Подати заяву для вступу

День боротьби за права кримськотатарського народу

18 травня відзначається день боротьби за права кримськотатарського народу. Подія відзначається щорічно, щоб підтримати боротьбу громадян України – кримських татар за реалізацію своїх прав як представників корінного народу.

Згідно Плану заходів щодо вшанування 71-ї річниці депортації кримськотатарського народу, затвердженого Кабінетом Міністрів України, з метою збереження історичної пам’яті, громадянського виховання, національного примирення у всіх навчальних групах ДПТНЗ «Роменське ВПУ» був проведений єдиний урок пам’яті, присвячений вшануванню початку депортації кримських татар та представників інших народів з території Криму.

Ми завітали на виховну годину до групи КК-3, де класний керівник Жадько Ірина Володимирівна розповіла, що увесь кримськотатарський народ радянська влада звинуватила у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни, загальна кількість вигнаного з Криму корінного населення склала 200 тисяч осіб, з них 183 тисячі кримських татар. Понад 20 років в СРСР повністю заперечувався злочинний характер цих дій. Хоча 5 вересня 1967 року Указом Президії Верховної Ради СРСР з кримських татар були зняті звинувачення у зраді, вони так і не отримали права повернутися на історичну батьківщину. Лише 14 листопада 1989 року Верховна Рада СРСР прийняла Декларацію «Про визнання незаконними і злочинними репресивних актів проти кримських татар". 20 березня 2014 року Верховна Рада України прийняла Постанову № 1140-18 «Про... гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави», якою визнала кримських татар корінним народом України та гарантувала їхнє право на самовизначення у складі України. І уже відповідно до Указу Президента № 472/2014 від 16 травня 2014 року в Україні відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу.

Фото 01. 15.05.2015
На фото: Жадько Ірина Володимирівна під час проведення єдиного уроку пам’яті, який присвячений вшануванню початку депортації кримських татар та представників інших народів з території Криму

У рамках уроку пам’яті, присвяченого вшануванню початку депортації кримських татар та представників інших народів з території Криму, учні разом з класним керівником продовжили плетіння сітки для воїнів АТО.

Сітка – це ще й своєрідний оберіг для наших бійців, ця сітка об’єднує людей, які допомагають армії. Кожен вузлик на сітці ми зав’язуємо з певними побажаннями захисту для наших солдат.

Сподіваємося, що маскувальна сітка, виготовлена руками наших учнів та працівників, захистить воїнів-земляків від куль та негараздів.

Фото 02. 15.05.2015
Фото 03. 15.05.2015
Фото 04. 15.05.2015
Фото 05. 15.05.2015
Фото 06. 15.05.2015
На фото: під час плетіння сітки для воїнів АТО