні підготували поради, як уникнути різних видів цькування, насильства та виготовили агітаційні листівки.

Ці поради та інша важлива для учнів та педагогів інформація з питань протидії булінгу розміщена на інформаційному стенді училища.

Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
На фото: Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

Свято Першокурсника у Роменському ВПУ!

Роки навчання у закладах ПТО – найщасливіші в житті кожної людини. У них визріває перше кохання, поглиблюється пізнання світу, відбувається становлення особистості та обирається подальший шлях. Із них починається довга й наполеглива дорога пошуків, стверджень і досягнень. 18 вересня 2019 року відбулося у Роменського ВПУ свято, коли молодь радо приймала до себе в сім`ю першокурсників.

Розпочалося все із урочистої лінійки, у ході якої щирі вітання та побажання якнайшвидше влитися в учнівський колектив прозвучали від директора ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Павла Помарана. Він наголосив, що це найкращий час у житті людини, яка робить свої перші самостійні кроки, це неповторної миті, присвячені пошукам істини, творчості, прагненню досконалості. Привітали зі святом «першачків» Роменського ВПУ і члени учнівського самоврядування та вручили символічні Дипломи про присвоєння почесного звання Першокурсника.

Продовжилося свято відпочинком на березі мальовничої річки Роменки, де були веселі ігри, задушевні розмови, різноманітні спортивні змагання і, обов`язково, польова каша. А батьківський комітет Роменського ВПУ приготував для всіх першокурсників солодкі дарунки.

Щасти вам, першокурсники, у навчанні. Залишайтеся такими ж сильними і цілеспрямованими! Будьте наполегливими і не втрачайте можливостей! Пам`ятайте, що кожного дня, кожної хвилини ви навчаєтеся, а здобуваючи нові знання, ми стаємо розумнішими, духовно багатшими.

Фото 1. 18.09.2019
Фото 2. 18.09.2019
На фото: привітання директора Помарана Павла на святковій лінійці
Фото 3. 18.09.2019
Фото 4. 18.09.2019
Фото 5. 18.09.2019
Фото 6. 18.09.2019
Фото 7. 18.09.2019
Фото 8. 18.09.2019
Фото 10. 18.09.2019
Фото 11. 18.09.2019
На фото: Свято першокурсника!