Подати заяву для вступу

Краща мультимедійна редакція ХVІІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа

Питання формування та розвитку медіа-грамотності, захисту вітчизняного інформаційного простору є надзвичайно актуальним та нагальним як для всього українського суспільства, так і для кожного громадянина України. З цією метою щорічно, майже два десятиліття, у Миколаєві організовується і проводиться Міжнародний конкурс шкільних медіа.

Міжнародний конкурс шкільних медіа – це захід, який дозволяє учням середніх навчальних закладів проявити себе в якості журналіста, допомагає підвищити прозорість сфери середньої освіти шляхом демократизації шкільних медіа. Організаторами цієї найвагомішої події для виступають Національна спілка журналістів України, Національна академія педагогічних наук України, Асоціація молодіжної преси України, а також Коледж преси та телебачення (м. Миколаїв).

Участь у XVIII Міжнародному конкурсі взяв і Державний професійно-технічний навчальний заклад «Роменське ВПУ», який представляв свої роботи у трьох номінаціях: «Краща газета ПТНЗ ХVІІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа», «Краще електронне видання ХVІІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа» та «Краща мультимедійна редакція ХVІІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа». Цьогоріч у конкурсі брали участь 1675 робіт, серед них – стінні, друковані, електронні видання, телевізійні сюжети, радіопередачі, тисячі фотознімків з України, Болгарії, Польщі, Грузії, Росії, Молдови, Придністров’я, Греції, Білорусі та інших країн світу.

23-25 квітня в Миколаєві відбулося підведення підсумків ХVІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа. Понад 200 юнкорів з різних областей України приїхали для того, щоб отримати нагороди за найкращі друковані газети, матеріали на тему євроінтеграції України, а також за кращі фото-, радіо- та телерепортажі.

Учасникам конкурсу було представлено насичену, цікаву на різноманітні заходи та зустрічі програму. Зокрема, юні журналісти зустрілися та поспілкувалися з Президентом Міжнародного конкурсу шкільних медіа Глібом Головченком, головою Держкомтелерадіо України Олегом Наливайком, головою Миколаївської облдержадміністрації Вадимом Меріковим, міським головою Миколаєва Юрієм Гранатуровим, експертом Ради Європи Тетяною Рєпковою, секретарем Національної спілки журналістів України Олександром Бухтатим.

Фото 01. 27.04.2015

– Я сам вийшов з юнкорівської шинелі. У свій час брав участь у конкурсі шкільних газет, на жаль, далі Львова грамоти не пішли. Тут зібралися найкращі представники нашої країни. На мій погляд, ви зробили правильний вибір, обрали одну з найбільш цікавих професій, вона небезпечна та дуже відповідальна, – сказав голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

– Цей конкурс є знаком поваги України до вас і до тієї справи, яку ви робите – кожен у своїй школі і кожен у своїй шкільній газеті, – зазначив президент Міжнародного конкурсу шкільних медіа, секретар НСЖУ Гліб Головченко.

Фото 02. 27.04.2015
Фото 03. 27.04.2015

На фото: юні журналісти зустрілися та поспілкувалися з Президентом Міжнародного конкурсу шкільних медіа - Глібом Головченком

Перед початком церемонії нагородження переможців XVIII Міжнародного конкурсу шкільних медіа в Науково-педагогічній бібліотеці (Миколаїв, вул.Адміральська,31) відбулася прес-конференція організаторів та партнерів Конкурсу, де вручили дипломи лауреатам XVIII міжнародного конкурсу шкільних медіа.

Фото 04. 27.04.2015
Фото 05. 27.04.2015
Фото 06. 27.04.2015
Фото 07. 27.04.2015

На фото: під час різноманітних зустрічей, прес-конференцій, майстер-класів

Диплом лауреата та подяку за участь у XVIII Міжнародному конкурсі шкільних медіа отримала викладач ДПТНЗ «Роменське ВПУ» Мартинішина Юлія Юріївна.

Фото 08. 27.04.2015
Фото 09. 27.04.2015

На фото: вручення подяки за участь у XVIII Міжнародному конкурсі шкільних медіа Мартинішиній Ю.Ю.

Офіційна церемонія нагородження переможців ХVІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа відбулася в Палаці творчості учнів 24 квітня, чому передували інтерв’ю та фотосесія з кожним учасником на «червоній доріжці». Урочиста фото- та відеозйомка переможців з призами та VIP гостями пройшли на ТК ТАК TV, що транслювалося в прямому ефірі. Нагороджували переможців представники міської влади, керівництво Держкомтелерадіо, експерти. А учасник АТО Олександр Черніков подарував юним журналістам фото з виставки Сергія Лойка "Пекельний аеропорт".

Фото 10. 27.04.2015
Фото 11. 27.04.2015

На фото: на офіційну церемонію вручення нагород конкурсантів підвозили на лімузінах

Фото 12. 27.04.2015
Фото 13. 27.04.2015

На фото: конкурсанти пройшлися "червоною доріжкою" та поспілкувалися з місцевими журналістами

Перемогу у номінації «Краща мультимедійна редакція ХVІІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа» отримав наш навчальний заклад. Голові учнівської ради Дяченко Олександрі вручили нагороду та диплом переможця на сцені Палацу творчості учнів.

Фото 14. 27.04.2015

На фото: представники ДПТНЗ Роменське ВПУ Мартинішина Ю.Ю., Рибкіна В.В. та Дяченко О. під час вручення нагороди

Фото 15. 27.04.2015

На фото: учасники та гості Міжнародного конкурсу шкільних медіа

Крім того, переможці конкурсу побували на ток-шоу «Телевізійний прес-клуб з Глібом Головченко» у прямому ефірі на ТК ТАК TV та поспілкувалися з відомими людьми.

Фото 16. 27.04.2015
Фото 17. 27.04.2015

На фото: під час прямого ефіру

25 квітня конкурсанти відвідали Алею пам’яті журналістів, які загинули під час виконання професійних обов’язків, та Миколаївський зоопарк.

Організаторам вдалося привернути увагу до професії журналіста та заохотити юнкорів та викладачів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів до активного відображення у своїх матеріалах суспільних процесів, спрямованих на розбудову громадянського суспільства в Україні та світі.