Подати заяву для вступу

У Роменському ВПУ пройшов ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики

30 листопада 2014 року колектив ДПТНЗ «Роменське ВПУ» радо зустрів учасників ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики серед учнів професійно-технічних навчальних закладів Сумської області.

Фото 01. 01.12.2014
На фото: в училищі стартував ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики серед учнів професійно-технічних навчальних закладів Сумської області

Участь в олімпіаді взяли учні трьох навчальних закладів: ДПТНЗ «Роменське ВПУ», ДПТНЗ «Недригайлівське ВПУ» та ДПТНЗ «Синівський ПАЛ».

Фото 03. 01.12.2014
На фото: Учасники олімпіади з інформатики

Метою проведення учнівської олімпіади з інформатики є сприяння розвитку алгоритмічного мислення у школярів, підвищення інтересу до програмування, стимулювання творчого самовдосконалення учнів, зацікавлення їх у якісному поглибленому вивченні інформатики, надання допомоги у виборі фаху, виявлення та розвиток обдарованих учнів.

Завдання олімпіади (5 задач) були алгоритмічного характеру, тобто основними результатами роботи учасника стала програма, що реалізує правильний та ефективний алгоритм розроблений учасником.

Запропоновані задачі відповідали такій структурі:

1. Розробити програму, що за вхідним файлом визначеної структури буде отримувати вихідний, згідно з умовами задачі. Задачі саме такого типу найчастіше пропонуються на олімпіадах в останні роки.

2. Розробити програму, що отримуватиме вхідні дані та повідомлятиме про результати їх обробки, інтерактивно взаємодіючи з бібліотекою журі. Такий підхід зручний тоді, коли необхідно, щоб програма учасника не містила на початку роботи всієї інформації, а отримувала її шляхом звертання до бібліотеки. За відомими вхідними даними отримати результати, що відповідають умові задачі. Звичайно, задача, що задається певними вхідними файлами настільки важка, що її розв`язок важко знайти без комп`ютера.

Боротьба за звання кращого була напруженою. Незважаючи на те, що завдання були досить складними, кожен із учасників доклав максимум зусиль, показавши не тільки знання з інформатики, а й проявивши логічне мислення, нестандарті шляхи розв`язання.

Фото 02. 01.12.2014
На фото: Початок роботи

Наставники ж учасників олімпіади мали змогу оглянути матеріально-технічну базу Роменського ВПУ, поспілкуватися в колі своїх колег.

Через кілька годин стали відомі результати. Набравши найбільшу кількість балів, переможцем став: Карпець Євген, учень групи ОКБ-3 Роменського ВПУ.