Подати заяву для вступу

Профілактика інформаційного насилля з боку ЗМІ у молодіжному середовищі

27 жовтня 2016 року навчально-методичним центром психологічної служби Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти було проведено обласний семінар для практичних психологів професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Темою для обговорення було вибрано досить важливу проблему - інформаційне насильство, його вплив на підростаюче покоління, пошук шляхів формування навичок протистояння медіа-пропаганді.

Фото 01. 30.10.2016
На фото: учасники семінару під час обговорення проблеми інформаційного насильства

Участь у семінарі взяла практичний психолог ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Надія Анатоліївна Радчук.

Відкрила семінар завідувач центру Марухина І.В, яка вказала на важливість проблеми, що розглядається, та зазначила, що досить важливо забезпечити інформаційно-психологічну безпеку особистості, що визначається спеціалістами як стан захищеності психіки від дії різноманітних інформаційних факторів.

Як відрізнити пропаганду та інформування, навчитися критично ставитися до інформації, що висвітлюється в ЗМІ – відповіді на ці запитання було розкрито у виступі методиста центру Растрости Г.Б.

Висвітленню питання кібер-булінгу, як різновиду насильства, виявленню ситуацій кібер-булінгу, причин виникнення цього явища в учнівському середовищі було присвячено виступ Гавриленко С.О., методиста центру.

Досвідом роботи щодо профілактики інтернет-залежності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з присутніми поділилася практичний психолог ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг» Кулижко Т.О.

Учасники семінару мали змогу ознайомитись з досвідом роботи практичного психолога Сумського технікуму харчової промисловості НУХТ Москвіної І.О., щодо використання методу рефреймінгу у консультативній роботі зі студентами.

Фото 02. 30.10.2016
Фото 03. 30.10.2016
На фото: у ході виступів учасників семінару

Підбиваючи підсумок роботи, учасники зазначили, що семінар сприяв більш глибокому усвідомленню проблеми інформаційного насильства, визначенню шляхів профілактичної роботи з учнями та студентами з цього напряму.