Подати заяву для вступу

Відкриття Писанки та Великоднього дерева

З метою відновлення народних традицій, популяризації декоративно-вжиткового мистецтва, творчих здібностей учнів у Чистий четвер у ДПТНЗ "Роменське ВПУ" відбулося урочисте відкриття святкової Писанки та Великоднього дерева.

Для всіх християн приготування до Великодня починаються з Чистого четверга.

Тож і у нашому училищі не стали ламати традиції. Саме цього дня і вирішили урочисто відкрити це Великоднє диво.

Фото 01.05.2016
Училищна родина на відкритті Писанки та Великоднього дерева

Історія писанки і писанкарського мистецтва давня, їх витоки сягають доби первісно-родового ладу, за кілька тисячоліть до нашої ери. У міфах багатьох народів світу саме яйце є світотворчим початком. Учениця групи КК-2 Олександра Стрижевська розповіла всім присутнім про походження та символічне значення писанки.

Фото 01.05.2016
Стрижевська Олександра в ході розповіді про традиції святкування Великодня

Писанка - абсолютно унікальний витвір народного генія, раніше її дарували на знак перемир’я, побажання здоров’я, краси, сили, врожаю, застосовували як запобігання від стихійного лиха – грому, пожежі; для лікування різних хвороб, від переляку, наговору; підкладали під вулик, аби безконечно роїлися бджоли.

Писанка - символ Сонця; життя, його безсмертя; любові і краси; весняного відродження; добра, щастя, радості.

Символічне значення писанки складається з двох складових частин: значення самого яйця, у якому є живий зародок півня (сонячної птиці); значення написаних на ньому символічних знаків.

Втім, для нас, сучасних людей, ті знаки такі ж незрозумілі, як і китайські ієрогліфи.

Фото 01.05.2016
Наша Великодня Писанка!

Наша писанка містить різні символи. Квітка - символізує незатьмарені душі дітей, що мають народитися, чистоту помислів та дій, ще вона вважається символом кохання. «Безкінечник» - символізує вічність, плинність життя, періодичність змін пір року, сонячний рух, перебіг подій. «Дощові потоки» - небесна волога, що падає з неба, тобто дощ. «Юрок» – знак змії, символічне зображення Бога підземного царства, що у вигляді блискавки викликає дощ. Змію вважали охоронцем домашньої оселі. «Зірка» - відображає сонце, символ неба та порядку небесних світил, знак космосу. «Свастика» (з древньоіндійської – «це добре») – знак, що сприяє народженню дітей, в сонячному культі символізував рух сонця, знак чотирьох сторін світу. «Ромби», «квадрати» - знаки, що позначають зоряне поле, загальний символ жіночої основи в природі.

Право відкриття Писанки мали заступник директора з навчально-виробничої роботи Надія Григорівна Міщенко, голова учнівського самоврядування Олександра Стрижевська та радник інформаційного центру Євгеній Кваша.

Фото 01.05.2016
Хвилююча мить відкриття!

Під час виступу директор училища Павло Іванович Помаран привітав з прийдешніми святами та закликав усіх присутніх до миру, злагоди в колективі, сім’ях, державі і гармонії на рідній землі.

Фото 01.05.2016
Директор ДПТНЗ "Роменське ВПУ" під час урочистого відкриття
Фото 01.05.2016
Фото 01.05.2016