Подати заяву для вступу

Безпека на дорогах - справа всіх і кожного!

Безпека на дорогах - справа всіх і кожного!

З метою профілактики безпеки дорожнього руху, підвищення поінформованості про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод, стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму з 16 травня по 22травня 2016 року прододиться «Тиждень безпеки дорожнього руху».

Правила дорожньогоруху–закон, обов’язковий для всіх учасників дорожнього руху. Правила дорожнього руху – це ті норми, що встановлюють порядок руху на дорогах нашої країни і тому виконання цих Правил обов’язкове для всіх.

З метою запобігання травмування на дорозі треба запам’ятати такі правила:

1. Пішоходи повинні рухатись по тротуарах та пішохідних доріжках, дотримуватися правої сторони.

2. Якщо тротуарів або пішохідних доріжок немає, пішоходи можуть рухатись по велосипедній доріжці, дотримуючись правої сторони, або в один ряд по узбіччю дороги.

3. За межами населених пунктів пішоходи, рухаючись по узбіччю дороги або скраю проїзної частини, повинні рухатись назустріч руху транспорту.

4. В темні години доби пішоходи повинні попіклуватися про те, щоб вони були помітні на проїзній частині або узбіччі.

Правила переходу дороги:

Пішоходи повинні переходити проїзну частину вулиці по пішохідних переходах.

Переходи бувають наземні, підземні і надземні. Якщо переходів немає, то дорогу слід переходити на перехрестях по лінії тротуару або узбіччя. Переходити можна лише після того, як пішохід оцінить відстань до транспортного засобу, що наближається, його швидкість та переконається у відсутності небезпеки. Якщо на переході немає дорожньої розмітки, то його межі визначаються знаками.

Правила переходу проїзної частини

Перехід дороги з двостороннім рухом: перед тим як переходити дорогу необхідно подивитись ліворуч. Якщо проїзна частина вільна, то можна йти;дійшовши до середини вулиці, зупинися. Якщо рух транспорту почався, необхідно почекати на “островку безпеки” або на лінії, яка розділяє транспортні потоки протилежних напрямків; тепер подивися праворуч. Якщо проїзна частина вільна, закінчуйте перехід.

Перехід дороги з одностороннім рухом:для того, щоб перейти дорогу з одностороннім рухом, необхідно подивитися в сторону протилежну руху транспорту. Якщо машин немає, то перехід треба здійснити в один прийом, без зупинки на середині проїзної частини.

При наближенні автомобіля з ввімкнутою сиреною або мигалкою слід утримуватися від переходу дороги.

Регулювання дорожнього руху:

Регулювання дорожнього руху здійснюється за допомогою дорожніх знаків, дорожньої розмітки, обладнання, світлофорів, а також регулювальниками.

Світлофор та його сигнали:

Сигнали світлофора мають таке значення: зелений дозволяє рух; зелений мигаючий дозволяє рух, але інформує про те, що незабаром буде включений сигнал, який забороняє рух; жовтий забороняє рух та попереджує про наступну зміну сигналів (“Увага”); червоний сигнал, у тому числі мигаючий, забороняє рух; поєднання червоного і жовтого сигналів забороняє рух та інформує про наступне включення зеленого сигналу.

Якщо сигнал світлофору має вигляд силуету пішохода, то його дія розповсюджується тільки на пішоходів, при цьому зелений сигнал дозволяє рух, червоний – забороняє.

Для регулювання руху на залізничних переїздах застосовують світлофори з двома червоними сигналами або одним білим та двома червоними, де мигаючі червоні сигнали забороняють рух через переїзд.

Поведінка у громадському транспорті:

Користуючись транспортом, треба дотримуватись певних правил поведінки.

Чекаючи транспорт, треба:

чекати громадський транспорт на зупинках;

не можна виходити на проїзну частину вулиці;

дбайливо ставтеся до обладнання, що є на зупинці.

При посадці у транспорт:

входьте спокійно, не штовхайтеся через задні двері;

пропустіть вперед інвалідів, пасажирів з маленькими дітьми, літніх людей.

Під час руху транспорту треба:

поступитися місцем інвалідам, людям похилого віку, пасажирам з маленькими дітьми;

вести себе спокійно;

триматися за поручні;

не штовхатися і не бігати по салону;

не висовуватись з вікон;

не спиратися на двері;

не відволікати водія.

При виході з транспорту:

не можна самовільно відчиняти двері;

не штовхатися, виходити обережно, за чергою через передні двері.

ВИКОНАННЯ ПРАВИЛДОРОЖНЬОГО РУХУ – ВАША БЕЗПЕКА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИТТЯ!