Подати заяву для вступу
ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ УЧИЛИЩА!

Психологічна служба в системі профтехосвіти набуває все більшого змісту і є невід’ємною складовою навчально-виховного процесу.

Робота практичного психолога та соціального педагога реалізовується через виконання ряду функцій, передбачених Положенням про діяльність психологічної служби, та передбачає допомогу всім учасникам навчально-виховного процесу реалізувати першочергове завдання: вивчити та виховати всебічно розвиненого кваліфікованого робітника.

Щороку психологічною службою навчального закладу проводяться ряд заходів щодо реалізації національних, державних та регіональних програм. Зокрема, бесіди, виступи, анкетування про шкідливий вплив тютюнопаління, інформування про дотримання прав дитини, зустрічі з лікарями. За участі активістів учнівського самоврядування проходять різноманітні акції.

До вашої уваги наводимо фрагменти діяльності психологічної служби Роменського ВПУ
Значок WORDДокумент 1;

Значок WORDДокумент 2.

Ми працюємо для Вас щодня (крім вихідних) з 8.00 - 16.45

Скринька довіри – знаходиться на першому поверсі училища

Телефон довіри психологічної служби ДПТНЗ "Роменське ВПУ": 097-10-10-981

Телефон національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501

Телефон національної дитячої «гарячої лінії»: 0-800-500-225

Корисні посилання:

Міністерство освіти і науки України - http://mon.gov.ua/

Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи - http://www.psyua.com.ua/index.php?lang=ua&page=about

Психологічна служба системи освіти України - http://www.psyua.com.ua/

ЗУПИНИМО БУЛІНГ РАЗОМ!

Фото.
Фото.
Фото.

Коротко про діяльність психологічної служби

Методичне об`єднання практичних психологів закладів освіти міста

Одним із основних завдань діяльності психологічної служби міста Ромни у 2019/2020 навчальному році є профілактика та подолання конфліктності й жорстокого поводження, булінгу, кібербулінгу в учнівському середовищі. Саме цій темі було присвячене методичне об`єднання практичних психологів закладів освіти міста, яке відбулося 23 жовтня 2019 року на базі відділу освіти виконавчого комітету Роменської міської ради Сумської області. У засіданні методичного об`єднання взяла участь практичний психолог Роменського ВПУ Радчук Надія. Під час виконання практичних вправ "Відгадай хто", "Чому так стається" спеціалісти психологічної служби систематизували свої знання з даної теми. Працюючи в групах, учасники методичного об`єднання обговорили ситуації булінгу, які можуть статися в закладі та знаходили шляхи захисту та допомоги жертві. Спеціалісти поділилися досвідом роботи щодо профілактики булінгу, кібербулінгу в закладах освіти міста.

Фото
Фото
На фото: методичне об`єднання практичних психологів закладів освіти міста

Відбулося засідання учасників творчої групи практичних психологів з теми «КБОС: загальні положення»

18 вересня на базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» відбулося засідання учасників творчої групи практичних психологів з теми «КБОС: загальні положення».

Головною метою КБОС у закладі є навчання дітей і дорослих безпечній взаємодії у навчально-виховному процесі, а також захист дітей від насильства та зловживань з боку однолітків і дорослих.

Під час зустрічі психологи мали можливість розширити свої знання щодо створення умов для безпечного освітнього середовища, виробити спільний алгоритм дій у вирішенні проблемних ситуацій та визначили роль психологічної служби в реалізації КБОС.

Практичні психологи Радчук Н., Рак Р. та Охріменко К. презентували власний досвід роботи з даного питання. Узагальнила роботу засідання та надала методичні рекомендації по питанню створення безпечного освітнього середовища керівник творчої групи Садовська І.

Фото
Фото
Фото
На фото: засідання учасників творчої групи практичних психологів з теми «КБОС: загальні положення»

Відбулося методичне об`єднання практичних психологів

10 жовтня 2018 року на базі Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбулося методичне об`єднання практичних психологів із теми "Інноваційна діяльність практичного психолога системи освіти", в якому взяли участь від Роменського ВПУ соціальний педагог Прокопенко Т. І. та практичний психолог Радчук Н.А.

На засідання були запрошені заступники директорів шкіл із виховної роботи. Спеціалісти психологічної служби міста, навчаючись самі – навчали та ділилися досвідом з іншими педагогами. Марина Проценко, сімейний психолог ЦРР "АБВГДейка", арт-терапевт, член Східноукраїнської асоціації арт-терапії провела для присутніх онлайн майстер-клас з арт-коучінгу. Практичні психологи ЗОШ № 4 Інна Садовська, ЗОШ № 7 Оксана Завгородня поділилися досвідом використання методів арт-коучінгу у психологічній практиці. Від методиста з психологічної служби Моніки Заглади всі присутні отримали методичні рекомендації щодо психологічного супроводу інноваційної діяльності закладів.

Фото. 17.10.2018
Фото. 17.10.2018
Фото. 17.10.2018
На фото: під час методичного об`єднання практичних психологів із теми "Інноваційна діяльність практичного психолога системи освіти"

У Роменському коледжі КНЕУ відбулося засідання учасників творчої групи практичних психологів

28 вересня на базі Роменського коледжу КНЕУ відбулося засідання учасників творчої групи практичних психологів, в якому взяла участь практичний психолог Роменського ВПУ Радчук Н.А.

Досить результативно та творчо відбулася дана зустріч. Психологи мали можливість поглибити свої знання щодо причин та симптомів «професійного вигорання» педагогів, поділитися власним досвідом та отримати практичні навички роботи з педколективом. Федько С.М., практичний психолог КНЕУ, та Калємі О.В., практичний психолог ДНЗ №3, змістовно висвітлили теоретичні аспекти «професійного вигорання» та продемонстрували практичні вправи для згуртування колективу, релаксації, зняття психологічної напруги.

Фото. 28.09.2018
Фото. 28.09.2018
Фото. 28.09.2018
На фото: під час засідання учасників творчої групи практичних психологів

Cемінар практичних психологів закладів освіти міста

28 березня 2018 року на базі Роменського коледжу КНЕУ відбувся семінар практичних психологів закладів освіти міста з теми: "Комп`ютерна залежність: формування, діагностика, корекція і профілактика".

Методист з психологічної служби Моніка Заглада та практичні психологи Надія Радчук, Вікторія Шевченко, Наталія Терещенко ознайомили присутніх з процесом формування субкультури (від клинопису до Інтернету); розглянули питання Інтернет та мобільної залежності у дітей та підлітків; поняття "селфізму": причини і профілактика.

Сергій Федько, практичний психолого Роменського коледжу КНЕУ, поділився досвідом з питання діагностики комп`ютерної залежності підлітків та молоді і провів діагностичне обстеження спеціалістів психологічної служби на предмет комп`ютерної та мобільної залежності.

Під час роботи в групах практичні психологи сформували банк діагностичних методик та корекційно-розвиваючих програм щодо профілактики Інтернет-залежності підлітків та молоді.

Спеціалісти відзначили практичну користь отриманих знань.

фото 2. 02.04.2018
На фото: виступ практичного психолога училища Н.А. Радчук на тему «Формування комп`ютерної субкультури»
фото 1. 02.04.2018
На фото: учасники семінару практичних психологів закладів освіти міста з теми: "Комп`ютерна залежність: формування, діагностика, корекція і профілактика"

14 лютого 2018 р. проведено творчий звіт практичного психолога Радчук Н. А.

14.02.2018 р. на базі Роменської ЗОШ І-ІІ ступенів №6 відбулося методичне об`єднання практичних психологів закладів освіти міста на тему: «Навички кризового консультування та розвиток психологічної стійкості до стресу у дітей».

На заході була присутня методист психологічної служби м. Ромни Заглада Моніка Миколаївна та практичні психологи загальноосвітніх шкіл м. Ромни.

Методист ознайомила присутніх із поняттям стресу, причинами його виникнення, фазами та основними ознаками. Спеціалісти Гладченко Л. П., Рак Р. Г., Супрун Н.В., Музика І.В. поділилися досвідом роботи з питань подолання стресу в дітей, батьків та педагогічних працівників.

Також на засіданні присутні заслухали творчий звіт практичного психолога Роменського ВПУ Радчук Надії Анатоліївни, який відображав систему роботи психолога. Нею були представлені методичні напрацювання: розробки, буклети, порадники, авторська програма циклу занять для підлітків «Поговоримо про…».

Виступ Надії Анатоліївни супроводжувався презентацією, в якій було докладно проаналізовано кожен напрямок роботи практичного психолога, розкрито тісну взаємодію з учасниками навчально-виховного процесу та адміністрацією навчального закладу.

Присутні колеги та методист психологічної служби Заглада М. М. відзначили суттєві напрацювання Радчук Н. А. в різних напрямках роботи практичного психолога, її високий професіоналізм та компетентність.

Фото 1. 17.02.2018
Фото 2. 17.02.2018
На фото: під час методичного об`єднання практичних психологів закладів освіти міста на тему: «Навички кризового консультування та розвиток психологічної стійкості до стресу у дітей»

Засідання творчої групи психологів

21 березня практичний психолог Роменського ВПУ Надія Радчук взяла участь в засіданні творчої групи психологів (керівник - Садовська І.В.), яке відбулося в Роменській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4.

Учасники проаналізували вплив Інтернету на формування емоційно-вольової сфери, фізіологічного та психічного здоров’я дітей (дослідження Федька С.М. – практичного психолога КНЕУ), методи корекції комп’ютерної залежності та причини її виникнення. Акцентували увагу на необхідності розвитку у дітей навичок ефективного користування Інтернетом. Садовська І.В. провела майстер-клас з використання сервера Kahoot як одного із методів підвищення мотивації до навчання.

Янголь Г.Я., практичний психолог ДНЗ №1, разом з учасниками засідання створили карту «Норми користування камп’ютером за віком».

Створено банк діагностичного інструментарію з даного питання, опрацьовано арт-терапевтичні техніки «Нові планети», «Сім’я в образах квітів» (майстер-клас Садовської І.В.).

