Подати заяву для вступу

«Спільна історія – спільне майбутнє»

Влітку, Державний професійно-технічний навчальний заклад «Роменське ВПУ» отримав гарну можливість підвищення якості освіти до реальних, а не гіпотетичних європейських стандартів, й впровадження європейського досвіду в діяльності професійно-технічного навчального закладу. Так, місто Ромни розпочало співпрацю з громадою міста Каунас Литовської республіки, при цьому, Роменське ВПУ нині налагоджує зв’язки із Вільнюським колегіумом, що відкриває великі можливості перед навчальним закладом. Така взаємодія є надзвичайно корисною, адже це - спільні навчання, обмін учнями, отримання нових знань та навичок. За попередньою домовленістю, у планах литовських колег та адміністрації Роменського ВПУ – створення Культурно-освітнього Центру на базі навчального закладу, де будуть проводиться скайп-лекції з молоддю міста Ромни.

З початком нового 2014-2015 навчального року, в рамках організації співпраці між литовськими компаніями та роменськими партнерами, в ДПТНЗ «Роменське ВПУ» пройшли перші зустрічі.

До навчального закладу вкотре завітали почесні гості з Литовської республіки, серед яких кандидат у почесні консули Республіки Литва в Україні Петро Крайсвітній. Участь у заході також взяли: заступник Роменського міського голови Ігор Тетірко та начальник управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Олена Попова. Було проведено робочу зустріч з адміністрацією та педагогічним колективом Роменського ВПУ й литовськими колегами щодо подальшої реалізації запланованого проекту.

У ході скайп-конференції Роменське ВПУ обговорило питання організації спільного навчального процесу та подальшої співпраці з представниками Вільнюського колегіуму (Інституту прикладних наук) .

Крім того, як і планувалося, за участі учнів Роменського ВПУ відбулася скайп-лекція магістра історії Антанаса Кінчюса «Спільна історія – спільне майбутнє», приурочена до річниці Оршинської битви, що стала надзвичайно важливою у боротьбі між предками сучасних українців, литовців, білорусів та московською навалою, яка у ході битви під Оршею (1514 р.) відступила на Захід на кілька десятиліть. Історик Антанас Кінчюс зупинився на передумовах війни між Литовсько-Польським союзом та Московським князівством, хронології битви, що відбулася під Оршею, де війська Московії зазнали поразки та звернув увагу учнів Роменського ВПУ на те, як ця перемога вплинула на подальшу долю литовського народу.

Фото 01. 05.09.2014
Фото 02. 05.09.2014
Фото 03. 05.09.2014
Фото 04. 05.09.2014
На фото: у ході робочої зустрічі представників Роменського ВПУ та гостей з Литовської республіки