Подати заяву для вступу

Піст – моральне і духовне очищення людини

02 березня 2015 року відбулося відкрите факультативне заняття із основ християнської етики, яке провела Скляр Алла Анатоліївна, на тему: «Піст – моральне і духовне очищення людини.»

Викладач розпочала заняття із того, що зауважила, що всі люди відрізняються фізичним і розумовим розвитком, здібностями, смаками, уподобаннями, темпераментом. У них відмінне ставлення до перемог і поразок, до знайомих, рідних, друзів, але для кожного із нас важливо мати сприятливе і комфортне середовище для життя. Але яку б релігію не сповідувала людина, ставлення її до Бога та Посту, як до усвідомленого кроку до наближення до Господа є дуже важливим.

Фото 01. 01.03.2015

Тому і метою заняття було знайти те, що нас об"єднує і допоможе встановити мир і процвітання у державі, у колективі — доброзичливі взаємовідносини, у сім"ї — добробут і любов. Оточуючі поважатимуть нас, прислухатимуться до нашої думки, а ми натомість вчитимемося поважати ближніх, любити і допомагати.

Учні намагалися виробити певні правила для життя, визнавати свої помилки, каятися, намагатися виправитися, накладати на себе певні обмеження, які дисциплінують дають можливість очистити тіло і душу.

Викладач слушно зауважила, що більшість людей, чи то через недостатню обізнаність, чи то через слабку віру, сприймають піст зовсім не так, як про те пише Закон Божий. Здебільшого, до нього ставляться як до ще одного способу «скинути вагу», як до обов"язкової дієти, утримання від їжі та не вживання певних продуктів. Але це далеко не так. Навіть Святитель Іоан Златоуст говорив:

... Честь посту складає не утримання від іжі, а відторгнення гріхів, так що хто обмежує піст тільки утриманням від іжі, той найбільше безчестить його. Ти постуєш? Доведи мені це своїми справами. Якими, кажеш, справами? Якщо побачиш жебрущого, подай милостиню; якщо побачиш ворога, помирися; якщо побачиш свого друга щасливим, не заздри; якщо побачиш красиву жінку, пройди повз неї. Нехай постяться не самі вуста; а й зір, і слух, і ноги, й руки, і всі члени нашого тіла. Нехай постують руки, залишаючись чистими від крадіжок і хабарів.

Це важливо пам"ятати в умовах сьогодення, коли наша Україна переживає важкі часи становлення громадянського суспільства, коли держава опинилася перед зрадництвом і агресією..

Фото 02. 01.03.2015

«Піст — це час молитви та покаяння. Це час виховання волі та смирення тіла, На жаль, часто ми звертаємо увагу більше на тілесну сторону посту, на те, щоб утримуватись від продуктів. Але без духовної частини — це звичайна дієта. Духовна ж частина полягає в тому, щоб людина більше приділяла уваги своєму духовному життю, спілкуванню з Богом, молитві, розмірковуванню над своїм вчинками. Це час, коли треба обмежити будь–які розваги».

Фото 03. 01.03.2015

Кожна людина, яка постить, має взяти на себе конкретне зобов"язання, щоб усунути зі свого серця наслідки гріха і те, що схиляє нас до порушення хоча б однієї із Заповідей Божих. Піст - це відкидання поганих звичок (таких як вживання алкоголю, паління, марнування часу, злослів"я, лінощі, обмовляння тощо), а натомість - заглиблення у молитви, читання Святого Письма, роздуми про власну відповідальність перед рідними, близькими, колегами. Головне завдання людини під час посту - не брехати і бути щирими.

В цей час бажано не скупитися на милостиню, прагнути допомогти бідним, дати пожертви для Церкви.

Учні розповідали про про Великий Піст, як його дотримуватись, які страви можна вживати.

Вони активно добирали асоціації, наводили статистику дотримання посту жителями України, розповідали про традиції Страсного тижня та Чистого четверга, дали поради щодо урізноманітнення продуктів харчування. Також з"ясовували яким чином такий спосіб харчуваня впливає на організм молодої людини. Деякі учні, що готували випереджальні завдання, розповіли про народні прикмети та повір"я, пов"язані з останнім тижнем посту.

Під завершення заняття викладач ще раз наголосити на тому, що в житті ми зустрічаємось з красою і підлістю, радістю і горем, любов"ю і ненавистю, допомогою і зрадою. Тому ми маємо навчитись прощати, підтримувати, давати поради, допомагати один одному. Невже світ не без добрих людей і наповнений тільки Злом і Ненавистю? Молоді потрібно докласти багато зусиль, щоб змінити сторінки нашого життя і життя нашої країни.

Фото 04. 01.03.2015

Алла Анатоліївна закликала всіх бути добрішими, людянішими, милосерднішими, терпеливішими. «Нехай не черствіють ваші душі у щоденних клопотах, бережімо своє серце від усього злого. Всім нам не легко у сьогоднішній скрутний час, тож давайте докладемо більше зусиль заради свого світлого майбутнього. А ще давайте в щоденних наших молитвах просити в Бога сили і мудрості жити по доброму, тобто по Божому, - сказала викладач наостанок.