фото 1. 25.03.2018
фото 2. 25.03.2018
На фото: під час засідання творчої групи психологів

Члени Учнівської ради разом з психологічною службою училища провели акції "Дерево здоров`я" та "Міняємо цигарки на цукерки"

5 грудня 2017 року центром здорового способу життя Учнівської ради разом з психологічною службою Роменського ВПУ (практичний психолог Радчук Н. А. та соціальний педагог Прокопенко Т. І.) було проведено акцію «Міняємо цигарки на цукерки», під час якої юнаки та дівчата мали змогу обміняти цигарки, що є смертельною небезпекою для організму молодої людини, на солодке здорове життя у вигляді цукерки. Такий метод боротьби з куріями є доволі цікавим, і надзвичайно приємно, що наша молодь поставилася до нього з розумінням.

Фото 16. 12.12.2017
На фото: члени центру здорового способу життя Учнівської ради вже не перший рік проводять в училищі акцію «Міняємо цигарки на цукерки»
Фото 17. 12.12.2017
Фото 18. 12.12.2017
Фото 19. 12.12.2017
Фото 20. 12.12.2017
Фото 21. 12.12.2017
На фото: багато учнів Роменського ВПУ приєдналися до проведення акції "Міняємо цигарки на цукерки"

У процесі заходу члени Учнівської ради розповідали про шкідливість нікотинової залежності та її негативний вплив на здоров’я людини. Це отримало позитивні відгуки, й, можливо, підштовхнуло когось до рішення позбавитися пагубної звички.

Фото 22. 12.12.2017
Фото 23. 12.12.2017
Фото 24. 12.12.2017
Фото 25. 12.12.2017
Фото 26. 12.12.2017
На фото: учасники акції розламали свої цигарки, отримавши при цьому цукерку, та з цього дня пообіцяли позбутися пагубної звички
Фото 27. 12.12.2017
На фото: члени Учнівської ради та практичний психолог Роменського ВПУ Радчук Н. А. під час акції "Міняємо цигарки на цукерки"
Фото 28. 12.12.2017
На фото: результати акції, проведеної центром здорового способу життя

Також цього дня активісти провели акцію «Дерево здоров’я», метою якої було привернення уваги молоді на найголовніше в житті будь-якої людини, а особливо підлітка - це здоров’я. Члени Учнівської ради розповідали учням навчального закладу як важливо бути здоровим та фізично повноцінним, та закликали вести здоровий спосіб життя. У свою чергу, учні Роменського ВПУ висловлювали свою думку з приводу даного питання, розміщуючи свої визначення «Здоров’я – це…» на символічному «Дереві здоров’я».

Фото 1. 12.12.2017
Фото 11. 12.12.2017
На фото: лідери учнівського самоврядування розповідали про важливість здоров`я та закликали молодь вести здоровий спосіб життя
Фото 2. 12.12.2017
Фото 3. 12.12.2017
Фото 4. 12.12.2017
Фото 5. 12.12.2017
Фото 6. 12.12.2017
Фото 7. 12.12.2017
На фото: учні та викладачі із задоволенням взяли участь в акції "Дерево здоров`я"
Фото 8. 12.12.2017
Фото 9. 12.12.2017
Фото 10. 12.12.2017
Фото 12. 12.12.2017
Фото 13. 12.12.2017
Фото 14. 12.12.2017
На фото: учасники акції висловлювали свою думку про те, що означає бути здоровим
Фото 15. 12.12.2017
На фото: члени Учнівської ради Роменського ВПУ разом з практичним психологом Радчук Н. А. та соціальним педагогом Прокопенко Т. І.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня в Роменському ВПУ стартував Тиждень учнівського самоврядування, у рамках якого заплановано проведення членами Учнівської ради безліч різноманітних акцій, заходів, конференцій.

Розпочали Тиждень проведенням акції «Червона стрічка», приуроченої до Дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими. Активісти училища разом з практичним психологом Роменського ВПУ Радчук Н. А. роздавали учнівському та педагогічному колективам червоні стрічки - символи боротьби зі СНІДом та закликали бути толерантними з ВІЛ-інфікованими людьми. В свою чергу, учасники акції із задоволенням одягли червоні стрічки на знак толерантності до людей, що живуть із ВІЛ/СНІДОМ.

Крім того, члени Учнівської ради роздавали пам’ятки, метою яких є інформування учнів навчального закладу про можливі шляхи передачі ВІЛ-інфекції та засоби захисту, вивчення та розуміння проблеми ВІЛ/СНІДу, розкриття питання толерантності по відношенню до ВІЛ-інфікованих людей.

До вашої уваги фоторепортаж акції «Червона стрічка», проведеної активістами учнівського самоврядування.
Фото 1. 11.12.2017
Фото 2. 11.12.2017
Фото 3. 11.12.2017
Фото 4. 11.12.2017
Фото 5. 11.12.2017
Фото 6. 11.12.2017
Фото 7. 11.12.2017
Фото 8. 11.12.2017
Фото 9. 11.12.2017

«Всі ми – різні, всі ми - рівні»

16 листопада, в Міжнародний день толерантності, учні, які проживають в гуртожитку Роменського ВПУ, зібралися на годину спілкування «Всі ми – різні, всі ми - рівні».

Фото 1. 25.11.2017
На фото: під час години спілкування «Всі ми – різні, всі ми - рівні»

Соціальний педагог, вихователь гуртожитку Прокопенко Тетяна Іванівна ознайомили присутніх з поняттям «толерантність», соціальними проявами толерантності й нетерпимості та основними ознаками толерантної людини.

Фото 2. 25.11.2017
На фото: Прокопенко Т. І. поговорила з учнями про поняття "толерантність"

Учні провели дослід з аркушами паперу, який показав, що ми всі дуже різні, але нам, таким різним потрібно жити, навчатися й працювати разом. На кожну літеру слова «толерантність» учні називали риси характеру, притаманні, на їхню думку, толерантній людині. Тож після вивчення якостей, якими повинна володіти толерантна особистість та ознайомлення з основними документами про права людини учням було запропоновано перевірити свої знання під час тесту «Чи проявляєте ви толерантність?».

Фото 3. 25.11.2017
На фото: дослід з аркушами паперу

Обмінявшись враженнями щодо проведеного заходу, учні сформували висновок: «Ми повинні сприймати всіх людей, толерантно поводитись з ровесниками та старшими людьми, з повагою і розумінням сприймати різноманітність культур нашого світу, уважно ставитись один до одного». На завершення кожен учасник заходу побажав один одному бути толерантною людиною, проявляти почуття поваги один до одного, виховувати комунікативну культуру спілкування, адже проживання в гуртожитку без толерантного ставлення неможливе, бо ми всі – різні, але всі рівні в своїх правах.

Фото 4. 25.11.2017
Фото 5. 25.11.2017
На фото: учні назвали риси характеру, притаманні толерантній людині

Соціальний педагог побажала учням зробити один хоч маленький, але важливий крок у розвиток толерантної поведінки та презентувала всім учням пам’ятку про толерантність.

Фото 6. 25.11.2017
Фото на згадку. Година спілкування «Всі ми – різні, всі ми - рівні»

Тиждень толерантності в Роменському ВПУ

16 листопада увесь світ святкує Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього. Цього дня за традицією у різних країнах світу проводяться акції, спрямовані проти різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості.

Фото 13. 24.11.2017
Фото 14. 24.11.2017
На фото: учні Роменського ВПУ взяли активну участь у проведені Тижня толерантності

ДПТНЗ «Роменське ВПУ» теж активно долучився до святкування дня толерантності. Так, в навчальних групах протягом тижня проходили тематичні виховні години та заходи. А 16 листопада лідери учнівського самоврядування з соціальним педагогом Прокопенко Т.І. провели в училищі акцію «Квітка толерантності», під час якої кожен бажаючий міг долучитися до визначення поняття «толерантність». Всі учні отримали від організаторів акції пам’ятку про толерантність «Умій володіти собою» з цікавою та корисною інформацією про формування толерантної поведінки. Під час бліцопитування на питання «Що треба зробити, щоб наш навчальний заклад став простором толерантності?», «Щоб відношення між нами стали як можна більш толерантними?» учні впевнено відповідали: співчувати, розуміти інших, прощати, поважати, підтримувати, бути милосердними, доброзичливими, бути готовими до примирення.

Фото 1. 24.11.2017
Фото 2. 24.11.2017
Фото 3. 24.11.2017
Фото 4. 24.11.2017
Фото 5. 24.11.2017
Фото 6. 24.11.2017
Фото 7. 24.11.2017
Фото 8. 24.11.2017
Фото 9. 24.11.2017
Фото 10. 24.11.2017
Фото 11. 24.11.2017
Фото 12. 24.11.2017
Фото 15. 24.11.2017
Фото 16. 24.11.2017
Фото 17. 24.11.2017
На фото: під час акції «Квітка толерантності»
Фото 18. 24.11.2017
На фото: учні отримали від організаторів акції пам’ятку про толерантність «Умій володіти собою»

Протягом Тижня толерантності учнівським самоврядуванням в Роменському ВПУ була проведена благодійна акція по збору коштів на лікування онкохворого підлітка, мешканця міста Ромни. Всі зібрані кошти серед учнівського та педагогічного колективів були переказані на рахунок батьків юного роменця.

Фото 19. 24.11.2017
На фото: благодійна акція по збору коштів

Сподіваємося, що всі проведені заходи до Міжнародного дня толерантності залишать глибокий слід в душі кожного, допоможуть нам усім зрозуміти, що тільки повага один до одного, взаєморозуміння, терпимість та дотримання рівноправності врятують світ.

«Формування культури спілкування учнів у сім’ї»

18.10.2017 року на базі Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 відбулося методичне об`єднання практичних психологів навчальних закладів міста на тему: «Формування культури спілкування учнів у сім`ї».

Психологічна служба ДПТНЗ «Роменське ВПУ» в особі соціального педагога Прокопенко Т. І. та практичного психолога Радчук Н. А. також взяли активну участь у методичному об’єднанні.

Фото 1. 24.10.2017
На фото: під час методичного засідання практичних психологів навчальних закладів міста

Метою засідання було підвищення рівня компетентності спеціалістів психологічної служби з даного питання; формування навичок конструктивного урегулювання конфліктів; формування вмінь відпрацювання технік виходу з конфліктних ситуацій.

Під час інтерактивної роботи учасники методичного об`єднання ознайомилися з різними методами та технологіями корекції порушень труднощів у спілкуванні підлітків та молоді.

