Подати заяву для вступу

Електронна бібліотека – вимога сучасності

Під впливом процесів глобальної інформатизації, світове суспільство переходить до більш широкого, гуманітарного розуміння завдань освіти. Нова школа і новий навчальний процес потребують нових форм та методів роботи і від бібліотек навчальних закладів, які мають бути тісно пов’язані з процесами їх інформатизації та комп’ютеризації, аби повністю забезпечити інформаційні потреби користувачів.

Тож, ДПТНЗ «Роменське ВПУ», не відстаючи від процесів інформатизації суспільства та модернізації освіти, втілив в реальність свою давню мрію – створив електронну бібліотеку.

Фото 01. 26.09.2014
Фото 02. 26.09.2014
Фото 09. 26.09.2014
Фото 10. 26.09.2014
На фото: під час презентування учням роботи електронної бібліотеки

Електронна бібліотека Роменського ВПУ розпочала свою роботу з вересня 2014 року. Цьому передувала велика клопітка робота з її формування та наповнення інформацією. Нині, електронна бібліотека навчального закладу складається не лише з літератури загальноосвітніх предметів, а й містить інформацію професійного спрямування, окремо по кожній спеціальності, з якої ведеться підготовка в училищі. У базі бібліотеки містяться також підручники, навчальні посібники, методичні рекомендації до курсових й дипломних робіт, навчальні презентації, контролі знань, які були створені викладачами Роменського ВПУ.

На сьогодні бібліотека училища – це сучасний потужний інформаційний простір. Читальний зал обладнаний комп’ютерами з доступом до мережі Інтернет і спеціальними програмами для пошуку необхідної інформації. Будь-який користувач, отримавши відповідний пароль, без проблем може знайти необхідну літературу. Крім того, в бібліотеці працює Wi-Fi зв’язок, що дає можливість користувачам закладу працювати не лише за бібліотечними комп’ютерами, а й на власних носіях інформації - планшетах, смартфонах, телефонах тощо. А заважаючи на те, що гуртожиток навчального закладу вже понад 2 років підключений до Wi-Fi зв’язку, то мешканці гуртожитку Роменського ВПУ можуть навіть не виходячи з кімнати, підготуватися до уроків.

Наявність електронної бібліотеки має чимало переваг: оперативний пошук потрібних видань, робота з електронними копіями, що значно економить час учня, можливість використовувати бази даних у зручний час.

Фото 05. 26.09.2014
Фото 07. 26.09.2014
Фото 08. 26.09.2014
На фото: учні навчального закладу під час користування електронною бібліотекою

Протягом вересня, згідно затвердженого графіку, учні училища відвідують презентації та майстер-класи, де їх вчать користуватися електронною бібліотекою навчального закладу. Бібліотекар Роменського ВПУ Марина Картава розповідає про структуру електронної бібліотеки, її особливості, швидкий пошук інформації. Біля кожного комп’ютера знаходиться пам’ятка користування електронною бібліотекою.

Фото 03. 26.09.2014
Фото 04. 26.09.2014
Фото 06. 26.09.2014
На фото: відвідавши майстер-клас по користуванню електронною бібліотекою, учні Роменського ВПУ оперативно та в зручний для них час можуть знайти необхідну літературу

Хоч пройшло ще не багато часу, та учнівським й педагогічним колективами навчального закладу було відмічено, що створення електронної бібліотеки в ДПТНЗ «Роменське ВПУ», по-перше, вирішило проблему інформаційної недостатності, по-друге, допомогло зацікавити читачів, й що головне, бібліотека, розширивши свої можливості, вийшла на більш якісний сучасний рівень послуг.