Подати заяву для вступу

Творчий портрет видатного українського композитора

З метою виховання в учнів патріотизму, поваги до історії та державних символів України, враховуючи важливість постаті Михайла Вербицького для розвитку української державності та української культури, 25.03.2015 року у групі ПП-1 класним керівником Скляр Аллою Анатоліївною було проведено виховну годину на тему «Творчий портрет видатного українського композитора, автора Гімну України, М.Вербицького».

Саме 4 березня 2015 року виповнилося 200 років від дня народження Михайла Вербицького — українського священика, композитора, диригента, громадського діяча, автора музики до Українського Державного та національного Гімну. Лише за один останній рік гімн України звучав набагато частіше, ніж за всі роки Незалежності.

І у дуже різному виконанні, починаючи від маленьких діток до бійців АТО. Він об"єднав українців у важкий час.

Ця мелодія й слова «душу й тіло ми положим за нашу свободу» вже нікого не залишають байдужим. З нею щодня вмирають і живуть українці, й це вже не просто мелодія, слова, це – наша гордість, біль і багато-багато сліз.

Учні презентували власні творчі проекти про композитора, диригента, громадського діяча. Вони наголосили, що творчість Вербицького є важливою для історії розвитку вітчизняного музичного мистецтва. Спадок митця нараховує 133 відомих композиції. Найвідомішим твором є музика до Державного Гімну «Ще не вмерла Україна» на слова Павла Чубинського.

Викладач слушно зауважила, що високий художній рівень творів Михайла Вербицького дає право називати його першим західноукраїнським композитором-професіоналом, незважаючи на те, що він не закінчував спеціальних музичних шкіл і сучасники вважали його митцем-аматором.

Також учні знайшли матеріали про те, що рішенням 37-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО 200-річчя з Дня народження українського композитора Михайла Вербицького включене до календаря пам"ятних дат на 2014—2015 рік.

Присутні дізналися про те, що створення Гімну бере початок у 1862 році, коли український етнограф, фольклорист, поет Павло Чубинський написав вірш "Ще не вмерла Україна". Михайло Вербицький, захоплений цією поезією, пише музику до нього. Вперше майбутній Гімн з нотами був надрукований у 1865, а у 1917 році почав використовуватись як Державний Гімн.

Під час перегляду презентацій присутні дізналися, що перше публічне виконання Гімну України "Ще не вмерла України…" на слова Павла Чубинського, музику Михайла Вербицького відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі під час першого на Західній Україні шевченківського концерту.

Фото 01. 26.03.2015
Фото 02. 26.03.2015
Фото 03. 26.03.2015
Фото 04. 26.03.2015
Фото 05. 26.03.2015