Фото 2. 24.10.2017
На фото: присутні ознайомилися з різними методами та технологіями корекції порушень труднощів у спілкуванні підлітків

Практичний психолог ЗОШ № 7 Завгородня Оксана провела майстер-клас «Застосування фігурок у корекційній, консультаційній роботі з дітьми». Спеціалісти психологічної служби Радчук Н.А., Садовська І.В., Мазур В.С., Гарцарік К.В., Триус В.М., Самілик Т.В. поділилися досвідом роботи з використання різних методів та технологій у роботі з учнями, педагогами, батьками. Це методика «Коло «дитячо-батьківських» взаємин», методика «Спільний малюнок», вправа «Вчимося бачити позитивні наміри дитини», вправа «Якісна похвала», використання асоціативних карток «Я і всі, всі, всі…», «12 архитипів», «Монстрики почуттів», набір карток «Креатив».

Фото 3. 24.10.2017
Фото 4. 24.10.2017
На фото: у ході майстер-класу "Застосування фігурок у корекційній, консультаційній роботі з дітьми"
Фото 5. 24.10.2017
На фото: спеціалісти психологічної служби ділилися своїм досвідом у темі "Формування культури спілкування учнів у сім’ї"

За результатами роботи були розроблені рекомендації для батьків, педагогів, дітей.

Спеціалісти психологічної служби відзначили значущість та практичну користь отриманих під час роботи матеріалів для використання в своїй діяльності.

«Станція призначення - життя». Заходи до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

До проведення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми (18 жовтня) в ДПТНЗ «Роменське ВПУ» були проведені відповідні заходи: розповсюдження серед учнівської молоді буклетів та пам’яток про інформацію, як не стати жертвою торгівців людьми та куди звертатися за допомогою, тематичні виховні години та бесіди з учнями з переглядом відеофільмів.

Соціальним педагогом Прокопенко Т.І. для учнів, що мешкають в гуртожитку, була проведена година спілкування «Люди - не товар». Під час заходу підлітки висловлювали свої думки про поширення проблеми торгівлі людьми серед молодих українців, бо ця проблема одна з найбільш глобальних та серйозних проблем людства. Водночас мільйони людей по всьому світі не усвідомлюють масштабів небезпеки та продовжують жити в полоні стереотипів і міфів. Як наслідок – тисячі з нас потрапляють в тенета сучасних работорговців. Під час години спілкування були розглянуті декілька найбільш поширених міфів про торгівлю людьми. Учні погодились, що одна з найжахливіших проблем XXI сторіччя – торгівля людьми, не лише має загрозливі масштаби та майже всесвітній розмах, а й успішно уживається в людській уяві з десятками міфів. Підлітки переглянули соціальні ролики «Вся правда про торгівлю людьми» та фільм «Станція призначення - життя».

Фото 6. 22.10.2017
На фото: соціальний педагог училища Прокопенко Т. І. під час години спілкування з мешканцями гуртожитку
Фото 3. 22.10.2017
На фото: у ході години спілкування "Люди - не товар" учні переглянули соціальні ролики та фільм

Підсумовуючи зустріч з учнями, соціальний педагог Прокопенко Т.І. побажала підліткам озирнутися довкола та побачити безліч успішних молодих людей, які самостійно побудували в Україні сімейний добробут, кар’єру, досягли успіхів у навчанні та роботі. Можливо, не все у нас так погано, можливо, варто піти іншим шляхом, бо вибір залишається завжди за нами. Головне, бути пильними та вільними. Наприкінці всі учні отримали пам’ятки та буклети з корисною інформацією про торгівлю людьми в Україні.

Фото 2. 22.10.2017
Фото 4. 22.10.2017
На фото: підлітки усвідомили масштаби найжахливішої проблеми XXI сторіччя - торгівля людьми
Фото 5. 22.10.2017
Фото 1. 22.10.2017
На фото: учні отримали цікаві пам`ятки та буклети

«Подаруй посмішку»

На сторінках міжнародного календаря є такий день - Всесвітній день посмішки, що відзначається щороку на початку жовтня. У цей день всіх людей закликають вкрай позитивно впливати на настрій оточуючих, зробити щось приємне своїм рідним і близьким, та й просто перехожим на вулиці, аби ті посміхнулися.

У 2017 році день посмішки припав на 6 жовтня. Тож, члени Учнівської ради ДПТНЗ «Роменське ВПУ» разом з психологічною службою навчального закладу провели цього дня акцію «Подаруй посмішку».

Всі бажаючі мали змогу написати щось приємне чи намалювати смайлик на плакаті, що знаходився на другому поверсі училища. Тільки мегаприємних та позитивних емоцій бажали учасники акції учнівському та педагогічному колективам Роменського ВПУ, й закликали частіше посміхатися, адже «От улыбки хмурый день светлей, от улыбки в небе радуга проснется, поделись улыбкою своей - и она к тебе не раз еще вернется».

Фото 1. 12.10.2017
Фото 2. 12.10.2017
Фото 3. 12.10.2017
Фото 4. 12.10.2017
Фото 5. 12.10.2017
Фото 6. 12.10.2017
Фото 7. 12.10.2017
Фото 8. 12.10.2017
Фото 9. 12.10.2017
Фото 10. 12.10.2017
На фото: учнівський та педагогічний колективи Роменського ВПУ під час акції "Подаруй посмішку"

Година спілкування з представниками правоохоронних органів

13 вересня у Роменському ВПУ відбулася зустріч старшого інспектора ювенальної поліції Ситника Д. М. з учнями училища, які проживають у гуртожитку. Такі зустрічі є традиційними. Представники правоохоронних органів відвідують учнів училища, спілкуються на правову тематику, проводять бесіди з тими, які схильні до девіантної поведінки.

Фото 2. 22.09.2017
На фото: старший інспектор ювенальної поліції Ситник Д. М.

Під час чергової зустрічі правоохоронець розповів про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх за скоєні злочини та правопорушення. Учням училища нагадали правила громадського порядку, поінформували про відповідальність за їх порушення.

Фото 1. 22.09.2017
На фото: мешканці гуртожитку Роменського ВПУ під час зустрічі

Наголосив інспектор про заборону неповнолітніми вживання алкогольних напоїв та куріння в громадських місцях.

Мешканці гуртожитку підняли питання про випадки шахрайських дій серед неповнолітніх з банківськими картками.

Під час зустрічі учні задавали питання, на які отримували вичерпну змістовну інформацію.

«В житті багато перешкод»

З початком нового 2017-2018 навчального року в ДПТНЗ «Роменське ВПУ» розпочали проводити виховні години, що є однією з найпоширеніших форм організації виховної роботи в навчальному закладі.

Така форма роботи вчителя сприяє формуванню дружних взаємовідносин у колективі, прищеплює учням навики планування спільної роботи, виховує позитивні риси характеру, сприяє розвитку мовлення та умінню спілкуватися, висловлювати свою думку, розвивати інтерес до активізації пізнавальної діяльності, формувати організаторські уміння і навички тощо.

Тож виховні години в Роменському ВПУ вже давно стали традиційними і проводяться щотижня. Згідно графіку після уроків класні керівники зі своїми учнями спілкуються, планують позаурочний час, розглядають поведінку своїх одногрупників, актуальні теми навчання та виховання.

11 вересня 2017 року виховна година на тему «В житті багато перешкод», присвячена Всесвітньому дню запобігання самогубствам, пройшла в групі ПП-1 (продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів). Провела її класний керівник, практичний психолог училища Радчук Надія Анатоліївна. У ході виховної години учні разом з класним керівником поговорили про значення і цінність життя людини; спробували визначити причини суїцидів, їх мотиви і наслідки; під час невеличкого тренінгу вчилися бачити в життєвих негараздах лише тимчасові труднощі і бажання долати їх; переглянули актуальні відеоролики.

Фото 1. 12.09.2017
Фото 2. 12.09.2017
На фото: під час виховної години з учнями групи ПП-1

Стоп суїцид! Всесвітній день запобігання самогубствам

Часто у підліткову віці молодь стикається з безліччю проблем, які впливають на їх емоційний стан та психіку. Деякі підлітки просто замикаються у собі, не зумівши вистояти перед проблемою і, на їх думку, найліпший вихід – це самогубство. На жаль, це страшне слово стало в сучасному світі дуже вживаним, адже за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, загальна кількість смертей від суїциду зараз наближається до мільйона на рік.

З метою профілактики суїцидального ризику в учнівському середовищі, підвищення обізнаності учнів щодо надання підтримки та допомоги одноліткам, які опинилися у складній ситуації, створення безпечного та сприятливого середовища в навчальному закладі 11 вересня 2017 року в ДПТНЗ «Роменське ВПУ» працівниками психологічної служби спільно з лідерами учнівського самоврядування було проведено ряд акцій.

Зокрема, в Роменському ВПУ пройшла традиційна акція «Колекція теплих слів». Учні та викладачі записували на ватмані приємні слова та побажання, від яких на душі стає радісніше та веселіше, які можуть підтримати у скрутну хвилину, змусити посміхнутися.

Фото 17. 11.09.2017
Фото 6. 11.09.2017
Фото 2. 11.09.2017
Фото 10. 11.09.2017
Фото 7. 11.09.2017
На фото: у ході акції "Колекція теплих слів"

Згуртувала всіх і акція «Місце для посмішки», під час якої учасники зображували на плакаті посмішку чи смайлик, що символізувало гарний та сонячний настрій, незважаючи на погоду чи проблеми в житті.

Фото 18. 11.09.2017
Фото 1. 11.09.2017
Фото 3. 11.09.2017
Фото 4. 11.09.2017
Фото 5. 11.09.2017
Фото 8. 11.09.2017
На фото: "Завжди май у своєму житті місце для посмішки" - так закликали члени Учнівської ради учасників акції

«Щаслива мить життя» - саме таку назву мала фотосесія, у ході якої фіксували радісну посмішку та щасливу мить життя усі бажаючі. По закінченню фотосесії всі знімки були передані для створення слайд-шоу членами учнівського самоврядування, що буде транслюватися на телеекрані в холі училища.

Фото 19. 11.09.2017
Фото 11. 11.09.2017
Фото 12. 11.09.2017
Фото 13. 11.09.2017
Фото 20. 11.09.2017
Фото 14. 11.09.2017
Фото 15. 11.09.2017
На фото: фотосесія "Щаслива мить життя"
Фото 9. 11.09.2017
Фото 16. 11.09.2017
Фото на згадку. Члени Учнівської ради ДПТНЗ "Роменське ВПУ"

Увага!
Якщо у вас виникли невідкладні проблеми, які ви не можете вирішити без сторонньої допомоги; стурбовані своїми особистими стосунками з найріднішою людиною, чи відчуваєте творчий спад і потребуєте перегляду свого розпорядку з точки зору раціонального розподілу часу, чи просто необхідно виговоритися; хочете розібратися у своїх психологічних проблемах, покращити свій настрій, визначитися у прийнятті важливого для Вас рішення; якщо у вас назріває конфліктна ситуація з батьками, важко знайти спільну мову з друзями чи порозумітися з викладачами; якщо, ви зіткнулися з труднощами у навчанні: не можете адаптуватися у новому колективі, побоюєтеся виступати перед великою аудиторією, невпевнені у своєму виборі тощо – звертайтеся до психологічної служби ДПТНЗ «Роменське ВПУ», де соціальний педагог та практичний психолог завжди з радістю Вам допоможуть.
Психологічна служба працює для Вас щодня (крім вихідних) з 8.00 - 17.00. Скринька довіри – знаходиться на першому поверсі училища.

Психологічний кабінет училища – один з кращих!

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації «Про проведення обласного огляду-конкурсу на кращий психологічний кабінет професійно-технічних навчальних закладів», що проводиться з метою удосконалення матеріально-методичного забезпечення діяльності практичних психологів професійно-технічних навчальних закладів, підвищення якості та ефективності їх роботи, протягом квітня-травня 2017 року проведено огляд-конкурс серед психологічних кабінетів професійно-технічних навчальних закладів області.

Для участі в конкурсі заявлено 10 конкурсних матеріалів.

Журі огляду-конкурсу відзначило, що представлені психологічні кабінети здебільшого відповідають вимогам щодо загального оформлення та санітарно-гігієнічних, технічних, естетичних норм. Психологічні кабінети забезпечено документацією, навчально-методичними та обліково-статистичними матеріалами для службового використання, оснащено необхідними меблями для ефективної реалізації всіх напрямків психологічної роботи. У поданих матеріалах наявні діагностичний та корекційно-розвивальний інструментарій, що використовується спеціалістами.

Фото 1. 24.05.2017
Фото 2. 24.05.2017
На фото: кабінет психолога Роменського ВПУ

Заслуговує на увагу естетичне оформлення матеріалів, представлених ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище».

Фото 3. 24.05.2017
Фото 4. 24.05.2017
Фото 5. 24.05.2017
На фото: під час занять в кабінеті психолога

У результаті обласного огляду-конкурсу на кращий психологічний кабінет професійно-технічних навчальних закладів - ДПТНЗ «Роменське ВПУ» зайняв ІІ місце.

VІ обласний психологічний форум «Психологічні горизонти: теоретичний потенціал та практичні інновації»

Наприкінці квітня на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, у рамках проведення обласного Тижня психології освіти-2017, навчально-методичним центром психологічної служби Сумського ОІППО проведено VІ обласний психологічний форум.

У роботі форуму взяли участь практичні психологи, соціальні педагоги, методисти з психологічної служби із районів, міст області та об’єднаних територіальних громад, а також науковці вищих навчальних закладів: Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та СДПУ імені А.С.Макаренка. Усього у Форумі взяли участь 200 осіб. Не оминула заходу і практичний психолог ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Надія Радчук.

Фото 1. 30.04.2017
Фото 2. 30.04.2017
Фото 3. 30.04.2017
Фото 4. 30.04.2017
На фото: під час офіційного відкриття VІ обласного психологічного форуму

Під час форуму проведено 10 майстер-класів та панельну дискусію «Соціальні мережі: простір для спілкування чи прихована небезпека».

На майстер-класах учасники мали змогу ознайомитися з сучасними техніками надання психологічної допомоги дітям та дорослим, методами регуляції емоційного стану особистості, використанням казкотерапії у роботі з молодшими школярами, технологією психологічного консультування в коучінгу тощо.

Фото 5. 30.04.2017
Фото 6. 30.04.2017
Фото 7. 30.04.2017
Фото 8. 30.04.2017
Фото 9. 30.04.2017
Фото 10. 30.04.2017
Фото 11. 30.04.2017
Фото 12. 30.04.2017
Фото 13. 30.04.2017
На фото: у ході майстер-класів

Як зазначили учасники, Форум став одночасно навчанням, практичним посібником та приємним спілкуванням у колі однодумців.

«Психологічний супровід педагога загальноосвітньої школи під час атестації»

Нещодавно на базі ЗОШ №10 відбулося методичне об`єднання практичних психологів міста Ромни. Психологи поспілкувалися на тему: «Психологічний супровід педагога загальноосвітньої школи під час атестації». Відвідала методичне об’єднання практичний психолог ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Надія Радчук.

Фото 1. 29.04.2017
Фото 2. 29.04.2017
Фото 3. 29.04.2017
На фото: психологи міста Ромни під час методичного об`єднання

Атестаційний період — надзвичайно важливий етап діяльності навчального закладу. Атестація відіграє важливу роль у становленні, згуртуванні та вихованні творчого колективу. Атестація педагогічних працівників спрямована на підвищення кваліфікації, професіоналізму, майстерності вчителя та покликана стимулювати його педагогічну діяльність, інтелектуальний розвиток та творчий потенціал. В атестаційний період педагог постійно відчуває напруження, стурбованість і стрес, що усклад¬нює взаємодію з ним. Тож, гармонійне поєднання роботи методичної та психологічної служб у період підготовки та проходження атестації педагогічним працівником допомагає педагогові психологічно налаштуватися та гідно пройти атестацію.

Психологи міста Ромни обговорили питання вибору методів роботи з педагогом, структури роботи практичного психолога з педагогічними працівниками, які атестуються, етапи взаємодії, умови реалізації психологічного супроводу тощо. При цьому, наголосили на основних завданнях та формах роботи практичного психолога під час атестації педагогічних працівників, серед яких: створення умов для психологічної підтримки; надання допомоги вчителю у можливості зрозуміти свої обмеження, сильні та слабкі сторони; надання рекомендацій для врахування індивідуально-психологічних особливостей педагога; допомога у розв’язанні професійних та особистісних проблем; робота над створенням сприятливого психологічного клімату у шкільному колективі.

Фото 4. 29.04.2017
Фото 5. 29.04.2017
Фото 6. 29.04.2017
Фото 7. 29.04.2017
На фото: у ході обговорення питань порядку денного

«Організація та надання психологічної допомоги дітям та сім’ям вимушених переселенців»

Нещодавно на базі СЗОШ №2 відбулося методичне об`єднання практичних психологів міста Ромни. Психологи поспілкувалися на тему: «Організація та надання психологічної допомоги дітям та сім`ям вимушених переселенців».

Фото 2. 24.02.2017
На фото: практичні психологи міста Ромни під час методичного об`єднання

Так, в умовах, яка нині склалася на Україні, коли люди зі сходу країни масово покидають свої домівки та переїжджають на іншу територію, будь-який громадянин і особливо психологи мають бути готові до того, щоб допомогти та підтримати вимушених переселенців. Адже, практично кожна переміщена особа переживає травмуючу подію і надовго залишається у стані тривалого стресу. Наслідки ж «непропрацьованих» психологічних травм можуть датися взнаки і через багато років. Тому надзвичайно важливо допомагати вимушено переміщеним громадянам долати не тільки фізичні, матеріальні труднощі, а й психологічні.

У ході методичного об`єднання практичні психологи міста Ромни торкнулися таких питання як основні переживання вимушених переселенців, надання психологічної допомоги сім`ям вимушених переселенців, групова робота з подолання страхів у дітей вимушених переселенців, індивідуальна та групова робота з дітьми-переселенцями.

Фото 4. 24.02.2017
На фото: психологи обговорили питання як же допомогти дорослим та дітям, які були змушені виїхати із окупованої території на сході країни

Практичний психолог ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Надія Анатоліївна Радчук, яка також побувала на зібранні, виступила із доповіддю «Основні переживання та проблеми дітей переселенців», й зосередила увагу присутніх на симптомах та наслідках травми, які пережили діти із вимушено переселених сімей, шляхах подолання дезадаптації. Наголосила на що варто звернути увагу психологам та педагогічним працівникам навчального закладу і як допомогти дітям вимушених переселенців.

Фото 1. 24.02.2017
Фото 3. 24.02.2017
На фото: із доповіддю «Основні переживання та проблеми дітей переселенців» виступила практичний психолог ДПТНЗ "Роменське ВПУ" Надія Радчук
Фото 5. 24.02.2017
На фото: для наочності використовували під час засідання відеопрезентації та відеоролики

Зустріч з мешканцями гуртожитку училища

Днями в Роменському ВПУ відбулися збори з мешканцями гуртожитку. Провела зустріч практичний психолог училища Надія Радчук.

Фото 1. 23.02.2017
На фото: під час зборів з мешканцями гуртожитку Роменського ВПУ

Зокрема обговорювали питання дотримання правил проживання в гуртожитку, надання належних умов проживання учням. Зупинилися і на питанні розважально-виховної діяльності мешканців гуртожитку в позаурочний час.

Крім того, практичний психолог провела опитування серед мешканців гуртожитку училища, щоб визначити, чи подобається учням Роменського ВПУ життя в гуртожитку, чи задоволені умовами проживання та харчуванням, чим вони займаються в позаурочний час тощо.

Фото 2. 23.02.2017
Фото 3. 23.02.2017
На фото: з мешканцями гуртожитку було проведено опитування

Після проведення аналізу опитування будуть прийняті відповідні висновки та рекомендації.

«Не дай СНІДу шанс!»

1 грудня увага всього людства прикута до глобальної загрози існування людства – проблеми епідемії ВІЛ/СНІД. Вже протягом кількох років Україна продовжує займати лідируюче місце в Європі по темпах поширення Віл-інфекції. Кількість українців, які живуть з ВІЛ/СНІДом сягає більше 100 тисяч чоловік, серед них понад 10 тисяч - діти. Щодня Віл-інфекція вражає близько 40 громадян країни, 8 - вмирає від СНІДу. Темпи зростання кількості ВІЛ-інфікованих вражають, адже кожні 12 секунд одна людина інфікується, а кожні 16 секунд одна людина помирає…

З метою інформування учнів про можливі шляхи передачі ВІЛ-інфекції та засоби захисту, вивчення та розуміння проблеми ВІЛ/СНІДу, розкриття питання толерантності по відношенню до ВІЛ-інфікованих людей та привернення уваги учнів Роменського ВПУ до проблеми поширення СНІДу в Україні, щорічно в навчальному закладі проходить безліч різноманітних заходів, акцій, лекцій, виховних годин, присвячених даній тематиці.

