Подати заяву для вступу

Краще медіа професійно-технічного навчального закладу

Питання формування та розвитку медіа-грамотності, захисту вітчизняного інформаційного простору є надзвичайно актуальним та нагальним як для всього українського суспільства, так і для кожного громадянина України. З цією метою щорічно, майже два десятиліття, у Миколаєві організовується і проводиться Міжнародний конкурс шкільних медіа.

Міжнародний конкурс шкільних медіа – це захід, який дозволяє учням середніх навчальних закладів проявити себе в якості журналіста, допомагає підвищити прозорість сфери середньої освіти шляхом демократизації шкільних медіа. Організаторами цієї найвагомішої події для виступають Національна спілка журналістів України, Національна академія педагогічних наук України, Асоціація молодіжної преси України, а також Коледж преси та телебачення (м. Миколаїв).

Участь у XIХ Міжнародному конкурсі взяв і Державний професійно-технічний навчальний заклад «Роменське ВПУ». Цьогоріч у конкурсі брали участь 1894 роботи з усіх областей України та 8 країн-сусідів, серед них – стінні, друковані, електронні видання, телевізійні сюжети, радіопередачі, тисячі фотознімків з України, Болгарії, Польщі, Грузії, Росії, Молдови, Придністров’я, Греції, Білорусі та інших країн світу.

28-30 квітня в Миколаєві відбулося підведення підсумків XIХ Міжнародного конкурсу шкільних медіа. Понад тисячу юнкорів з різних областей України приїхали для того, щоб отримати нагороди за найкращі друковані газети, матеріали на тему євроінтеграції України, а також за кращі фото-, радіо- та телерепортажі.

Учасникам конкурсу було представлено насичену, цікаву на різноманітні заходи та зустрічі програму. Зокрема, юні журналісти зустрілися та поспілкувалися з Президентом Міжнародного конкурсу шкільних медіа Глібом Головченком, головою Держкомтелерадіо України Олегом Наливайком, головою Миколаївської облдержадміністрації Вадимом Меріковим, міським головою Миколаєва Олександром Сєнкевичем, секретарем Національної спілки журналістів України Олександром Бухтатим.

– Я сам вийшов з юнкорівської шинелі. У свій час брав участь у конкурсі шкільних газет, на жаль, далі Львова грамоти не пішли. Тут зібралися найкращі представники нашої країни. На мій погляд, ви зробили правильний вибір, обрали одну з найбільш цікавих професій, вона небезпечна та дуже відповідальна, – сказав голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

– Цей конкурс є знаком поваги України до вас і до тієї справи, яку ви робите – кожен у своїй школі і кожен у своїй шкільній газеті, – зазначив президент Міжнародного конкурсу шкільних медіа, секретар НСЖУ Гліб Головченко.

Перед початком церемонії нагородження переможців XIХ Міжнародного конкурсу шкільних медіа в Науково-педагогічній бібліотеці (Миколаїв, вул.Адміральська,31) відбулася прес-конференція організаторів та партнерів Конкурсу, де вручили дипломи лауреатам XIХ Міжнародного конкурсу шкільних медіа.

Викладач ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Мартинішина Юлія Юріївна отримала подяку за виявлення і сприяння розвитку творчо обдарованих дітей у галузі шкільної журналістики та за участь у XIХ Міжнародному конкурсі шкільних медіа.

Фото 01. 07.05.2016
На фото: подяка за участь у XIХ Міжнародному конкурсі шкільних медіа Мартинішиній Ю.Ю.

Дипломами лауреата Міжнародногро конкурсу шкільних медіа нагороджено офіційний сайт, стінну газету, фотороботу та телерепортаж ДПТНЗ «Роменське ВПУ».

Фото 02. 07.05.2016
Фото 03. 07.05.2016
Фото 04. 07.05.2016
Фото 05. 07.05.2016
На фото: дипломи лауреата Міжнародногро конкурсу шкільних медіа

Офіційна церемонія нагородження переможців XIХ Міжнародного конкурсу шкільних медіа відбулася в Палаці творчості учнів 29 квітня, чому передували інтерв’ю та фотосесія з кожним учасником на «червоній доріжці». Урочиста фото- та відеозйомка переможців з призами та VIP гостями пройшли на ТК ТАК TV, що транслювалося в прямому ефірі. Нагороджували переможців представники міської влади, керівництво Держкомтелерадіо, експерти.

Фото 06. 07.05.2016
На фото: на офіційну церемонію вручення нагород конкурсантів підвозили на лімузінах
Фото 07. 07.05.2016
Фото 08. 07.05.2016
На фото: конкурсанти пройшлися "червоною доріжкою" та поспілкувалися з місцевими журналістами

Перемогу у номінації «Краще медіа професійно-технічного навчального закладу» XIХ Міжнародного конкурсу шкільних медіа отримала газета "Калейдоскоп" ДПТНЗ «Роменське ВПУ». Викладачі Ю.Ю. Мартинішина, В.В. Рибкіна та голова учнівської ради Стрижевська Олександра отримали нагороду та диплом переможця на сцені Палацу творчості учнів.

Фото 09. 07.05.2016
Фото 10. 07.05.2016
На фото: представники ДПТНЗ Роменське ВПУ Мартинішина Ю.Ю., Рибкіна В.В. та Стрижевська О. під час вручення нагороди

Крім того, переможці конкурсу взяли участь у ток-шоу «Телевізійний прес-клуб з Глібом Головченко» у прямому ефірі на ТК ТАК TV.

30 квітня конкурсанти відвідали Алею пам’яті журналістів, які загинули під час виконання професійних обов’язків, та Миколаївський зоопарк.

Організаторам вдалося привернути увагу до професії журналіста та заохотити юнкорів та викладачів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів до активного відображення у своїх матеріалах суспільних процесів, спрямованих на розбудову громадянського суспільства в Україні та світі.