Подати заяву для вступу

Тиждень професій комп’ютерного спрямування

Традицією в ДПТНЗ «Роменське ВПУ» є проведення предметних тижнів з професій. Це, в першу чергу, систематизує, закріплює та поглиблює теоретичні знання учнів за профілюючими дисциплінами, сприяє формуванню в них професійних практичних знань, умінь та навичок, необхідних для майбутньої праці, розвиває творчий та інтелектуальний потенціал вихованців навчального закладу, виховує самостійність на наполегливість.

З 16 по 20 березня в Роменському вищому професійному училищі був проведений Тиждень професій комп"ютерного спрямування, метою якого було не лише підвищення рівня знань вихованців навчального закладу з предметів, а й популяризація даних спеціальностей серед учнів шкіл міста та стимулювання інтересу до них, сприяння співпраці між Роменським ВПУ та загальноосвітніми навчальними закладами і соціальними партнерами.

Фото 01. 16.03.2015
Фото 02. 16.03.2015
Фото 03. 16.03.2015
Фото 04. 16.03.2015
Фото 05. 16.03.2015
Фото 06. 16.03.2015
Фото 07. 16.03.2015

Заходи тижня відзначалися різноманіттям тем, напрямків, форм та методів проведення. З одного боку треба було продемонструвати міцні знання з дисциплін, вміння швидко орієнтуватись, конструктивно і творчо мислити, а з іншого – проявити здатність бути комунікабельним, презентабельним, впливати на згуртованість колективу.

Тиждень розпочався конкурсом стіннівок, у яких учні через творчість відтворили своє бачення обраної професії.

З метою активізації навчальної діяльності учнів, формування і підтримання інтересу до нових професій, розвитку творчого та самостійного мислення, створення умов для максимальної самореалізації учнів, в рамках Тижня професій комп’ютерного спрямування, викладачами Дівенко І.О. та Рибкіною В.В. була проведена вікторина «Професії, за якими готують робітників Роменського ВПУ» (гортаючи розділи сайту Роменського ВПУ, групи та акаунту в контакті).

Цікавим та креативним продовженням тижня став конкурс «Листівка до свята» з виготовлення привітальних листівок до Пасхи, який провела викладач Мартинішина Ю.Ю.

Майстер вн Федосов П.О. та учні Отченаш К. і Ляшенко О. провели технічний огляд комп’ютерів та периферійних пристроїв училища. Всі працівники мали змогу отримати консультацію від спеціалістів та вказати на несправності в своїй комп"ютерній техніці, в свою чергу, майстер з учнями усунули всі неполадки.

Фото 08. 16.03.2015
Фото 09. 16.03.2015
Фото 10. 16.03.2015
Фото 11. 16.03.2015
Фото 12. 16.03.2015

Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці, це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі.

Працівниками ДПТНЗ «Роменського ВПУ» велика увага приділяється профорієнтаційній роботі, що проводиться з метою популяризації професій, за якими проводиться підготовка кваліфікованих робітників, та залучення учнів шкіл на навчання в Роменське вище професійне училище.

З метою надання профорієнтаційної підтримки учням у процесі вибору профілю навчання та сфери майбутньої професійної діяльності, для унів 9-11 класів ЗОШ №11 був організований «День відкритих дверей».

Школярів ознайомили з матеріально-технічною базою училища, зокрема, де проводиться підготовка учнів з професії «Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування», розповіли про умови вступу, навчання і проживання, акцентуючи увагу на тому, що ДПТНЗ «Роменське ВПУ» - це єдиний навчальний заклад в Україні, який проводить набір за даною професією. А також ознайомили з новою професією «Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин»

Одинадцятикласники отримали змістовну інформацію про властивості, особливості, специфіку та кваліфікаційні вимоги професій «Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування» та «Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин», про сфери трудової діяльності випускників училища.

До уваги гостей були запропоновані приклади робіт, які виконують учні з професії «Монтажник ІКУ». Свої майстер-класи продемонстрували: Отченаш Костянтин (заправка картриджа до лазарного принтера та процес комплектації системного блока); Левчинська Юлія (технологія створення кліпу в програмі Pinnacle Studio); Мартинішина Ю.Ю. (створення вітальної листівки); Кащенко Таїсія ( брошурування та ламінування блокноту).

Фото 13. 16.03.2015
Фото 14. 16.03.2015
Фото 15. 16.03.2015

Для максимальної зацікавленості для школярів були проведені конкурси на ерудицію, в яких вони прийняли активну участь, за що і були нагороджені солодкими призами.

Гарний настрій хлопців і дівчат свідчив про те, що вони отримали задоволення від відвідування Роменського ВПУ та по-справжньому зацікавилися професією «Монтажник ІКУ». На згадку про візит вони залишили теплі побажання для педагогічного та учнівського колективів училища.

Фото 16. 16.03.2015
Фото 17. 16.03.2015
Фото 18. 16.03.2015

Викладачем інформатики Хуторною В.Г. було проведено вікторину «Я з комп"ютером на «ти».У конкурсі взяли участь учні навчального закладу, які навчаються за професіями комп’ютерного спрямування. Учасники ток-шоу пройшли три тури, продемострувавши всім присутнім свої знання, уміння, спритність, кмітливість, а глядачі, у відповідь, організували активну підтримку та оплески.

Підсумки Тижня професій комп"ютерного спрямування було підведено у ході засідання 20 березня, на якому піднялися питання розвитку, вдосконалення, впровадження нових методик викладання та підвищення рівня теоретичної і практичної підготовки майбутніх фахівців, розробки ефективних методів по заохоченню учнів до обрання професій «Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування» та «Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин». Також одним із головних питань засідання було визначення найактивніших учасників та переможців конкурсів тижня, яких потім нагородили грамотами та солодкими призами.