Цьогоріч за участі активістів центру здорового способу життя Учнівської ради училища було організовано та проведено акцію «Червона стрічка». Протягом дня на першому поверсі навчального закладу лідери самоврядування роздавали учнівському та педагогічному колективам червоні стрічки - символи боротьби зі СНІДом та закликали бути толерантними з ВІЛ-інфікованими людьми. В свою чергу, учасники акції із задоволенням одягли червоні стрічки на знак толерантності до людей, що живуть із ВІЛ/СНІДОМ.

У фойє Роменського ВПУ можна було оглянути стіннівки, присвячені Національній інформаційній кампанії з профілактики ВІЛ/СНІДу «Не дай СНІДу шанс!»

Фото 8. 02.12.2016
Фото 9. 02.12.2016
Фото 10. 02.12.2016
На фото: У ході акції «Червона стрічка»
Фото 11. 02.12.2016
Фото на згадку. Члени учнівського самоврядування ДПТНЗ "Роменське ВПУ"

Будьмо толерантними!

16 листопада все людство відзначає Міжнародний день толерантності. ДПТНЗ «Роменське ВПУ» вкотре приєдналося до відзначення даного свята, що покликане формувати в учнів загальнолюдські моральні цінності, пропагандувати принципи терпимості та розвиток толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процесу.

З нагоди Дня Толерантності в навчальному закладі пройшло безліч цікавих заходів та акцій, які мали на меті привернути увагу до поняття «толерантність». Слід нагадати, що толерантність – це здатність людини сприймати без агресії думки, які відрізняються від власних, а також особливості поведінки та способу життя інших. Терпимість до чужого способу життя, поведінки, звичаїв, почуттів, ідей, вірувань. Толерантність має свій діапазон, виходячи за який, людина втрачає можливість для нормального існування.

Згідно плану заходів, в училищі було проведено акції «Ця рука нікого не вдарить», «Квітка толерантності», «Подаруй усмішку». Практичним психологом навчального закладу проведено опитування на тему «Наскільки Ви терпимі?».

Фото 14. 17.11.2016
Фото 15. 17.11.2016
Фото 16. 17.11.2016
На фото: у ході акції «Ця рука нікого не вдарить»
Фото 22. 17.11.2016
Фото 23. 17.11.2016
Фото 24. 17.11.2016
На фото: учні та викладачі приєдналися до акції «Подаруй усмішку»
Фото 26. 17.11.2016
Фото 32. 17.11.2016
Фото 33. 17.11.2016
На фото: під час акції «Квітка толерантності»

Традиційно, працювала училищна пошта «Скринька добрих справ».

Сподіваємося, що всі заходи, проведені до Міжнародного дня толерантності допоможуть нашим учням, їх батькам, друзям знаходити порозуміння, поважати думку одне одного, не допускати випадків насильства в сім’ї.

Фото 35. 17.11.2016
Фото на згадку про проведення заходів до Дня толерантності

«Формування відповідальності у підлітка за саморозвиток та самореалізацію своєї особистості»

11 листопада на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Роменське вище професійне училище» було проведено семінар практичних психологів міста Ромни на тему «Формування відповідальності у підлітка за саморозвиток та самореалізацію своєї особистості».

У ході семінару було поглиблено знання спеціалістів з формування відповідальності у підлітків за саморозвиток та самореалізацію своєї особистості, опрацьовано діагностичний інструментарій з даної проблеми. Крім того, фахівці обмінялися досвідом роботи й напрацюваннями з вище зазначеної теми та склали картотеку методик для використання у своїй роботі.

Фото 1. 12.11.2016
На фото: за участі практичних психологів було проведено семінар на тему «Формування відповідальності у підлітка за саморозвиток та самореалізацію своєї особистості»

Згідно порядку денного, під час семінару було розглянуто питання: «Відповідальність як показник зрілості особистості», на яке звернула увагу методист з ПС Т. П. Величко. Про особливості формування самоконтролю в підлітковому віці – з досвіду роботи поділилася практичний психолог ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Н. А. Радчук. Практичний психолог СЗОШ № 2 Л. П. Горбатова зупинилася у своїй доповіді над питанням «Життєві цінності як один із механізмів формування самосвідомості підлітка». Акцентував увагу присутніх над питанням «Зміст роботи практичного психолога щодо формування відповідальності у підлітків» практичний психолог Роменського коледжу КНЕУ С. М. Федько.

Фото 2. 12.11.2016
Фото 3. 12.11.2016
Фото 4. 12.11.2016
На фото: під час розгляду питань порядку денного

Розвиваюче заняття «Твоє життя – твій вибір» підготувала та провела з учнями групи АСЕ-1 практичний психолог ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Н. А. Радчук.

Фото 5. 12.11.2016
Фото 6. 12.11.2016
Фото 7. 12.11.2016
Фото 8. 12.11.2016
Фото 9. 12.11.2016
Фото 10. 12.11.2016
На фото: учні Роменського ВПУ під час розвиваючого заняття "Твоє життя - твій вибір"
Фото 11. 12.11.2016
На фото: учасники семінару «Формування відповідальності у підлітка за саморозвиток та самореалізацію своєї особистості»

Профілактика інформаційного насилля з боку ЗМІ у молодіжному середовищі

27 жовтня 2016 року навчально-методичним центром психологічної служби Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти було проведено обласний семінар для практичних психологів професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Темою для обговорення було вибрано досить важливу проблему - інформаційне насильство, його вплив на підростаюче покоління, пошук шляхів формування навичок протистояння медіа-пропаганді.

Фото 01. 30.10.2016
На фото: учасники семінару під час обговорення проблеми інформаційного насильства

Участь у семінарі взяла практичний психолог ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Надія Анатоліївна Радчук.

Відкрила семінар завідувач центру Марухина І.В, яка вказала на важливість проблеми, що розглядається, та зазначила, що досить важливо забезпечити інформаційно-психологічну безпеку особистості, що визначається спеціалістами як стан захищеності психіки від дії різноманітних інформаційних факторів.

Як відрізнити пропаганду та інформування, навчитися критично ставитися до інформації, що висвітлюється в ЗМІ – відповіді на ці запитання було розкрито у виступі методиста центру Растрости Г.Б.

Висвітленню питання кібер-булінгу, як різновиду насильства, виявленню ситуацій кібер-булінгу, причин виникнення цього явища в учнівському середовищі було присвячено виступ Гавриленко С.О., методиста центру.

Досвідом роботи щодо профілактики інтернет-залежності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з присутніми поділилася практичний психолог ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг» Кулижко Т.О.

Учасники семінару мали змогу ознайомитись з досвідом роботи практичного психолога Сумського технікуму харчової промисловості НУХТ Москвіної І.О., щодо використання методу рефреймінгу у консультативній роботі зі студентами.

Фото 02. 30.10.2016
Фото 03. 30.10.2016
На фото: у ході виступів учасників семінару

Підбиваючи підсумок роботи, учасники зазначили, що семінар сприяв більш глибокому усвідомленню проблеми інформаційного насильства, визначенню шляхів профілактичної роботи з учнями та студентами з цього напряму.Зустріч на правову тематику з учнями Роменського ВПУ

Днями у ДПТНЗ «Роменське ВПУ» з учнями навчального закладу було проведено зустріч за участі представників відділу поліції у справах неповнолітніх та виконавчої служби міста Ромни.

Виступаючі озвучили основні вимоги Конвенції про права дитини, Конституції України та діючого законодавства щодо державної політики у сфері охорони дитинства, а також наголосили на окремих статтях Адміністративного і Кримінального кодексу України про відповідальність малолітніх, неповнолітніх та їх батьків за скоєні дітьми адміністративні та кримінальні правопорушення. Було наведено окремі фактичні приклади здійснення дітьми порушень та обговорено питання вчинення неправомірних дій або бездіяльності, за які може бути застосована адміністративна або кримінальна відповідальність.

Фото 01. 19.10.2016
Фото 02. 19.10.2016
Фото 03. 19.10.2016
На фото: під час зустрічі з учнями Роменського ВПУ


Я обираю життя!

Щорічно у вересні відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам, що був заснований Всесвітньою організацією охорони здоров’я спільно з Міжнародною асоціацією по запобіганню самогубствам.

Тож, з метою профілактики суїцидального ризику в учнівському середовищі, підвищення обізнаності учнів щодо надання підтримки та допомоги одноліткам, які опинилися у складній ситуації, створення безпечного та сприятливого середовища для формування позитивної Я-концепції учнів, 9 вересня у навчальному закладі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» працівниками психологічної служби спільно з лідерами учнівського самоврядування було проведено ряд заходів та акцій.

Зокрема, в Роменському ВПУ пройшла акція «Колекція теплих слів», в рамках якої учнівський та педагогічний колективи записували на ватмані, що був прикріплений на стіні в холі училища, слова чи вирази, від яких на душі стає тепліше, які можуть підтримати у скрутну хвилину, змусити посміхнутися.

Фото 01. 09.09.2016
Фото 02. 09.09.2016
Фото 03. 09.09.2016
Фото 04. 09.09.2016
Фото 05. 09.09.2016
На фото: учнівський та педагогічний колективи з радістю взяли участь у акції «Колекція теплих слів»

Зафіксувати свою радісну посмішку та щасливу мить життя мали змогу учасники фотосесії під назвою «Щаслива мить життя». На великій перерві у навчальному закладі працював фотограф, який фіксував щасливі та радісні посмішки усіх бажаючих. По закінченню фотосесії всі знімки були передані для створення слайд-шоу членами учнівського самоврядування, що буде транслюватися на телеекрані в холі училища.

Фото 09. 09.09.2016
Фото 10. 09.09.2016
Фото 11. 09.09.2016
Фото 12. 09.09.2016
Фото 13. 09.09.2016
На фото: у ході фотосесії

Згуртувала всіх і акція «Місце для посмішки», під час якої учасникам пропонувався смайлик, на якому вони зображували посмішку та розміщували її на плакат. У процесі малювання учні говорили про те, що сонячний настрій залежить не тільки від погоди, а й від посмішок людей, хороших вчинків, добрих справ, приємних випадків. Кожна людина може сяяти, як сонце, та дарувати тепло і радість оточуючим.

