Подати заяву для вступу

Кравець, закрійник

Із самих давних – давен і до наших днів одяг є невід’ємним атрибутом життя людини. Але він не завжди був таким, яким ми звикли його бачити. Одяг пройшов тривалий та складний шлях розвитку та удосконалення, перш ніж набув сучасного вигляду. На початку розвитку людського суспільства одяг являв собою лише шматок шкіри. Далі він постійно вдосконалювався. Виготовлення одягу – одне з найдавніших ремесел, століттями воно існувало, як кустарне виробництво, усі операції якого виконувалися одним майстром. XIX ст. з початком індустріалізації внесло зміни і до оцінки одягу. Він став товаром.

Кравці сьогодні вміють виконувати всі види робіт з пошиву виробів на універсальних машинах і перевіряти якість крою, відповідність кольору деталей виробу, ниток, якість шва. Кравець підбирає необхідні номери голок та ниток для виконання різноманітних видів строчок, швів; регулює силу натиску лапки. Виконує паралельні, овальні, ламані та зигзагоподібні строчки на тканині, з’єднує деталі виробів з тканини за допомогою швів.

Наші учні виготовляють одяг, який проходить довгий шлях від задуму до його реалізації в готовій продукції. Юні кравці, закрійники створюють модель, визначають її художньо-естетичні фактори, розробляють для моделі методи обробки та зборки деталей для отримання готового виробу з матеріалу, визначають обладнання та устаткування, необхідні для його виготовлення, складають перелік операцій обробки виробу та послідовність їх виконання, визначає режими і методи обробки.

Учні працюють на підприємствах легкої промисловості, обладнаних найсучаснішими машинами. Кравець виготовляє виріб повністю, використовуючи для цього різні види обладнання.

Кравець використовує різноманітніше за своїм призначенням швейне обладнання та працює, як правило, у складі бригад. Головне призначення кравця — задоволення індивідуальних запитів споживачів чи забезпечення одягом тих людей, фігури яких мають значні відхилення від типових.

За індивідуальним методом виготовлення одягу кравець шиє виріб від першої до останньої операції. Такий спосіб виготовлення одягу потребує від працівника високої кваліфікації та вміння якісно виконувати операції на всіх видах обладнання. Цей спосіб виконання замовлення застосовується тільки при виготовленні моделей підвищеної складності. Взагалі, застосовується бригадний метод пошиву одягу, за яким, і при масовому виробництві теж, практикується розподіл праці за групами операцій. Учні оздоблюють моделі різними видами оздоблювальних матеріалів. Такі роботи виконують висококваліфіковані майстри за допомогою сучасного обладнання.

Фото 1. Кравець
Фото 2. Кравець
Фото 3. Кравець
Фото 4. Кравець
Фото 1. Кравець
Фото 2. Кравець
Фото 3. Кравець
Фото 5. Кравець
Фото 6. Кравець
Фото 7. Кравець
Фото 8. Кравець
Фото 9. Кравець
Фото 10. Кравець
Фото 11. Кравець
Фото 12. Кравець
Фото 13. Кравець
Фото 14. Кравець
Фото 15. Кравець
Фото 16. Кравець
Фото 17. Кравець
Фото 18. Кравець
Фото 19. Кравець
Фото 20. Кравець
Фото 21. Кравець