Подати заяву для вступу

УВАГА! НОВА ПРОФЕСІЯ!

ЕЛЕКТРОМЕХАНIК З РЕМОНТУ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ ЛIЧИЛЬНО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ МАШИН

Фото 01. 10.03.2015

3-й розряд

Завдання та обов"язки.

Виконує поточний ремонт та обслуговування підсумувальних, лічильно-перфораційних, електроіскрових, термокопіювальних, електрофотографічних, світлокопіювальних машин, ротаторів та ротопринтів, лазерних принтерів, скануючих пристроїв. Розбирає, ремонтує, складає та регулює прості та середньої складності механізми вищевказаних пристроїв обчислювальних систем. Виконує слюсарне оброблення деталей за 11 - 12-м квалітетами (4 - 5-м класами точності) з підганянням і доведенням цих деталей. Виготовляє літерні важелі. Випробовує та здає механізми. Паяє різними припоями з використанням різних флюсів. Виконує термооброблення маловідповідальних деталей з наступним їх доведенням. Складає і монтує прості електросхеми. Ремонтує і регулює складні механізми під керівництвом електромеханіка вищої кваліфікації.

Повинен знати:

призначення, принцип роботи та конструкцію нескладних лічильно-обчислювальних апаратів, включно касових, а також копіювально-розмножувальних та друкарських машин (принтерів, сканерів); технічні умови і методи випробування окремих блоків різних лічильних апаратів; призначення і будову контрольно-вимірювальних інструментів та приладів простого та середнього типу складності, які використовуються під час виконання ремонтних та регулювальних робіт; конструкцію та технічні особливості механічних, нормальних різальних інструментів, механічні властивості металів і сплавів; основи електротехніки в обсязі роботи, яку виконує.

4-й розряд

Завдання та обов"язки.

Виконує середній ремонт та обслуговування обчислювальних, підсумувальних та лічильно-перфораційних, електроіскрових, термокопіювальних, електрофотографічних, світлокопіювальних, ротаторів та ротопринтів, лазерних принтерів, скануючих пристроїв. Виконує середній ремонт та обслуговування сучасних міні ЕОМ, їх різних вузлів та агрегатів (принтера, клавіатури, мишки, дисплея, монітора, скануючих пристроїв). Виконує поточний ремонт електронних обчислювальних пристроїв, електрографічних апаратів безперервного копіювання, ротаційного, стрічкового та лазерного типів. Замінює та реставрує деталі. Виконує слюсарне оброблення деталей за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності). Складає та установлює на ЕОМ окремі вузли та механізми. Перевіряє правильність роботи обчислювальних машин, копіювальної техніки, принтерів, скануючих пристроїв. Складає дефектні відомості на різні види ремонту.

Повинен знати:

призначення, принцип роботи і конструкцію різних систем лічильної та копіювально-розмножувальної техніки; призначення, принцип роботи та конструктивні особливості сучасних принтерів, скануючих пристроїв, рапідографів; призначення та правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв; призначення і будову складних контрольно-вимірювальних інструментів і приладів; конструкцію спеціальних різальних інструментів; властивості різних ізоляційних, полімерних та композитних матеріалів; способи складання і монтажу електросхем середньої складності; будову та схеми зєднання мікровимикачів, реле; систему допусків і посадок, квалітети (класи точності) і параметри шорсткості (класи чистоти оброблення).

5-й розряд

Завдання та обов"язки.

Виконує капітальний ремонт та обслуговування лічильно-перфораційних та підсумувальних, електроіскрових, термокопіювальних, електрофотографічних, світлокопіювальних машин, ротаторів та ротопринтів, скануючи пристроїв. Виконує середній ремонт електронних блоків клавіатури, монітора, мишки та інших додаткових пристроїв міні ЕОМ. Виконує середній ремонт електронних обчислювальних пристроїв, електрографічних апаратів безперервного копіювання, ротаційного, стрічкового та лазерного типів. Виконує слюсарне оброблення деталей та вузлів за 6 - 7-м квалітетами (1 - 2-м класами точності). Складає та монтує складні електросхеми з використанням мікросхем. Заміняє відповідальні деталі, вузли, блоки в ЕОМ різного типу. Заміняє літерні важелі та шрифт в механічних друкарських пристроях. Обробляє, підганяє деталі, які вимагають зварювання. Установлює та регулює вузли і деталі.

Повинен знати:

архітектуру обчислювальних машин, які обслуговує; будову та принцип роботи електромоторів, випрямлячів, трансформаторів, соленоїдів, високовольтних блоків та схеми; фізико-хімічні властивості феромагнітних матеріалів та елементної бази побудованої з використанням цих матеріалів; принцип роботи контрольно-вимірювальної апаратури, яку застосовує для перевірки вказаних пристроїв; способи складання та монтажу складних електросхем з використанням мікросхем різних типів; основи електроніки у межах роботи, яку виконує.