Фото 06. 09.09.2016
Фото 07. 09.09.2016
Фото 08. 09.09.2016
На фото: активно долучилися до акції «Місце для посмішки»
Фото 14. 09.09.2016
Фото на згадку. Члени учнівського самоврядування ДПТНЗ "Роменське ВПУ"


Зльот учасників Програми

18 травня відбувся XIV Сумський обласний зльот учасників Програми "Сприяння просвітницькій роботі "рівний-рівному" серед молоді України щодо здорового способу життя".

Радчук Надію Анатоліївну практичного психолога ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище» нагороджено грамотою Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації за активну роботу щодо впровадження програм «Я – моє здоров’я – моє життя», «Сприяння просвітницькій роботі «рівний – рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», «Дорослішай на здоров’я», популяризацію та пропаганду здорового способу життя, запобігання негативним проявам серед учнівської молоді.

Фото 01. 20.05.2016
Фото 02. 20.05.2016
Фото 03. 20.05.2016
Фото 04. 20.05.2016
Фото 05. 20.05.2016
На фото: Під час роботи обласного зльоту


Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція

Сумської обласної організації Ліги соціальних працівників України «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» з січня по травень 2016 року за фінансової підтримки Міжнародної організації з міграції, що має на меті підвищення обізнаності дітей та молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування з січня по травень 2016 року впроваджували проект «Захисти своє майбутнє» в 7 професійно - технічних навчальних закладах області. Так, 16 учнів нашого училища були залучені до занять тренінгу та отримали навички для самостійного впровадження проекту серед своїх однолітків.

5 квітня ними було проведено тематичне лекційно - тренінгове заняття з елементами інтерактивного спілкування за методикою «Рівний - Рівному» та програмою протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

На занятті учні привітали один одного, назвавши свої найкращі якості особистості, провели вхідне анкетування, для перевірки рівня обізнаності своїх однолітків. Далі переглянули та обговорили документальний фільм «Життя на продаж». Вправою «Що потрібно знати виїжджаючи за кордон» закріпили набуті знання. Як підсумок провели вихідне анкетування та використали вправу «Очікування». На сам кінець учні по колу продовжили речення «На занятті я дізнався (дізналась)….», «Для мене було відкриттям….».

Фото 01. 04.04.2016
Фото 02. 04.04.2016
Фото 03. 04.04.2016
Фото 04. 04.04.2016

Заняття пройшло в теплій, дружній атмосфері. Всі учасники тренінгу отримали цікаву та корисну інформацію про проблеми безпечної міграції, працевлаштування та ризиків торгівлі людьми в сучасному світі.Масовий захід-презентація «Майбутнє варто планувати»

8 січня у Роменському ВПУ відбувся масовий захід-презентація «Майбутнє варто планувати».

Перед студентською аудиторією виступала Савельєва Юлія Михайлівна, фахівець кафедри філософії, політології та інноваційних соціальних технологій Сумського державного університету, яка має кваліфікацію тренера «Просвітницька робота з населенням з питань репродуктивного здоров’я і планування сім’ї» Програми «Здоров’я жінок України».

Фото 01. 12.02.2016
Фото 02. 12.02.2016
Фото 03. 12.02.2016
На фото: Під час масового заходу


Година спілкування: «Залежність від комп’ютерних ігор»

Важлива роль у вихованні учнів, розширенні й поглибленні їхніх знань, розвиткові творчих здібностей належить організованій виховній роботі.

У Роменському ВПУ класними керівниками постійно проводяться різноманітні виховні заходи, спрямовані на задоволення інтересів та запитів молоді.

2 листопада класний керівник І.О. Дівенко провела годину спілкування з учнями групи АСЕ-1 на тему: «Залежність від комп’ютерних ігор».

У сучасному світі повноцінне життя людини неможливо уявити без інформаційних технологій. Комп’ютер увірвався у наше життя стрімко і з кожним днем стає невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. В сучасному світі не вміти користуватись ним все рівно, що не вміти писати або читати. Але разом з тим в результаті проникнення комп’ютерів та Інтернету в повсякденне життя людини з`явилися і хвороби, про які ще кілька років тому ніхто не знав – це комп’ютерна та Інтернет-залежності, гра в комп’ютерні ігри - агрофобія.

Під час виховної години учні мали змогу познайомитися із шкідливими наслідками залежності від комп’ютерних ігор і головне – розробили правила, за допомогою яких, можна унеможливити залежність від комп’ютерних ігор.

Віртуальна реальність не повинна займати весь вільний час людини, вона також не повинна провокувати його на жорстокість, розвивати в ньому агресію і озлобленість. Це повинен бути просто один з варіантів відпочинку, поряд із заняттями спорту, прогулянками на свіжому повітрі, читанням книг, переглядом фільмів, зустрічами з друзями …

Життя таке прекрасне і різноманітне – і було б так безглуздо провести його, сидячи перед екраном монітора.

Фото 01. 07.11.2015
Фото 02. 07.11.2015
Фото 03. 07.11.2015
Фото 04. 07.11.2015
Фото 05. 07.11.2015

На фото: під час години спілкування з учнями групи АСЕ-1

Будьте уважні до своїх близьких, вибирайте живе спілкування, реальне життя і будьте завжди щасливі!"Посміхнись життя прекраснее

10 вересня 2015 року у ДПТНЗ Роменське ВПУ відзначали Всесвітній день запобігання самогубствам, що був заснований Всесвітньою організацією охорони здоров’я спільно з Міжнародною асоціацією по запобіганню самогубствам. На жаль, статистика свідчить, що з кожним роком таких трагічних випадків у розвинених країнах стає все більше і більше. Україна не є виключенням. Всесвітній день запобігання самогубствам проводиться з метою зміцнення прихильності і заохочення діяльності по запобіганню самогубствам у всьому світі. Суїцид входить до числа трьох основних причин смерті людей у віці 15-44 років у всьому світі. При цьому на кожну людину, що зробила самогубство, доводиться 20 або більш осіб, що намагалися накласти на себе руки.

Сучасний ритм життя, роботи, навчання, а також безлічі суб’єктивних факторів призводять до того, що в певний момент людина зважується на злочин - злочин проти свого життя. І що найгірше, самогубства поширені й серед підлітків. Так, тема невесела і місцями неприємна, але на то і є цей день, щоб можна було пояснити людям, й в першу чергу молоді, яким не хочеться жити, що життя – хоч і складна річ, але дуже цікава.

З метою профілактики суїцидальної поведінки в учнівському середовищі, підвищення обізнаності учнів щодо надання підтримки та допомоги одноліткам, які опинилися у складній ситуації, створення безпечного та сприятливого середовища для формування позитивної Я-концепції учнів у навчальному закладі, покращення емоційного стану молоді, під девізом «Посміхнись життя прекрасне» в ДПТНЗ «Роменське ВПУ» практичним психологом – Надією Радчук спільно з лідерами учнівського самоврядування (голова Учнівської ради – Олександра Дяченко) було проведено ряд заходів та акцій.

Фото 01. 05.10.2015
Фото 02. 05.10.2015
Фото 03. 05.10.2015
Фото 04. 05.10.2015
Фото 05. 05.10.2015
Фото 06. 05.10.2015
Фото 07. 05.10.2015
Фото 08. 05.10.2015
Фото 09. 05.10.2015
Фото 10. 05.10.2015
Фото 11. 05.10.2015
Фото 12. 05.10.2015
На фото: Під час заходів з практичним психологом – Надією Радчук спільно з лідерами учнівського самоврядування

Акція «Колекція теплих слів», в рамках якої учнівський та педагогічний колектив записували на ватмані, що був прикріплений на стіні в холі училища, слова чи вирази, від яких на душі стає тепліше, які можуть підтримати у скрутну хвилину, змусити посміхнутися.Рівний-рівному

18 травня учні Роменського ВПУ та психолог Надія Радчук взяли участь у XII міському зльоті підлітків-лідерів за програмою «Рівний-рівному», який відбувся на базі ЗОШ №11.

У 2014-2015 навчальному році програма «Рівний-рівному» впроваджувалася у 8 навчальних закладах м.Ромни. Тренінговою програмою охоплено 124 підлітка, що дало змогу забезпечити системну роботу з превентивного виховання молоді.

Знання та переконання, які отримали учні на тренінгах, дозволять поводитися відповідально, безпечно і завдяки цьому – зберегти й зміцнити власне здоров"я. Бо збереження здоров"я кожного багато в чому, звісно, залежить від переконань і стилів поведінки в суспільстві. Саме тому дуже важливо поширювати серед молоді ідеї цінності здоров"я, допомогти їм усвідомити, що стан здоров’я часто залежить від поінформованості й особистої відповідальності.

Фото 01. 20.05.2015
Фото 02. 20.05.2015
Фото 03. 20.05.2015
Фото 04. 20.05.2015
Фото 05. 20.05.2015
Фото 06. 20.05.2015
Фото 07. 20.05.2015
На фото: Під час XII міського зльоту підлітків-лідерів за програмою «Рівний-рівному»


Документальний фільм «Аеропорт» переглянули в нашому закладі

У Роменському ВПУ з метою виховання патріотизму, героїзму, любові до своєї Батьківщини, консолідації суспільства довкола ідеї захисту України проводяться заходи просвітницько-патріотичного спрямування, з залученням учасників АТО, волонтерів, громадських діячів, військовослужбовців, студентства та молоді, інших груп громадськості.

Зокрема наші учні та працівники переглядали та обговорювали документальний фільм «Аеропорт», який створений за ініціативи Адміністрації Президента України, на замовлення Міністерства оборони України та присвяченого героїчному подвигу захисників Донецького аеропорту.

Фото 01. 30.05.2015
Фото 02. 30.05.2015
Фото 03. 30.05.2015

На фото: під час перегляду документального фільму «Аеропорт»«Дорослішай на здоров`я!»

Людина, її життя і здоров`я є найвищими соціальними цінностями, визначеними Конституцією України. Проте, результати ряду досліджень свідчать, що сучасний стан здоров`я молоді з року в рік погіршується. Особливе занепокоєння викликає стан репродуктивного здоров`я молоді, збереження якого сьогодні виходить далеко за межі медицини та охорони здоров`я.

Зважаючи на актуальність проблеми та з метою популяризації серед підлітків і молоді здорового способу життя й важливості цих аспектів для стану репродуктивного здоров`я у майбутньому; сприяння усвідомленню підлітками необхідності збереження та зміцнення здоров`я як важливої складової успішного дорослого життя, закладання основ відповідального батьківства, Міністерством освіти і науки України спільно з Фондом народонаселення ООН в Україні розроблено програму «Дорослішай на здоров`я!».

