Подати заяву для вступу

Молодь Роменського ВПУ відзначила свято Хелловіну

Ось і настало найстрашніше свято року – Хелловін. Це свято стало традиційним в Америці, хоча його історія почалася на території сучасних Великої Британії та Північної Ірландії. Символом Хелловіна є гарбуз, або по-іншому Світильник Джека, який становить собою вирізаний у вигляді голови гарбуз із підсвічуванням і має страхітливий вигляд. Також широко поширена традиція випрошування солодощів, коли переодягнені діти в костюмах ходять від хати до хати, стукають і разом кричать: «гаманець або життя» чи «частування або смерть». Дорослі з не меншим задоволенням, ніж діти, переодягаються у костюми чортів, привидів, скелетів, відьом і демонів. Свято почало масово відзначатися з XIX століття і стало популярним у всьому світі саме завдяки американській культурі. Зараз започатковане древніми кельтами свято - це щорічне шоу.

Віднедавна Хелловін став досить популярним і на території України. Свято, подібне Хелловіна, існувало і у Київській Русі. Воно називалося Навій День («навь» – мертвець, небіжчик, покійний, померлий) або Проводи і святкувалося навесні. В Україні досі існує це свято. Однак традиції святкування дещо відрізняються. Свято Хелловіну в Україну прийшло під час розвалу Радянського Союзу. З кожним роком воно ставало все популярнішим. Молодь організовує тематичні вечірки, по вулицях «гуляють» відьми, вампіри і зомбі, а в меню ресторанів з`являються страви з гарбузів.

Напротивагу тим українцям, які готуються і чекають Хелловіну, багато хто засуджує це свято, вважаючи його несумісним з українськими звичаями та традиціями. Адже, для когось Хелловін – це можливість стати казковим чудернацьким створінням і повеселитися з друзями. А хтось вважає, що це – диявольське святкування, яке не має нічого спільного з українцями.

Учнівське самоврядування ДПТНЗ «Роменське ВПУ» теж приєдналося до відзначення свята Хелловіну, в першу чергу, маючи на меті, познайомити сучасну молодь з традиціями інших країн.

Зокрема, активістами училища була влаштована акція «Привітай зі святом», у ході якої учні Роменського ВПУ вітали зі святом Хелловіну молодь інших країн, бажаючи їм всіляких гараздів.

Фото 07. 02.11.2016
Фото 08. 02.11.2016
Фото 09. 02.11.2016
Фото 10. 02.11.2016
На фото: у ході акції "Привітай зі святом"

Також учні навчального закладу, переодягнені у химерні образи, що одночасно вражали та лякали перехожих, ходили від кабінетів до навчальних лабораторій, випрошуючи частувань та гарних оцінок.

Фото 01. 02.11.2016
Фото 02. 02.11.2016
Фото 03. 02.11.2016
Фото 04. 02.11.2016
Фото 05. 02.11.2016
На фото: активісти навчального закладу вражали своїми костюмами та гримом
Фото 06. 02.11.2016
На фото: члени учнівського самоврядування постаралися аби виготовити символ Хелловіну - Світильник Джека

Ввечері було організовано тематичну дискотеку. Учні, перевдягнуті у різноманітні костюми – від чортенят і вампірчиків, до чудових красунь та неперевершених дів, танцювали та веселилися в колі своїх друзів та одногрупників.

Фото 11. 02.11.2016
Фото 12. 02.11.2016
Фото 14. 02.11.2016
На фото: під час тематичної дискотеки
Фото 13. 02.11.2016
Фото 15. 02.11.2016
Фото 16. 02.11.2016
На фото: молодь Роменського ВПУ гарно повеселилася та відсвяткувала свято Хелловіну

Крім того, було проведено конкурс на кращий костюм, грим та сценічний образ. Переможці отримали грошові винагороди, які приготував для них батьківський комітет Роменського ВПУ.

Фото 17. 02.11.2016
На фото: переможці конкурсу на кращий костюм, грим та сценічний образ

Цікава інформація:

З Хелловіном пов`язують кілька страхітливих історій.

Якщо ви хочете побачити відьму, то 31 жовтня, згідно зі стародавніми віруваннями, треба носити одяг навиворіт і йти у зворотному напрямку.

На Хелловін категорично не можна впускати чорного кота, мало що, ким він може виявитися.

У Європі також побоюються сов, якщо вони будуть помічені біля будинку, слід чекати біди.

У Німеччині через боязнь примар на Хелловін ховають ножі та інші гострі предмети, щоб нічні гості не зашкодили їм.

Важко уявити Хелловін без гарбуза зі страхітливим «обличчям» та свічкою всередині. Цей ліхтарик, який називається Джек, є невід`ємним атрибутом свята. Історія походження даної традиції також має ірландські корені. Існує легенда про ірландського пияку та скнару Джека, який два рази зумів обдурити Диявола, коли той приходив по його душу. Своїми хитрощами Джеку вдалося «виторгувати» собі ще 10 років життя. Однак, після тих витівок, коли прийшла його смертна година, Джека не впустили в пекло, а за пияцтво та жадібність на небеса він теж потрапити не міг. Відтак Джек став неприкаяною душею і мусів блукати по землі. Наостанок Диявол кинув йому вуглинку з пекла, що освітлювала Джеку дорогу у вічній темряві, а ліхтарем для вуглини став порожній гарбуз.