Подати заяву для вступу

Наш спільний і неспинний шлях – любов до рідної мови…

Цьогоріч учениця групи ПП-2 Роменського вищого професійного училища Некроєнко Анна стала призером конкурсу з української мови імені Петра Яцика і була запрошена на урочисту церемонію до Києва разом із викладачем української мови Яцменко С.М. Слід зазначити, що Анна – єдина представниця ПТНЗ Сумської області.

17 травня 2016 р. у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка м. Київ відбулося традиційне урочисте завершення ХVІ міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, організатором якого є Ліга українських меценатів. Ще зранку до театру почали з’їжджатися школярі, учні профтехосвіти та студенти з усієї України. Їх було видно здалеку: усміхнені, щасливі, багато хто у святковому національному одязі. Поруч з ними; батьки і вчителі. І хоча йшов дощ, настрій у присутніх був піднесений. О 14-й годині розпочалося Свято рідної мови з нагоди завершення 16-го Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика. Здавалося, ранковий дощ багатьом завадить прийти до театру, але поступово зала заповнилася. Щирі усмішки, розмови, знайомства, квіти, вишиванки і знову усмішки, усмішки, усмішки… Урочистості розпочалися Гімном України: рука на серці у всіх від літніх чоловіків і жінок до малечі, очі багатьох зі сльозою - ще зовсім недавно тут, на відстані якоїсь сотні метрів, на Майдані, з цією піснею на устах умирали. Нині вона - особлива святиня для української молоді. І, звичайно ж, у сценарії традиційні квіти до пам’ятників Т. Шевченкові та І. Франкові несуть переможці конкурсу, ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

З вітальним словом до переможців звернулися радник Президента України Ю. Богуцький, президент Ліги українських меценатів, голова Наглядової ради ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", доктор фармацевтичних наук, професор, відомий громадський діяч Володимир Загорій, виконавчий директор Ліги українських меценатів, голова Координаційної ради конкурсу, Шевченківський лауреат Михайло Слабошпицький, заступник міністра освіти і науки України П. Кобзай, очільник журі мовного марафону, директор Інституту української мови Павло Гриценко, голова Наглядової ради конкурсу, відомий мовознавець Ірина Фаріон, Ю. Тимошенко.

Найкращі учні отримали заслужені грошові премії від меценатів, політичних діячів, корисні бібліотечки від ліги українських меценатів та київських видавництв.

Яскравими художніми номерами вітали присутніх ансамбль танцю «Подолянчики», дует бандуристів з піснею «Колискова».

І, звичайно ж, останній, також традиційний епізод дійства у театрі ім. І. Франка - урочиста передача естафети конкурсу від однієї області до іншої: представник Полтавщини передала естафету представникові Київщини. Отже Сімнадцятий конкурс стартуватиме 9 листопада у м. Біла Церква.

Вдивляючись у променисті очі дітей – учасників конкурсу, слухаючи їхні чисті голоси – спадає думка про безсмертя рідного слова, про відроджувану духовну силу України.

Фото 01. 18.05.2016
На фото: Яцменко Світлана та Некроєнко Анна

Ми вітаємо Анну, вчителів, батьків із цим високим визнанням. Дякуємо їм за їхню невтомну і віддану працю та любов до рідного слова. Бережімо і плекаймо рідну мову, шануймо її і пишаймося нею.