Фото 04. 14.12.2014
На фото: нещодавно Міністерством освіти і науки України спільно з Фондом народонаселення ООН в Україні було розроблено програму «Дорослішай на здоров`я!», методика якої зовсім скоро буде впроваджуватися в навчальних закладах Сумської області

Наприкінці листопада 28 практичних психологів, соціальних педагогів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів Сумської області пройшли підготовку для роботи за програмою «Дорослішай на здоров`я!». Участь у семінарі взяла також практичний психолог «Роменське ВПУ» Радчук Надія Анатоліївна.

Фото 01. 14.12.2014
На фото: практичні психологи Сумщини під час семінару
Фото 02. 14.12.2014
Фото 03. 14.12.2014
На фото: практичний психолог Роменського ВПУ Надія Радчук поділилася з колегами своїм досвідом роботи

У ході семінару-тренінгу учасники ознайомилися з концептуальними засадами програми, її змістом та методикою тренінгової роботи, а ще - практикувалися у проведенні вправ за програмою.

Фото 05. 14.12.2014
Фото 06. 14.12.2014
На фото: учасники семінару-тренінгу ознайомилися з програмою "Дорослішай на здоров`я!", її змістом, основними завданнями, вивчили документи та тренінгову методику

За результатами підготовки учасники тренінгу отримали сертифікати педагога-тренера та відтепер поступово будуть впроваджувати програму у своїх навчальних закладах.

«Поговоримо про…»

Продовжуючи групові консультації з учнями гуртожитку ДПТНЗ «Роменське ВПУ», які проходять щовівторка, цього тижня практичний психолог навчального закладу Надія Анатоліївна Радчук провела розмову на тему «Поговоримо про…».

Фото 01. 10.12.2014
На фото: під час щотижневої зустрічі психолог звернула увагу молоді на важливу проблему сьогодення - захворюваність на ВІЛ/СНІД

У ході зустрічі було піднято проблему зростання захворюваності людства на ВІЛ/СНІД, особливо серед молоді, шляхи передачі та методи захисту.

Фото 02. 10.12.2014
На фото: мешканці гуртожитку ДПТНЗ "Роменське ВПУ" у ході лекції з практичним психологом навчального закладу Надією Радчук

Практичний психолог в черговий раз зазначила, що головне в житті – це берегти своє здоров’я, тож молодь повинна вчитися говорити «ні» та бути емоційно стійкою до впливу оточуючих, друзів, однолітків.

Фото 04. 10.12.2014
На фото: практичний психолог запропонувала юнакам та дівчатам переглянути відеофільм про життя ВІЛ-інфікованих людей

Завершилася лекція виділенням дев’яти способів сказати «ні» в той час, коли тобі пропонують «присісти» на шкідливі звички.

1 грудня – Міжнародний день порозуміння з ВІЛ-інфікованими

Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною та гострою і в Україні, й у світі. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць у Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. За неофіційними даними, сьогодні в Україні ВІЛ-інфікованими є понад 1% населення країни. Темпи зростання кількості ВІЛ-інфікованих вражають, адже кожні 12 секунд одна людина інфікується, а кожні 16 секунд одна людина помирає…

З метою інформування учнів про можливі шляхи передачі ВІЛ-інфекції та засоби захисту, вивчення та розуміння проблеми ВІЛ/СНІДу, розкриття питань толерантності по відношенню до ВІЛ-інфікованих людей, щорічно в рамках відзначення Міжнародного дня боротьби зі СНІДом, в Роменському ВПУ проходить безліч різноманітних заходів, акцій, лекцій, виховних годин.

Фото 01. 02.12.2014
На фото: радники центру здорового способу життя Учнівської ради Роменського ВПУ

Цьогоріч за участі активістів центру здорового способу життя Учнівської ради училища було організовано та проведено акцію «Червона стрічка». Протягом дня на першому поверсі навчального закладу лідери самоврядування роздавали учнівському та педагогічному колективам червоні стрічки - символи боротьби зі СНІДом та закликали бути толерантними з ВІЛ-інфікованими людьми.

Фото 02. 02.12.2014
На фото: активісти учнівського самоврядування у ході акції «Червона стрічка»
Фото 05. 02.12.2014
Фото на згадку. Соціальний педагог Тетяна Прокопенко та члени учнівського самоврядування Роменського ВПУ


«Ми голосуємо за життя». В училищі пройшов Тиждень толерантності

З давніх-давен людина пізнавала навколишній світ, а також займалася освітою, вихованням, вчилась жити з людьми. Скільки людина існує як цивілізована особистість, стільки, мабуть, існує і поняття толерантності. А як така вона прокламована Декларацією принципів толерантності, затвердженою Резолюцією Генеральної Конференції ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року. З тих пір цей день щороку відзначається по усій планеті як Міжнародний день толерантності.

У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процесу, за участі соціально-психологічної служби (практичний психолог – Надія Радчук, соціальний педагог – Тетяна Прокопенко) та активістів Учнівської ради (президент ради – Олена Шило) у ДПТНЗ «Роменське ВПУ» з 17 по 21 листопада було проведено тематичний тиждень.

Впродовж тижня робота працівників соціально-психологічної служби була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потреби злагоди, поваги до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими.

План проведення тематичного тижня був насичений та різноманітний. Всі учні Роменського ВПУ брали активну участь в заходах, які змінювали один одного.

У холі училища було оформлено інформаційний стенд, який нагадував учням, вчителям та батькам про значимість Міжнародного дня толерантності. Усі бажаючі могли ознайомитись із поняттям толерантності, а також, при бажанні сфотографуватись поряд зі стендом. Також навчальний заклад був тематично оформлений: розклеєно вислови мудреців та видатних діячів про терпіння і терпимість до інших, надано інформацію про історію появи слова «толерантність».

Класними керівниками, майстрами виробничого навчання та соціально-психологічною службою були проведені виховні та класні години, круглі столи, бесіди та тренінгові заняття на тему «Толерантність в нашому житті», де учні навчального закладу мали змогу ще раз переконатися, що в світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові.

У рамках Тижня толерантності у навчальному закладі було проведено акцію «Ми голосуємо за життя», у ході якої її учасники прикріплювали на плакаті стікери з побажаннями учням Роменського ВПУ, однокласникам, вчителям, батькам та іншим людям добра, миру, людяності тощо.

Фото 07. 21.11.2014
Фото 08. 21.11.2014
Фото 09. 21.11.2014
На фото: не залишила байдужими учнівський та педагогічний колективи акція «Ми голосуємо за життя»

Пройшла загальноучилищна акція «Ця рука нікого не вдарить», під час якої учасники акції показали свою небайдужість до усіляких проявлень нетерпимості не лише в навчальному закладі, а й в українському суспільстві взагалі.

Фото 01. 21.11.2014
Фото 02. 21.11.2014
Фото 03. 21.11.2014
Фото 05. 21.11.2014
Фото 06. 21.11.2014
На фото: у ході загальноучилищної акції «Ця рука нікого не вдарить»

Традиційно, працювала училищна пошта «Скринька добрих справ». Цього року найбільше листів зі словами вдячності отримали від учнів училища захисники вітчизни, солдати, які стоять на передовій у зоні АТО.

Фото 04. 21.11.2014
На фото: учні та викладачі мали змогу написати листа чи побажання, користуючись училищною поштою «Скринька добрих справ»

Соціальним педагогом та психологом було підготовлено анкету «Чи терпимі ми?» та запропоновано заповнити її. Результати показали, що більшість дітей проявляють толерантність до оточуючих в повсякденному житті.

Для мешканців гуртожитку Роменського ВПУ практичним психологом було проведено годину спілкування під назвою «Жити по законам людського спілкування».

Фото 12. 21.11.2014
На фото: під час години спілкування з мешканцями гуртожитку
Фото 10. 21.11.2014
Фото 11. 21.11.2014
Фото на згадку. Лідери учнівського самоврядування та працівники соціально-психологічної служби ДПТНЗ "Роменське ВПУ"


Працюємо з мешканцями гуртожитку

11 листопада, як і щовівторка, відбулися загальні збори мешканців гуртожитку ДПТНЗ «Роменське ВПУ».

Фото 01. 14.11.2014
На фото: під час загальних зборів мешканців гуртожитку Роменського ВПУ

До учнів звернулася заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Василівна Гулак та вихователь гуртожитку Ніна Олексіївна Шевченко, які підняли в своїх виступах такі питання як дотримання обов’язків та правил внутрішнього розпорядку мешканцями гуртожитку

Активно працює з мешканцями гуртожитку Роменського ВПУ психологічна служба навчального закладу. Цього тижня практичний психолог Надія Анатоліївна Радчук провела лекцію на тему «Поговоримо про гендер», звернувши увагу учнів на такі суспільно важливі питання як гендер, гендерні ролі, рівність чоловіків та жінок, гендерні стереотипи, дискримінація, гендерне законодавство України тощо.

Фото 04. 14.11.2014
Фото 05. 14.11.2014
На фото: гендерні питання розглянула разом з учнями практичний психолог навчального закладу, підготувавши їм цікаву презентацію


Скажи «ні» шкідливим звичкам!

Розмову про шкідливі звички провела нещодавно з мешканцями гуртожитку Роменського ВПУ практичний психолог навчального закладу Надія Анатоліївна Радчук.

Надія Анатоліївна охарактеризувала головні шкідливі звички, які «втерлися в довіру» сучасної молоді, звернула увагу на поняття емоційної залежності від звичок. Також практичний психолог розповіла про шкоду куріння, вживання алкогольних напоїв та руйнацію організму під дією наркотичних речовин, наголосила на виникненні своєрідної моди на таку хворобу серед підлітків як токсикоманія.

Практичний психолог в черговий раз зазначила, що головне в житті – це берегти своє здоров’я, тож молодь повинна вчитися говорити «ні» та бути емоційно стійкою до впливу оточуючих, друзів, однолітків.

Завершилася лекція виділенням дев’яти способів сказати «ні» в той час, коли тобі пропонують «присісти» на шкідливі звички.

