Подати заяву для вступу

5 кроків до безпеки

Аналіз безпеки виконання робіт (АБВР) - це найпростіший вид оцінки ризиків. Перед початком будь-якої роботи кожен повинен зупинитися, подумати й виконати п"ять кроків.

Крок 1: визначити джерела небезпеки, які існують або можуть виникнути під час виконання цієї роботи.

Крок 2: оцінити можливі наслідки для людей і навколишнього середовища.

Крок 3: визначити та виконати дії, необхідні для забезпечення надійного захисту від джерел небезпеки.

Крок 4: продумати заходи реагування при ймовірній позаштатній ситуації.

Крок 5: прийняти рішення щодо можливості почати або продовжити роботу.

Виконання АБВР займає всього кілька хвилин і не потребує письмового оформлення. У такий спосіб у ДПТНЗ «Роменське ВПУ» працівників привчають мислити наперед крізь призму розуміння логіки оцінки 5ризиків. Ця навичка повинна бути доведена до автоматизму, будь-хто перед початком роботи має замислитися: «А що як?..» -і не виконувати її, доки не буде впевнений у безпеці.

На всіх рівнях функціонування системи оцінки ризиків мають бути задіяні спеціалісти та робітники, що є ще одним способом залучення персоналу до процесу управ-ління питаннями охорони праці та промислової безпеки. Люди почувають себе причетними до цієї загальної важливої справи, більш охоче виконують заходи, які самі запропонували, уважніше ставляться до безпечної ор¬ганізації робіт.

Вибудована в такий спосіб комплексна система оцінки ризиків забезпечує керівництво необхідною інформацією для прийняття рішень про розподіл ресурсів, а кож¬ному працівникові дає простий, але дієвий інструмент для забезпечення власної безпеки.