Подати заяву для вступу

Дистанційна освіта – інтеграція у європейський освітній простір

28 квітня на базі Сумського державного університету відбувся Міжрегіональний науково-практичний семінар «Дистанційна освіта – інтеграція у європейський освітній простір» для представників навчально-консультативних пунктів СумДУ та заступників директорів з навчально-виробничої роботи професійно-технічних навчальних закладів. З привітальним словом до учасників семінару звернувся ректор СумДУ Васильєв А.В., який ознайомив з порядком роботи учасників семінару, наголосив, що найбільш ефективна форма навчання – дистанційна, зазначив основну мету і завдання її впровадження, можливість реалізувати доступ до всіх рівнів освіти для тих, хто не має змоги навчатися у вищих навчальних закладах за традиційними формами навчання.

Фото 01. 01.05.2015

Директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Попова О.І. у своєму виступі визначила дистанційну освіту, як одну із конструктивних форм навчання, яка сприятиме підвищенню якості рівня освіти, формуванню високоякісного фахівця. Тому необхідно прикласти максимум зусиль в освітній галузі для впровадження в навчальний процес інформативно-комунікативних технологій, які використовуються в дистанційній освіті. Адже, дистанційна освіта – це освіта іншої якості.

Фото 03. 01.05.2015

З виступу Зубана Ю.О. – директора Організаційно-методичного центру технологій електронного навчання «Досвід впровадження дистанційної освіти у СумДУ» були запропоновані напрями підготовки, тенденції зросту якості за дистанційною формою навчання, впровадження навчальних ресурсі.

Фото 02. 01.05.2015

У виступах провідних спеціалістів з інформатизації, дистанційної форми навчання були запропоновані шляхи модернізації інженерної освіти, досвід впровадження дистанційної освіти в СумДУ.

Була проведена екскурсія, де учасники мали змогу ознайомитися з бібліотечно-інформаційним центром закладу, on-line студією, центром «Porta-one».

Роботу круглого столу «Професійна освіта» розпочала начальник відділу координації діяльності ВНЗ та ПТНЗ, наукової, позашкільної та виховної роботи Чхайло О.М. Вона зупинилася на перевагах дистанційної освіти та впровадженні такої форми навчання, виконанні державного замовлення на 2015-2016 н.р., погодженні необхідних документів про закінчення навчального року, виконанні планів роботи.

У процесі роботи круглого столу обговорювалися питання підвищення кваліфікації працівників, організації виробничої практики учнів, проведення ДКА, працевлаштування випускників, збереження контингенту учнів.

У роботі науково-практичного семінару взяли участь заступник директора з навчально-виробничої роботи Міщенко Надія Григорівна та фахівець НКП СумДУ Полєжай Надія Андріївна.