Фото 01. 27.10.2014
Фото 02. 27.10.2014
На фото: під час розмови про шкідливі звички з мешканцями гуртожитку Роменського ВПУ


Особлива увага - потребам молодого педагога

Допомогти молодим педагогам психологічно адаптуватися та налаштуватися – одне із головних завдань психологічної служби кожного навчального закладу. Тож, психологічна служба Роменського ВПУ щомісяця бере участь у «Школі молодого педагога», проводячи різноманітні лекції, тренінги, психологічні вправи, анкетування.

Наприкінці жовтня, згідно плану, пройшло чергове засідання «Школи починаючого педагога», у ході якого досвідчені педагогічні працівники ділилися своїм досвідом, а молоді викладачі та майстри виробничого навчання удосконалювали свої знання та навички.

Фото 02. 25.10.2014
На фото: у ході заняття "Школи починаючого педагога"

На особливостях уроку в системі особистісно орієнтованого навчання, його завдання, ознаки, основні компоненти й структуру сучасного уроку звернула увагу в своїй доповіді практичний психолог навчального закладу Радчук Надія Анатоліївна, яка також наголосила на формах і методах, які сприяють ефективному засвоєнню навчального матеріалу.

Фото 01. 25.10.2014
На фото: практичний психолог Надія Радчук наголосила на психологічній складові, що впливає на ефективне засвоєння навчального матеріалу під час уроку
Фото 03. 25.10.2014
Фото 04. 25.10.2014
Фото 05. 25.10.2014
Фото 06. 25.10.2014
Фото 07. 25.10.2014
На фото: молоді педагоги зображують сучасного учня професійно-технічної освіти

Заняття було проведено з елементами тренінгу, а це сприяло не тільки засвоєнню та практичному закріпленню отриманих знань молодими викладачами, а й покращенню їх настрою та психічної стабільності, поліпшенню суб’єктивного самопочуття та зміцненню психологічного здоров’я.

Фото 08. 25.10.2014
Фото 09. 25.10.2014
На фото: при роботі з картками


Психологічною службою Роменського ВПУ проведено семінар для класних керівників та майстрів виробничого навчання

Семінар для класних керівників та майстрів виробничого навчання на тему «Гостра травма та посттравматичні стресові розлади: особливості роботи з постраждалами» було проведено нещодавно психологічною службою Роменського ВПУ.

Фото 01. 24.10.2014
Фото 04. 24.10.2014
На фото: під час семінару, проведеного психологічною службою Роменського ВПУ

У своїй доповіді соціальний педагог Прокопенко Тетяна Іванівна розкрила поняття «травма», назвала види травм, акцентувала увагу на ситуаціях підвищеного ризику для дітей та відзначила етапи надання психологічної допомоги учасникам навчально-виховного процесу, які мають завжди пам`ятати у своїх роботі педагогічні працівники. Вона також звернула увагу класних керівників на проблему адаптації першокурсників до навчання в стінах нового для них навчального закладу та налагодження контакту з одногрупниками, що є досить актуальним з початком нового навчального року.

Фото 02. 24.10.2014
На фото: завжди пам`ятати про поняття "психологічна травма" - закликала присутніх соціальний педагог навчального закладу Тетяна Прокопенко

Як допомогти дітям пережити лихо та що робити в таких ситуаціях педагогам – радила присутнім практичний психолог Радчук Надія Анатоліївна, виділивши 10 основних кроків при роботі вчителя з учнями у разі виникнення в останніх непростої психологічної ситуації.

Фото 03. 24.10.2014
На фото: як діяти педагогічним працівникам при винекненні неприємної ситуації серед учнів, що в результаті впливає на їх емоційний стан, розповіла практичний психолог Надія Радчук


Допомагаємо класним керівникам

Взаємодія психолога з вчителем – це одна з найважливіших умов успішної психологізації навчально-виховного процесу в навчальному закладі. Скоординованість дій психолога і вчителя забезпечує єдність, цілісність психолого-педагогічного впливу як на особистість учня, так і на батьків, що, зрештою, сприяє підвищенню рейтингу закладу освіти. Тож, педагогічною службою Роменського ВПУ постійно проводяться різноманітні лекції, тренінги, покликані допомогти педагогічним працівникам у своїй роботі краще розуміти психологію учнів та їх поведінку.

Нещодавно пройшло засідання методичної комісії класних керівників. Участь у засіданні взяла і психологічна служба навчального закладу.

Фото 01. 23.10.2014
Фото 02. 23.10.2014
На фото: під час засідання методичної комісії класних керівників

Практичний психолог Радчук Надія Анатоліївна виступила з презентацією на тему «Конфлікти у взаємодії батьків та дітей». Вона розкрила загальні причини виникнення конфліктів між батьками та дітьми, типи відносин між ними, звернула увагу на психологічні фактори конфліктів та роздала класних керівникам відповідні пам’ятки «Як зупинити конфлікт», де більш детально можна ознайомитися з алгоритмом дій при виникненні конфліктів та шляхи їх вирішення. Зняти емоційну напругу та дискомфорт, подолати негативні емоційні стани та уміти контролювати свої емоції, що є надзвичайно важливим у роботі педагогічних працівників, навчилися класні керівники у ході заняття з елементами тренінгу «Зняття емоційного напруження», що провела практичний психолог.

Фото 03. 23.10.2014
На фото: як себе вести у конфліктній ситуації - радила практичний психолог Надія Радчук
Фото 04. 23.10.2014
Фото 05. 23.10.2014
Фото 06. 23.10.2014
Фото 07. 23.10.2014
Фото 08. 23.10.2014
Фото 09. 23.10.2014
Фото 10. 23.10.2014
На фото: знімати емоційну напругу педагогічні працівники вчилися у ході тренінгу


Усміхнись – життя прекрасне!

Щорічно у вересні відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам, що був заснований Всесвітньою організацією охорони здоров’я спільно з Міжнародною асоціацією по запобіганню самогубствам. На жаль, статистика свідчить, що з кожним роком таких трагічних випадків у розвинених країнах стає все більше і більше. Україна не є виключенням. Сучасний ритм життя, роботи, навчання, а також безлічі суб’єктивних факторів призводять до того, що в певний момент людина зважується на злочин - злочин проти свого життя. І що найгірше, самогубства поширені й серед підлітків. Так, тема невесела і місцями неприємна, але на то і є цей день, щоб можна було пояснити людям, й в першу чергу молоді, яким не хочеться жити, що життя – хоч і складна річ, але дуже цікава.

Тож, з метою профілактики суїцидального ризику в учнівському середовищі, підвищення обізнаності учнів щодо надання підтримки та допомоги одноліткам, які опинилися у складній ситуації, створення безпечного та сприятливого середовища для формування позитивної Я-концепції учнів у навчальному закладі, покращення емоційного стану молоді, під девізом «Посмішка нічого не коштує, але довго ціниться» (Д. Карнегі) в ДПТНЗ «Роменське ВПУ» працівниками психологічної служби (соціальний педагог – Тетяна Прокопенко, практичний психолог – Надія Радчук) спільно з лідерами учнівського самоврядування (голова Учнівської ради – Олена Шило) було проведено ряд заходів та акцій.

Зокрема, в Роменському ВПУ пройшла акція «Колекція теплих слів», в рамках якої учнівський та педагогічний колектив записували на ватмані, що був прикріплений на стіні в холі училища, слова чи вирази, від яких на душі стає тепліше, які можуть підтримати у скрутну хвилину, змусити посміхнутися.

Фото 01. 13.09.2014
Фото 02. 13.09.2014
Фото 03. 13.09.2014
Фото 04. 13.09.2014
Фото 05. 13.09.2014
Фото 06. 13.09.2014
Фото 07. 13.09.2014
Фото 08. 13.09.2014
Фото 09. 13.09.2014
На фото: теплі слова підтримки учнівський та педагогічний колективи висловили у ході акції "Колекція теплих слів"

Зафіксувати свою радісну посмішку та щасливу мить життя мали змогу учасники фотосесії під назвою «Поділися посмішкою своєю». На великій перерві у навчальному закладі працював «Сонячний фотограф», який фотографував всіх бажаючих. Головною умовою для фотографії була радісна посмішка. По закінченню фотосесії всі знімки були передані для створення слайд-шоу, що буде транслюватися на телеекрані в холі училища.

Фото 10. 13.09.2014
Фото 11. 13.09.2014
Фото 12. 13.09.2014
Фото 13. 13.09.2014
Фото 14. 13.09.2014
На фото: своєю посмішкою поділилися учасники фотосесії «Поділися посмішкою своєю»

Згуртувала всіх і акція «Місце для посмішки», під час якої учасникам пропонувався смайлик, на якому вони зображували посмішку та розміщували її на плакат. У процесі малювання учні говорили про те, що сонячний настрій залежить не тільки від погоди, а й від посмішок людей, хороших вчинків, добрих справ, приємних випадків. Кожна людина може сяяти, як сонце, та дарувати тепло і радість оточуючим.

Фото 15. 13.09.2014
Фото 16. 13.09.2014
Фото 17. 13.09.2014
Фото 18. 13.09.2014
Фото 19. 13.09.2014
Фото 20. 13.09.2014
На фото: подарувати смайлик радості учнівський та педагогічний колективи мали змогу під час акції «Місце для посмішки»

А завершилися заходи написанням листа-підтримки своєму другу «Сонце сховане у кожному».

Увага!
Якщо у вас виникли невідкладні проблеми, які ви не можете вирішити без сторонньої допомоги; стурбовані своїми особистими стосунками з найріднішою людиною, чи відчуваєте творчий спад і потребуєте перегляду свого розпорядку з точки зору раціонального розподілу часу, чи просто необхідно виговоритися; хочете розібратися у своїх психологічних проблемах, покращити свій настрій, визначитися у прийнятті важливого для Вас рішення; якщо у вас назріває конфліктна ситуація з батьками, важко знайти спільну мову з друзями чи порозумітися з викладачами; якщо, ви зіткнулися з труднощами у навчанні: не можете адаптуватися у новому колективі, побоюєтеся виступати перед великою аудиторією, невпевнені у своєму виборі тощо – звертайтеся до психологічної служби ДПТНЗ «Роменське ВПУ», де соціальний педагог та практичний психолог завжди з радістю Вам допоможуть.
Психологічна служба працює для Вас щодня (крім вихідних) з 8.00 - 17.00. Скринька довіри – знаходиться на першому поверсі училища. Сторінку довіри психологічної служби Роменського ВПУ шукайте ВКонтакті за адресою: http://vk.com/public55198460.