Подати заяву для вступу

Акредитація Роменського ВПУ

ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище» є державним професійно-технічним навчальним закладом ІІІ атестаційного рівня, який крім робітничих професій здійснює з 2002 року підготовку фахівців І рівня акредитації за денною формою навчання з ліцензованим обсягом 30 чол. зі спеціальностей:

  • 5.06010101 «Будівництво та експлуатація будівель і споруд»;
  • 5.05170101 «Виробництво харчової продукції»;
  • 5.03051001 «Товарознавство та комерційна діяльність».

Училище засновано у 1966 році як навчальний заклад професійно-технічної освіти і на сьогоднішній день є одним із найкращих у системі ПТО. Так, у 2006 році навчальний заклад нагороджений дипломом Міністерства освіти і науки, Академії педагогічних наук України «За вагомий внесок в інноваційний розвиток національної системи освіти», у 2007 році – дипломом Міністерства освіти і науки, Академії педагогічних наук України «За розробку і впровадження у навчально-виховний процес інноваційних освітніх технологій», у 2007 році увійшов до 100 кращих ПТНЗ України, у 2008 році нагороджений дипломом Міністерства освіти і науки, Академії педагогічних наук України «За високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу» та отримав Почесне звання «Лідер сучасної освіти», у 2009 році нагороджений дипломом «За вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України», у 2011 році - дипломом Міністерства освіти і науки, Академії педагогічних наук України «За активну участь в інноваційній модернізації національної системи освіти».

Високий імідж навчального закладу педагогічний та учнівський колективи постійно відстоюють наполегливою працею та результативністю у навчанні.

Так, у листопаді 2011 року ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище» подав заяви Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України на проведення акредитаційної експертизи з метою продовження освітньої діяльності щодо підготовки молодших спеціалістів із спеціальностей: «Товарознавство та комерційна діяльність», «Будівництво та експлуатація будівель і споруд», «Виробництво харчової продукції».

І вже в лютому 2012 року всі три спеціальності були акредитовані експертними радами Державної акредитаційної комісії, що дає право ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище» здійснювати підготовку молодших спеціалістів за навчальними планами, які передбачають інтеграцію спеціальностей із робітничими професіями «продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів», «кухар, кондитер», «муляр, штукатур, лицювальник-плиточник».

Згідно навчального плану прийом учнів на перший курс здійснюється на основі базової загальної середньої освіти (9 кл.), відповідно до державного замовлення на вищезазначені професії. Безпосередня підготовка молодших спеціалістів здійснюється в два останні навчальні роки (4 і 5 курс).

Отримати вищу освіту І-го рівня акредитації за рахунок фізичних і юридичних осіб можуть і випускники інших професійно-технічних закладів освіти, які завершили навчання на ІІ ступені, мають необхідний рівень кваліфікації відповідної професії та повну загальну середню освіту без проходження ЗНО за такими спеціальностями:

№ п/п Спеціальність Напрямок Обсяг прийому Термін навчання Фахова кваліфікація
1 5.06010101 Будівництво та експлуатація будівель і споруд 0601 Будівництво та архітектура 30 чол. 2 роки Технік-будівельник, муляр п’ятого розряду
2 5.05170101 Виробництво харчової продукції 0517 Харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції 30 чол. 1р. 6 міс. Технік-технолог із технології харчування, кухар п’ятого розряду
3 5.03051001 Товарознавство та комерційна діяльність 0305 Економіка та підприємництво 30 чол. 1р. 6м. Товарознавець-комерсант, продавець продовольчих товарів п’ятого розряду

Слід зазначити, що підготовку спеціалістів вищезазначених спеціальностей не здійснює в нашому регіоні жоден із навчальних закладів, а потреби регіону існують, тому педагогічний колектив і учні училища з відповідальністю підійшли до акредитації спеціальностей: «Товарознавство та комерційна діяльність», «Будівництво та експлуатація будівель і споруд», «Виробництво харчової продукції», дбаючи не тільки про імідж навчального закладу, а і регіону в цілому.