Подати заяву для вступу

Продавець, товарознавець-комерсант

Продавець – найбільш поширена професія серед торговельних працівників, вона й найбільш давня. Продавець – це людина, що відпускає товари у руки покупця. Купівля – продаж існує дуже давно. Протягом багатьох століть основним видом торгівлі була пересувна торгівля, з її розвитком з’явилися магазини. Слово «магазин» прийшло до нас з Арабського Сходу. В перекладі воно означає складське приміщення для зберігання будь – яких товарів. В XIX ст. у великих містах відкрились універмаги. Сучасні магазини різноманітні – це невеличкі магазини і магазини – гіганти. Останнім часом під дією науково – технічного прогресу торгівельні підприємства обладнуються новою сучасною технікою та переходять на прогресивні методи роботи. Професія класифікується залежно від групи товарів: продавець продовольчих і непродовольчих товарів. Так, продавець продовольчих товарів реалізує бакалійно–кондитерські, Хлібобулочні товари, кулінарні вироби, овочі та фрукти, м’ясо–рибні вироби. Продавець непродовольчих товарів реалізує меблі, взуття, радіотовари та ін. Сьогодні продавці не тільки продають, а й консультують покупців.

На території училища існує навчальний магазин та дві лабораторії продавців продовольчих та непродовольчих товарів, в яких учні училища проходять виробниче навчання згідно програми. Також існує три стаціонарні лотки, на яких учні-продавці опановують всі ази професії продавця продовольчих та непродовольчих товарів.

Учні роблять такі види операцій кожний день:

  • прийом товару;
  • викладка і організація робочого місця;
  • продаж та надання консультацій покупцеві;
  • інвентаризація;
  • проведення розрахунків згідно касового чеку.

Наші учні під час проходження виробничої практики працюють в торгівельних точках м. Ромни, м. Євпаторія та ппт Миколаївка. Там вони удосконалюють свій досвід, тому що буває багато нестандартних ситуацій.

Пропонуємо для продовження виробничої практики свою професію: продавець продовольчих та непродовольчих товарів, товарознавець-комерсант.

Фото 1. Продавець
Фото 2. Продавець
Фото 3. Продавець
Фото 4. Продавець
Фото 5. Продавець
Фото 1. Продавець
Фото 2. Продавець
Фото 3. Продавець
Фото 4. Продавець
Фото 5. Продавець
Фото 6. Продавець
Фото 7. Продавець
Фото 8. Продавець