Подати заяву для вступу

Визначено переможців ІІ етапу XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Сумській області 14-15 грудня 2016 року на базі державного професійно-технічного навчального закладу «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» проведено ІІ етап XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Основна мета конкурсу – сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання шанобливого ставлення до культури і традицій українського народу.

У заході взяли участь 41 учень із 27 професійно-технічних навчальних закладів області.

Відкриваючи конкурс, Олександр Вертіль, уповноважений представник Ліги українських меценатів, член Національної спілки письменників України, голова Сумської обласної організації Спілки письменників України зазначив: «Міжнародні конкурси з української мови – це можливість для талановитої молоді заявити про себе, свою творчість. Чим більше учнів долучається до конкурсів, тим більше впевненості, що молода Україна говоритиме рідною мовою, шануватиме її».

З вітальним словом до присутніх звернулася Олена Чхайло, директор Навчально-методичного центру ПТО у Сумській області, голова журі конкурсу. Вона відзначила, що найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова, його багата скарбниця, у яку він вкладає своє життя, роздуми, досвід. Необхідно цінувати свою мову, пишатися нею і збагачувати її. Тому ми підтримуємо талановиту молодь, яка вивчає українську мову, майстерно її опановує та поширює.

Ірина Замятіна, в. о. директора ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну», висловила надію, що конкурс відкриє нові імена, адже сумська земля завжди була щедрою на таланти.

Учасників урочистого дійства благословив протоієрей настоятель храму Благовірного великого князя Георгія Володимирського отець Василій.

Для учасників заходу організовано огляд тематичної виставки творчих робіт педагогічного та учнівського колективів Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну «Наш пошук і творчість тобі, Україно!» та тренінги для викладачів української мови та літератури за комплексною програмою «Відродження».

Серед переможців знову учениця ІІІ курсу ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище» Некроєнко Анна, яка має честь представляти наш навчальний заклад на Всеукраїнському етапі конкурсу. Анна минулого року в аналогічному змаганні здобула третє місце і була нагороджена Грамотою та грошовою премією. Також учениця виборола право отримувати стипендію Президента України за зайняте І місце у четвертому етапі конкурсу ім. Т.Г. Шевченка. Впевнені, що цьогоріч Анна принесе у стіни навчального закладу ще одну перемогу всеукраїнського рівня, доводячи всім, що вчити українську мову престижно і необхідно, адже майбутнє за розумною та успішною молоддю.

Вітаємо Анну, викладача Яцменко С.М. – справжніх митців українського слова! Бажаємо перемог у наступних етапах конкурсів!

Фото 1. 26.12.2016
На фото: учениця Роменського ВПУ Некроєнко Анна та викладач української мови Світлана Яцменко